Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 грудня, 07:31:57

Ветеранам війни – належну допомогу і підтримку

01.11.2013   08:57

Про те, як виконуються в Чернігові укази та доручення Президента України В. Януковича щодо забезпечення розв'язання соціальних, медичних, матеріальних та інших питань ветеранів Великої Вітчизняної війни йшлося сьогодні під час зустрічі секретаря міської ради Олега Шеремета з головними лікарями міських лікарень.

«У рамках виконання в місті завдань Президента України щодо поліпшення соціального та медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни ми повинні чітко з’ясувати, де маємо системну роботу, позитивні напрацювання, а до чого ще слід докласти зусиль», - звернувся О. Шеремет до учасників обговорення.

Він уточнив, що під наглядом лікарів поліклінічних відділень міських лікарень Чернігівської міської ради знаходиться 9746 ветеранів війни, у тому числі: 2064 інваліди війни, 1418 учасників бойових дій, 5129 учасників війни, 1135 осіб, прирівняних за пільгами.

За даними начальника управління охорони здоров’я міської ради Юрія Бойка, для надання стаціонарної допомоги ветеранам війни в міських лікарнях функціонують 36 комфортабельних палат на 97 ліжок. Станом на 1 жовтня 2013 року отримали стаціонарне лікування 1887 інвалідів та ветеранів війни, з них: 1362 ветерана – на базі стаціонарних відділень міських лікарень, 456 ветеранів – в обласному госпіталі для інвалідів та ветеранів війни та 69 ветеранів у реабілітаційному центрі в смт. Циблі. Крім того, 601 ветеран отримав санаторно-курортне лікування (у 2012 р.  –  360 ветеранів).

Щорічно згідно з графіками проводяться профілактичні огляди ветеранів війни лікарями-спеціалістами. Після медичних оглядів призначається лікування та складаються плани оздоровчих заходів. Комплексні медогляди інвалідів та ветеранів війни проводяться за участю вузьких спеціалістів щорічно. У разі потреби інваліди війни оглядаються бригадою спеціалістів вдома.

Станом на 1 жовтня 2013 року комплексними профілактичними оглядами охоплено 9461 ветеран війни, що складає 97,1%. Для забезпечення ветеранів війни ліками за пільговими рецептами виділяються кошти з місцевого бюджету. Протягом 9 місяців поточного року використано на зазначені потреби майже 405 тис. грн. проти 419 тис. грн. за аналогічний період минулого року. Здійснено безкоштовно зубопротезування 127 ветеранам війни на суму 125 тис. грн.

Забезпечення ветеранів війни апаратами для слухопротезування здійснюється лікарем-сурдологом обласної лікарні. Так, протягом поточного року за рахунок державних коштів 18 ветеранів війни забезпечені слуховими апаратами.

Робота щодо медичного обслуговування ветеранів війни ведеться сумісно з працівниками територіальних центрів соціального обслуговування непрацюючих громадян похилого віку. Усі впроваджені в міських лікарнях сучасні методи діагностики, профілактики і лікування захворювань застосовуються під час лікування ветеранів війни. В міській лікарні № 2 веде прийом лікар-геронтолог.

За інформацією начальника відділу звернень громадян та соціальних питань міської ради Сергія Кухаренка, найчастіше в зверненнях, які надходять від ветеранів війни, піднімаються питання щодо забезпечення їх медикаментами на пільгових умовах, а також надання матеріальної допомоги.

Було акцентовано увагу, що питання соціального захисту ветеранів війни, забезпечення належного рівня їх життя перебуває на постійному контролі Президента України Віктора Януковича.
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина планове завдання з призову виконала на 100 відсотків

Чернігівщина планове завдання з призову виконала на 100 відсотків 15:19

Загалом з Чернігівщини, згідно планового завдання, на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань відправили понад 470 призовників.

Суспільне оновлює ранкове мовлення в регіонах

Суспільне оновлює ранкове мовлення в регіонах 14:57

За підтримки міжнародних партнерів Суспільне розпочало дослідження аудиторії в регіонах, щоб оцінити власні програми регіонального мовлення та їхню відповідність запитам аудиторії.

Антимонопольним комітетом накладено на

Антимонопольним комітетом накладено на "Чернігівгаз" штраф - 13 млн грн 14:40

АМКУ оштрафував 16 облгазів на 278 млн грн та зобов’язав порушників здійснити перерахунок побутовим споживача.

Названі переможці

Названі переможці "Футбольної Сіверщини – 2019" 14:28

Головна футбольна подія року, в рамках якої вшанували кращих представників чернігівського футболу - "Футбольна Сіверщина – 2019" відбулась 11 грудня.

Восьмі

Восьмі "Розумовські зустрічі" зібрали експертів з усієї України та із закордону 14:17

Близько 80 науковців, освітян, представників органів влади, громадськості, в тому числі з Білорусі, Польщі, США та різних куточків України зібралися сьогодні у Чернігові на традиційну міжнародну науково-практичну конференцію «Розумовські зустрічі».