Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 14:51:00

Автодороги місцевого значення передають до сфери управління облдержадміністрацій

03.10.2013   13:50Агенцiя

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 2 жовтня 2013 року прийняв Розпорядження «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення».

Згідно з Розпорядженням, автодороги загального користування місцевого значення в існуючому стані разом з фінансуванням передаються з 1 січня 2014 року через сфери управління Державного агентства автомобільних доріг до сфери управління Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних та Севастопольської міської державної адміністрацій.

Розпорядження набирає чинності одночасно зі змінами до Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим» і «Про автомобільні дороги», які законодавчо легалізують це рішення уряду.

Експерти зазначають, що затверджений акт сприятиме розмежуванню відповідальності між центральними та місцевими органами влади за стан автомобільних доріг. Крім цього, місцеві підрозділи «Укравтодору» буде реорганізовано та перепідпорядковано місцевій владі. Це передбачено Концепцією розвитку дорожньої галузі України на 2013–2018-ті роки, прийнятої Кабінетом Міністрів 3 вересня 2013 року. «Концепція була створена на підставі аналізу реального стану справ та з урахуванням кращих світових практик»,- так охарактеризував цей документ віце-прем’єр Олександр Вілкул.

Зокрема, Концепція передбачає поділ функцій проектування, будівництва та оцінки якості доріг, які раніше були зібрані в одному відомстві - «Укравтодорі». Для цього АТ «ДАК «Автомобільні дороги України» планують реорганізувати. А на його основі створять мережу регіональних компаній, якими управлятиме місцева влада. Водночас контроль за якістю виконання робіт вестиметься через «Укртрансінспекцію». Планування залишається у Міністерства інфраструктури, яке в діалозі з місцевою владою має забезпечити ефективне управління дорожнім господарством з урахуванням потреб регіонів.

За підрахунками уряду, для приведення українських автошляхів у належний стан необхідно 500 млрд. грн. Виходячи з цієї суми, Концепція передбачає не лише впровадження сучасних технологій будівництва доріг, створення ефективної системи управління галуззю, а й залучення інвестицій на основі державно-приватного партнерства.

Державна Програма розвитку автодоріг загального користування на 2013–2018 роки передбачає виділення на модернізацію українських автошляхів 214,034 млрд. грн. Зокрема зазначається, що кошти держбюджету становитимуть 133,582 млрд. грн., інших джерел — 80,452 млрд. грн., у тому числі кошти міжнародних фінансових організацій - 18,092 млрд. грн., кредитні кошти - 42,360 млрд. грн. і кошти інвесторів - 20 млрд. грн.

Експерти нагадують, що реалізація Програми також дасть новий імпульс розвитку суміжних галузей. Зокрема, для проведення будівельних робіт на автошляхах загального користування необхідні такі основні матеріально-технічні ресурси: 4,639 млн. тонн бітуму, 1,907 млн. тонн залізобетону, 126,407 млн. куб. м щебеню, 74,781 млн. тонн асфальтобетону, 1,95 млн. тонн цементу, 430,729 млн. літрів бензину; 2,494 млрд. літрів дизпалива і 1,304 млрд. кВт/год електроенергії.

Як вважають експерти, мережа автомобільних доріг хорошої якості може збільшити ВВП України на 5%

Останні новини Чернігівщини

Завершився обласний педагогічний конкурс

Завершився обласний педагогічний конкурс "#ed-вимір методичної майстерності" 12:37

Відбувся заключний, ІІІ етап обласного педагогічного конкурсу «#ed-вимір методичної майстерності» у формі онлайн-представлення його учасниками колективних проєктів «Траєкторія нашої творчості».

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА 12:16

У IV кварталі 2020 року на підприємствах, в організаціях та установах м.Чернігова (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) були зайняті в середньому 69 тис. штатних працівників.

Ніжин: презентовано проєкт

Ніжин: презентовано проєкт "Greening of the Planet" 11:53

3 березня відбулася пресконференція, на якій було презентовано масштабний проєкт «Greening of the Planet».

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію "Пролісок" 11:37

Перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом заступником голови ОДА Жанною Шерстюк із робочою поїздкою відвідали комунальне некомерційне підприємство «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:25

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини