Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 грудня, 07:17:52

Чернігів підписав Угоду про співробітництво з македонським містом Прілеп

05.12.2011   19:39Агенцiя

У Чернігова з’явився партнер у Республіці Македонія – місто Прілеп.

Відповідну Угоду про співробітництво у рамках візиту македонської делегації до Чернігова підписали Чернігівський міський голова Олександр Соколов та градоначальник общини Прілеп Мар’ян Рістескі.

Документ, зокрема, передбачає розвиток співпраці у гуманітарній сфері – освіті, науці, культурі. Йдеться про обміни групами школярів і студентів, творчих колективів, проведення двосторонніх зустрічей та обмін офіційними делегаціями. Крім того, в Угоді задекларовано наміри налагодити співпрацю щодо розвитку фізкультури і спорту. Серед іншого передбачається співпраця у видах спорту для людей з обмеженими можливостями.

Під час зустрічі у міській раді О.Соколов та М.Рістескі презентували економічний потенціал міст, особливості історичного розвитку та можливі спільні перспективи.

Керівники українського та македонського міста виявили багато спільного між громадами, які вони очолюють. Зокрема, йдеться про багату й унікальну історичну спадщину, що значною мірою ґрунтується на традиціях православ’я, та про орієнтацію на розвиток спорту, туризму, культурних традицій.

“Ми схожі характером, у нас багато спільного”, – зауважив Чернігівський міський голова. Він також підкреслив, що Чернігів відкритий до співпраці і зацікавлений у партнерстві з європейськими містами.

М.Рістескі висловив сподівання, що так само буде налагоджуватися економічна співпраця, адже у складі македонської делегації Чернігів відвідали представники провідних підприємств м. Прілеп.

Присутній на зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Ацо Спаценоскі підкреслив, що Україна та Македонія розвивають партнерські стосунки.

“Наші дружні стосунки мають історичні корені, а потенціал співробітництва ми вбачаємо в розвитку економічної співпраці”, – сказав він.

На завершення зустрічі міські голови обох міст обмінялися подарунками. Так, керівник македонського міста подарував колезі з Чернігова ікону Святого Миколая, який вважається покровителем м. Прілеп.


Довідка:

Прілеп – місто у південній Македонії з населенням 80 тис. жителів, розташоване на відстані 128 км від столиці Скоп’є. Більшість населення Прілепа складають македонці (93%),

Місто засноване на руїнах стародавнього Стіберра, що входило до складу Римської імперії. Вперше згадується у 1014році.

Сучасний Прілеп є центром вирощування тютюну та виготовлення сигарет у Македонії, металообробки, обробки деревини, виготовлення текстилю і харчової промисловості. Місто також постачає на світовий ринок велику кількість чистого білого мармуру.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 605 нових випадків COVID-19

Виявлено 605 нових випадків COVID-19 17:00

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 4 грудня в області зафіксовано 605 нових випадків COVID-19.

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення 15:11

Круглий стіл на тему "Аналіз проблемних питань ветеранів війни і порядок їх вирішення".

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму "Безпечний заклад освіти" 14:50

У Чернігові рішенням Чернігівської міської ради затверджена Програма «Безпечний заклад освіти» на 2021-2024 роки. Відповідне рішення міськради прийняте 1 грудня на засіданні 2-ї сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства 14:42

Протягом жовтня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 153 порушення Правил рибальства, вилучено 251 кг незаконно добутих водних біоресурсів та понад 4 км сіток.

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський 14:31

Про це повідомляє Північна митниця Держмитслужби на своїй сторінці у Facebook.