Заява правління Чернігівського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Т.Шевченка про ситуацію щодо газети “Сіверщина”. ДОКУМЕНТ
Правління обласного товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка спільно з редакційною радою двічі на своїх засіданнях за участі учасників ТОВ РВЦ “Сіверщина” (видавця газети) розглядало питання щодо ситуації в газеті “Сіверщина”.
Правління нагадує, що газета “Сіверщина”, створена 20 років тому Василем Чепурним і Петром Антоненком під егідою “Просвіти” і Руху, весь цей час була дієвим органом українських патріотичних сил, незважаючи на биття вікон, суди, погрози, наклепи та інші форми брутального тиску антиукраїнських сил. Незмінно засновником газети залишалося обласне товариство “Просвіта”.
Два з половиною роки тому змінився склад видавців – до нього ввійшли Сергій Маслєнніков та родичі Володимира Лобоска і Сергія Аверченка, представник Віктора Лазаря. Відбувся розподіл обов’язків – головний редактор Василь Чепурний відповідає за зміст газети, дотримання лінії засновника, а директор, призначуваний ТОВ, відповідає за фінансово-організаційні питання, менеджмент, передплату тощо.
За 2,5 роки новим видавцям так і не вдалося налагодити ефективного менеджменту газети, про що свідчить зміна 4 директорів та чергова фінансова криза. Замість вирішення питань менеджменту, нові видавці в особі Віктора Лазара та Сергія Аверченка на засіданнях правління і редакційної ради 29 серпня та 9 вересня поставили вимогу звільнення головного редактора Василя Чепурного.
Правління та редакційна рада не погодилися з такими вимогами. Натомість видавець оголосив про призначення нового редактора і переміщення В. Чепурного на роботу в одну годину на тиждень, що є знущанням по суті і беззаконням по змісту. Зміна редактора є зміною редакційної політики газети.
Правління обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Т.Шевченка змушене констатувати:
1) Видавець газети “Сіверщина” – ТОВ “РВЦ “Сіверщина” виявився неспроможним ефективно видавати газету з дотриманням лінії засновника,
2) Відбувається спроба рейдерського захоплення просвітянської газети “Сіверщина”,
3) “Просвіта” залишає за собою право зміни видавця у випадку продовження вищеописаної лінії.
Голосували одноголосно.
Члени правління: Василь Чепурний (голова), Олександр Шевченко (заступник голови), Валерій Сарана, Надія Галковська, Валерій Рябченко, Володимир Ступак, Іван Осадців, Юрій Соболь, Сергій Павленко, Андрій Глухенький. Заступник голови Микола Шкурко, відсутній на засіданні, підтвердив свою згоду під цим листом по телефону.
Останні новини Чернігівщини
Координація служб для пропуску льодоходу та паводків у Чернігові 09:39
4 березня під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, присвячене підготовці до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2026 році.
За розтрату 2,8 млн грн бюджетних коштів на ремонті доріг судитимуть в.о. начальника УЖКГ 09:32
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно в.о начальника УЖКГ однієї з міських рад Чернігівської області. Їй інкримінують розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України)
На Чернігівщині затверджено Регіональний план управління відходами до 2033 року 09:31
Розпорядженням начальника ОВА В'ячеслава Чауса від 2 березня поточного року № 414 затверджено Регіональний план управління відходами в області до 2033 року.
Підтримка освіти і медицини на Чернігівщині: укриття, техніка, швидкі 09:30
Чернігівщина — регіон, який щодня живе в умовах підвищеної безпекової загрози через близькість до кордону з країною-агресором. Відтак системна та довгострокова підтримка громад залишається критично важливою.
5 березня: цей день в Україні і світі 09:23
День 1471 Російська агресія - Day 1471 Russian aggression