Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 березня, 17:35:40

Чернігів підписав Угоду про співробітництво з македонським містом Прілеп

05.12.2011   19:39Агенцiя

У Чернігова з’явився партнер у Республіці Македонія – місто Прілеп.

Відповідну Угоду про співробітництво у рамках візиту македонської делегації до Чернігова підписали Чернігівський міський голова Олександр Соколов та градоначальник общини Прілеп Мар’ян Рістескі.

Документ, зокрема, передбачає розвиток співпраці у гуманітарній сфері – освіті, науці, культурі. Йдеться про обміни групами школярів і студентів, творчих колективів, проведення двосторонніх зустрічей та обмін офіційними делегаціями. Крім того, в Угоді задекларовано наміри налагодити співпрацю щодо розвитку фізкультури і спорту. Серед іншого передбачається співпраця у видах спорту для людей з обмеженими можливостями.

Під час зустрічі у міській раді О.Соколов та М.Рістескі презентували економічний потенціал міст, особливості історичного розвитку та можливі спільні перспективи.

Керівники українського та македонського міста виявили багато спільного між громадами, які вони очолюють. Зокрема, йдеться про багату й унікальну історичну спадщину, що значною мірою ґрунтується на традиціях православ’я, та про орієнтацію на розвиток спорту, туризму, культурних традицій.

“Ми схожі характером, у нас багато спільного”, – зауважив Чернігівський міський голова. Він також підкреслив, що Чернігів відкритий до співпраці і зацікавлений у партнерстві з європейськими містами.

М.Рістескі висловив сподівання, що так само буде налагоджуватися економічна співпраця, адже у складі македонської делегації Чернігів відвідали представники провідних підприємств м. Прілеп.

Присутній на зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Ацо Спаценоскі підкреслив, що Україна та Македонія розвивають партнерські стосунки.

“Наші дружні стосунки мають історичні корені, а потенціал співробітництва ми вбачаємо в розвитку економічної співпраці”, – сказав він.

На завершення зустрічі міські голови обох міст обмінялися подарунками. Так, керівник македонського міста подарував колезі з Чернігова ікону Святого Миколая, який вважається покровителем м. Прілеп.


Довідка:

Прілеп – місто у південній Македонії з населенням 80 тис. жителів, розташоване на відстані 128 км від столиці Скоп’є. Більшість населення Прілепа складають македонці (93%),

Місто засноване на руїнах стародавнього Стіберра, що входило до складу Римської імперії. Вперше згадується у 1014році.

Сучасний Прілеп є центром вирощування тютюну та виготовлення сигарет у Македонії, металообробки, обробки деревини, виготовлення текстилю і харчової промисловості. Місто також постачає на світовий ринок велику кількість чистого білого мармуру.

Останні новини Чернігівщини

8 березня - Міжнародний жіночий день 09:26

Цей святковий день цілком присвячений самій прекрасній половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років.

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен 14:56

Вміння спілкуватися та правильно висловлювати свої думки так чи інакше впливає на стосунки. Не важливо з ким ви спілкуєтесь, а важливо як ви вмієте знаходити підходи до кожного.

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі 14:36

Дірочки на млинцях, приготованих на кефірі, з’являються через те, що кисломолочний напій взаємодіє з содою. В результаті виділяються бульбашки, що розпушують тісто та роблять його повітряним, пористим.

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня 14:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 8 по 14 березня 2021 року