Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 19:01:32

Чернігівська влада ігнорує вимогу прокуратури забезпечити виконання закону “Про доступ до публічної інформації”

10.12.2011   12:44Агенцiя

Про це йдеться в інформації отриманої Чернігівським освітнім центром “Ініціатива” від прокуратури м.Чернігів.

Міська громадська організація Чернігівський освітній центр “Ініціатива” ще в кінці вересня 2011 року звернувся до обласної прокуратури з заявою про порушення Чернігівською міською радою законодавства про доступ до публічної інформації. Громадська організація звертала увагу прокуратури, зокрема, на факт відсутності частини рішень Чернігівської міської ради на офіційному веб-сайті ради – всі рішення та проекти рішень, які стосуються земельних питань міська рада відмовляється оприлюднювати.

Варто відзначити, що чернігівська прокуратура підтримала в цьому питанні позицію громадської організації. І вже 21 вересня прокуратура внесла подання до міської ради щодо усунення порушення законодавства.

Прокуратура констатувала, що Чернігівська міська рада дійсно не дотримується вимог ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. “Своїми діями щодо неповного та несвоєчасного оприлюднення рішень, посадовці Чернігівської міської ради порушують гарантоване Конституцією за законами України право громадян на інформацію”, – йдеться в поданні прокуратури м.Чернігова.

Також прокуратура вимагає притягнути до дисциплінарної відповідальності винних осіб за незалежне ставлення до службових обов’язків та порушення вимог закону.

13 жовтня до прокуратури Чернігова надійшла відповідь від міської ради. Чиновники ради пояснюють, що на їх думку положення частини 3 статті 15 ЗУ “Про доступ до публічної інформація”, згідно якого “проекти рішень органів місцевого самоврядування оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду” на Чернігівську раду не поширюється.

В Чернігівській раді відштовхуються від ЗУ “Про місцеве самоврядування”, в якому встановлена інша норма – не пізніше як за 10 днів оприлюднювати проекти рішень.

Крім того, зазначають в міській раді, “проекти рішень та рішення ради, пов’язані з регулюванням земельних правовідносин містять інформацію про фізичних осіб (персональні дані) та є актами органу місцевого самоврядування приватно правного, а не публічно-правного характеру”. Таким чином в міській владі аргументують відмову взагалі оприлюднювати земельні рішення.

Проте прокуратура не погодилася з відповіддю міської ради і міському голові Олександру Соколову було скеровано лист щодо повторного розгляду подання з обґрунтуванням незгоди.

Наразі міська влада Чернігова продовжує ігнорувати вимоги закону про доступ до публічної інформації – на офіційному веб-сайті у розділі Публічна інформація відсутні рішення пов’язані з земельними питаннями.

http://pik.cn.ua/novini-chernigova-novosti-chernigova/6084-chernigivska-vlada-ignoruje-vymogu-prokuratury-zabezpechyty-vykonannja-zu-lpro-dostup-do-publichnoji-informacijir-

Прес-служба ЧОЦ “Ініціатива”

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 188 нових випадків COVID-19

Виявлено 188 нових випадків COVID-19 18:35

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 березня в області зафіксовано 188 нових випадків COVID-19.

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.