Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 19:50:04

У Коропі відзначали 160-ту річницю від дня народження Миколи Кибальчича

01.11.2013   12:30Агенцiя

Він — винахідник та революціонер-народник — є автором схеми першого у світі реактивного літального апарату.

Наш земляк, а він народився на Чернігівщині, був страчений за замах на імператора Олександра II. Серед гостей, які прибули на святкування ювілею генія космічної науки, був і перший український космонавт, Герой України Леонід Каденюк.
 
Із хлібом та сіллю під час відзначення 160-річчя від дня народження Миколи Кибальчича зустрічали коропчани довгоочікуваних гостей: ветерана ракетобудівної галузі Броніслава Лапідуса, Сергія Дячкова — директора Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я», голову правління об’єднання Олега Петрова та першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка.
 
Урочистості розпочалися відвідинами меморіального музею Миколи Кибальчича, який складається із двох залів. В першому розповідається про життя та діяльність винахідника реактивного літального апарату. В другій кімнаті розміщена експозиція досягнень в галузі космонавтики, фотографії льотчиків-космонавтів, які навчалися в Чернігівському військовому училищі. Серед них і перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк.
 
Свої перші моделі ракет запускали у повітря учні Коропського ракето-модельного гуртка. Є надія, що вже зовсім скоро серед них з’являться нові винахідники та космонавти.
 
Згодом учасники свята поклали квіти до пам’ятника Кибальчичу та взяли участь в урочистому засіданні з нагоди ювілею земляка у районному Будинку культури. У парку Кибальчича почесні гості та керівники району посадили липи на згадку про цю важливу подію в житті Коропщини.

ЧОДТРК

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.