Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 липня, 01:44:01

VI Міжнародна конференція ICEVI Східноєвропейських країн з питань надання освіти та соціалізації в суспільстві дітей з вадами зору

12.10.2013   08:07

11 жовтня в Чернігові розпочала роботу VI Міжнародна конференція ICEVI Східноєвропейських країн на тему: “Повна участь у суспільстві: все починається з раннього втручання та амбулаторної освітньої підтримки”.

Поділитися своїми науково-методичними напрацюваннями щодо введення нових педагогічних підходів та інноваційних навчальних технологій, перспектив суттєвого оновлення системи спеціальної освіти дітей з обмеженими візуальними можливостями до Чернігова прибули представники Міжнародної ради з освіти та реабілітації людей з порушеннями зору (ICEVI – Europe), фахівці міністерства освіти і науки, науковці зі столиці і регіонів України, а також їх колеги з Нідерландів, Італії, Російської Федерації та ряду інших країн.

У заході взяли участь в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, колишній президент Міжнародної Ради з Освіти і Реабілітації Людей з Порушенням Зору – Європа Ганс Веллінг, представники Міжнародної організації ІСЕVI, фахівці Міністерства освіти і науки України, науковці Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України, Інституту корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, педагогічні колективи Чернігівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів і Слов’янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для сліпих та слабозорих дітей І-ІІІ ступенів № 23, громадської батьківської організації “Голос батьків”.

Метою проведення такого форуму є суттєве оновлення системи спеціальної освіти, її форм і змісту, впровадження нових педагогічних підходів та інноваційних технологій.

“Чернігівщина ХХІ століття – це нова якість освіти. Метою реформування освітньої галузі області є надання якісних освітніх послуг. Робота у цій сфері направлена на підвищення рівня життя людей та виконання Нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича “Діти – майбутнє України”, запровадження нових державних стандартів дошкільної, початкової та базової загальної середньої освіти, Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року”, – наголосив Юрій Музика під час відкриття конференції.
За його словами, Чернігівщина стала однією з перших областей України, яка взяла участь у міжнародних проектах Матра “Джус” (2001-2003 роки) та “Привіт” (2005-2008 роки), спрямованих на покращення якості життя глухих дітей.
Від імені голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка та від себе особисто Юрій Музика побажав всім учасникам Міжнародної конференції творчих успіхів, задоволення від роботи та спілкування, гарних вражень від перебування на древній Чернігівській землі.

Вітаючи учасників міжнародної конференції, Іван Коробка, зокрема наголосив що на Чернігівській землі зустрілися представники різних країн, котрі не байдужі до проблем дітей із обмеженими візуальними можливостями та щиро бажають полегшити їхнє входження у суспільне життя.
Керівник висловив переконання, що дводенна конференція набуде більш глибокого розуміння всього комплексу обговорюваних проблем і дозволить підготувати якісні і корисні пропозиції з питань реабілітації дітей з обмеженими зоровими можливостями.
На завершення свого виступу Іван Коробка висловив упевненість, що древній Сіверський край буде для всіх учасників міжнародного зібрання місцем продуктивного обміну творчими ідеями, корисних професійних знайомств і, звичайно ж, майданчиком для обговорення і вирішення багатьох актуальних питань, пов’язаних з порушеною тематикою. Він також побажав науковцям конструктивної та плідної роботи, цікавого спілкування та успішної реалізації усіх планів і задумів

Протягом двох днів під час секційних засідань, семінарів та презентацій учасники конференції з різних країн зможуть обмінятися досвідом, знаннями та виробити спільні шляхи і підходи для покращення життя дітей з вадами зору.

Конференція є підсумком реалізації трирічного проекту співробітництва “На сонці” між обласними управліннями освіти і науки Чернігівської і Донецької області та голландськими організаціями – фондом “Royal Visio” і благодійною організацією “ProForKids”.
 

Останні новини Чернігівщини

Реконструйований шляхопровід через залізницю на об'їзній Прилук на автодорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка вже асфальтують 13:17

Підрядник поклав нижній шар асфальтобетонного покриття. Зараз проводяться роботи з бетонування укосів.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 044 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 044 особи 13:14

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 23 липня в області щеплено першою та другою дозою 125 061 людину.

У Варвинській громаді відкрили сучасну амбулаторію

У Варвинській громаді відкрили сучасну амбулаторію 12:54

У Чернігівській області на один сучасний медичний заклад стало більше – у селі Журавка Варвинської громади відкрили нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

На Чернігівщині поліція викрила групу Інтернет-шахрайок, які діяли по всій Україні

На Чернігівщині поліція викрила групу Інтернет-шахрайок, які діяли по всій Україні 09:44

Учора слідчі Чернігівського райуправління поліції та оперативники карного розшуку поліцейського главку області спільно з кіберполіцейськими під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури провели санкціоновані обшуки вдома у двох місцевих мешканок.

Грецькі боги та видатні персони: як на Чернігівщині називали дітей у І півріччі 2021 року

Грецькі боги та видатні персони: як на Чернігівщині називали дітей у І півріччі 2021 року 09:15

Мешканці Чернігівщини у І півріччі 2021 року розпочали плідно заповнювати нові сторінки батьківства.