Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 18:56:08

У Корюківці згадають трагедію

10.12.2011   12:29Агенцiя

Бригади рятувальників з Чернігівщини одними з перших після катастрофи на Чорнобильській АЕС гасили палаючий реактор.

Ніколи не забудуть вдячні нащадки подвиг 343 працівників пожежної охорони: понад 70% Чернігівського зведеного загону отримали перевищену дозу опромінення і втрачали свідомість на бойових позиціях, проте ніхто з них не відмовився від виконання завдань.

Зачепила регіон і радіаційна хмара: гіркий слід Чорнобиля торкнувся шести районів області. До ІІІ і IV зон радіоактивного забруднення було віднесено 250 населених пунктів. Тож у день ушанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС тут відбудуться мітинги-реквієми і покладання квітів до пам’ятників героям-ліквідаторам. Один з них навесні відкрився в м. Корюківці.

Територія району — одна з найбільш потерпілих від атомного лиха в області. Чорнобильська напасть тут зачепила майже кожну другу родину. Тож на вшанування  ліквідаторів катастрофи збирали кошти по гривні. Назбирали 160 тис. грн і за проектом полтавчанина Юрія Куріліна спорудили пам’ятник, на якому ліквідатори з полегкістю дивляться в чисте небо.

В області, за словами голови Чернігівської обласної адміністрації Володимира Хоменка, діє 7 державних програм для захисту населення, котре постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи:

— У 2011 році на фінансування чорнобильських програм виділено майже 50 млн грн. Вони спрямовуються на виплати компенсацій і допомог, а також на оздоровлення та санаторне лікування потерпілих, насамперед дітей.

Голова Корюківської районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» підполковник запасу Микола Скотар розповів, що чорнобильці з вдячністю приймають будь-яку допомогу:

— У нас в організації є інваліди першої групи, в яких захворювання не пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи через його пізніший розвиток. Справжні герої, які гасили атомну пожежу, паралізовані, без ніг. Ми раді матеріальній підтримці: завдяки меценатам цьогоріч уперше за діяльність організації, окрім грамот і медалей, вручили ліквідаторам по 500 гривень.

http://ukurier.gov.ua/uk/news/u-koryukivci-zgadayut-tragediyu/

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 188 нових випадків COVID-19

Виявлено 188 нових випадків COVID-19 18:35

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 березня в області зафіксовано 188 нових випадків COVID-19.

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.