Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 11:59:59

Питання підготовки до оперативного реагування на надзвичайні ситуації знаходяться на контролі у влади

07.11.2013   07:10

Готовність місцевих органів виконавчої влади, обласних управлінь, організацій і підприємств до оперативного реагування і організацію взаємодії при виникненні надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2013/2014 року розглянули на черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке 6 листопада провів перший заступник голови облдержадміністрації Микола Стрілець.

«Питання підготовки та організації взаємодії обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до оперативного реагування є надзвичайно важливим та перебуває на особливому контролі обласної державної адміністрації. Несвоєчасне, або проведення не в повному обсязі превентивних заходів з підготовки до оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з порушенням нормальної життєдіяльності населення, загибелі і травмування людей та значних матеріальних збитків і втрат», - підкреслив Микола Стрілець, відкриваючи засідання.

Ускладнення погодних умов в осінньо-зимовий період минулого року, за інформацією начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Сергія Болдирева, призводило до виникнення небезпечних стихійних явищ на значній території області. У результаті чого істотно ускладнювався рух автотранспорту на автомобільних дорогах, особливо на шляхах місцевого значення, порушувалась нормальна робота міського транспорту, було знеструмлено велику кількість населених пунктів, промислових і сільськогосподарських об’єктів.

З метою завчасної підготовки паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів господарювання до роботи в осінньо-зимовий період 2013/2014 року проведені наступні заходи.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 18 травня 2013 року № 186 «Про підготовку господарського комплексу і об’єктів бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 року» затверджено план комплексних заходів з підготовки господарського комплексу і об’єктів бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період.

Запроваджено постійний моніторинг і координацію дій обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади з підготовки господарського комплексу до роботи зимових умовах.

На основі аналізу дій органів управління та сил під час надзвичайних ситуацій розроблено і затверджено „План заходів з підготовки обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Чернігівської області до дій в екстремальних зимових умовах 2013/2014 року”. Аналогічні плани розроблені і реалізуються в районах, містах, обласних управліннях, організаціях і підприємствах.

З метою забезпечення безперебійного руху транспорту на автомобільних дорогах у зимовий період в районах і містах області проведена інвентаризація спеціальної техніки державної та приватної власності, яка може залучатися для ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в екстремальних зимових умовах.

Для координації дій місцевих органів виконавчої влади, обласних управлінь, організацій і підприємств створено обласний оперативний штаб з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період. Оперативні штаби створені в районах і містах області.

Уточнені оперативні плани дій органів управління, сил і засобів з локалізації і ліквідації надзвичайних ситуацій у зимовий період, у тому числі аварій на системах тепло-, газо- і електропостачання.

Підсумовуючи, Микола Стрілець наголосив на забезпеченні неухильного та своєчасного виконання прийнятих рішень комісії. Перш за все це відпрацювання планів взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, управлінь, організацій і підприємств, аварійно-диспетчерських служб; забезпечення готовності техніки і механізмів, які передбачається залучати для ліквідації надзвичайних ситуацій у зимовий період; організація цілодобового чергування оперативних штабів та роботу спеціальної снігоочисної техніки і механізмів комунальних підприємств, експлуатаційних управлінь по ремонту і утриманню шляхів; вжиття додаткових заходів для безаварійної роботи об’єктів і систем, що забезпечують життєдіяльність населення в умовах зниження температури повітря та ускладнення погодних умов тощо.
 

Останні новини Чернігівщини

Як працюватимуть центри масової вакцинації у Чернігові цими вихідними?

Як працюватимуть центри масової вакцинації у Чернігові цими вихідними? 11:10

У Чернігові у роботу центрів масової вакцинації внесені зміни.

Команда Чернігівської області посіла другу сходинку чемпіонату України з легкоатлетичного чотириборства серед ДЮСШ та СДЮШОР

Команда Чернігівської області посіла другу сходинку чемпіонату України з легкоатлетичного чотириборства серед ДЮСШ та СДЮШОР 11:09

У командній першості серед областей командного чемпіонату України з легкоатлетичного чотириборства серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків та дівчат 2008-2009 рр.н., команда Чернігівської області посіла ДРУГЕ місце!

Оптимізація медичної мережі області має підвищити якість лікувальних послуг 10:53

Цими днями в області стан формування спроможної мережі лікарняних закладів вивчають представники Національної служби здоров’я України: Вікторія Мілютіна, директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ, та Дмитро Кущ, начальник управління цього департаменту. У ході моніторингу, за словами представників НСЗУ, були виявлені як позитивні напрацювання, так і недоліки в роботі медичних установ області

Департамент культури Чернігівської ОДА підписав Меморандум про співпрацю з НУ «Чернігівська політехніка» 10:51

Напередодні відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні з метою покращення співпраці у напрямку розвитку туризму Чернігівської області відбулось підписання Меморандуму про співробітництво між Департаментом культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації та Національним університетом «Чернігівська політехніка».

На Чернігівщині посіяли ріпак 10:50

Станом на 20.09.2021 р. в Україні посіяно 880 тис. га озимого ріпаку, що становить 86% до прогнозу.