Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 липня, 16:38:31

Чернігів підписав Угоду про співробітництво з македонським містом Прілеп

05.12.2011   19:39Агенцiя

У Чернігова з’явився партнер у Республіці Македонія – місто Прілеп.

Відповідну Угоду про співробітництво у рамках візиту македонської делегації до Чернігова підписали Чернігівський міський голова Олександр Соколов та градоначальник общини Прілеп Мар’ян Рістескі.

Документ, зокрема, передбачає розвиток співпраці у гуманітарній сфері – освіті, науці, культурі. Йдеться про обміни групами школярів і студентів, творчих колективів, проведення двосторонніх зустрічей та обмін офіційними делегаціями. Крім того, в Угоді задекларовано наміри налагодити співпрацю щодо розвитку фізкультури і спорту. Серед іншого передбачається співпраця у видах спорту для людей з обмеженими можливостями.

Під час зустрічі у міській раді О.Соколов та М.Рістескі презентували економічний потенціал міст, особливості історичного розвитку та можливі спільні перспективи.

Керівники українського та македонського міста виявили багато спільного між громадами, які вони очолюють. Зокрема, йдеться про багату й унікальну історичну спадщину, що значною мірою ґрунтується на традиціях православ’я, та про орієнтацію на розвиток спорту, туризму, культурних традицій.

“Ми схожі характером, у нас багато спільного”, – зауважив Чернігівський міський голова. Він також підкреслив, що Чернігів відкритий до співпраці і зацікавлений у партнерстві з європейськими містами.

М.Рістескі висловив сподівання, що так само буде налагоджуватися економічна співпраця, адже у складі македонської делегації Чернігів відвідали представники провідних підприємств м. Прілеп.

Присутній на зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Ацо Спаценоскі підкреслив, що Україна та Македонія розвивають партнерські стосунки.

“Наші дружні стосунки мають історичні корені, а потенціал співробітництва ми вбачаємо в розвитку економічної співпраці”, – сказав він.

На завершення зустрічі міські голови обох міст обмінялися подарунками. Так, керівник македонського міста подарував колезі з Чернігова ікону Святого Миколая, який вважається покровителем м. Прілеп.


Довідка:

Прілеп – місто у південній Македонії з населенням 80 тис. жителів, розташоване на відстані 128 км від столиці Скоп’є. Більшість населення Прілепа складають македонці (93%),

Місто засноване на руїнах стародавнього Стіберра, що входило до складу Римської імперії. Вперше згадується у 1014році.

Сучасний Прілеп є центром вирощування тютюну та виготовлення сигарет у Македонії, металообробки, обробки деревини, виготовлення текстилю і харчової промисловості. Місто також постачає на світовий ринок велику кількість чистого білого мармуру.

Останні новини Чернігівщини

Одужали ще 13 хворих на коронавірус. Нових не виявлено

Одужали ще 13 хворих на коронавірус. Нових не виявлено 11:53

За даними Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, протягом минулої доби не зафіксовано нових лабораторно підтверджених випадків інфікування COVID-19.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:31

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Білоруси із знижкою 19% залишили спаринг-партнерів ні з чим на трасі М-01

Білоруси із знижкою 19% залишили спаринг-партнерів ні з чим на трасі М-01 11:17

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області уклала договір з «ДСТ№ 2, г. Гомель» на поточний середній ремонт дороги державного значення М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі вартістю 93,90 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Припинено діяльність центру з мінімізації податків

Припинено діяльність центру з мінімізації податків 10:46

Співробітники податкової міліції у взаємодії з прокуратурою Чернігівської області припинили діяльність міжрегіонального центру з мінімізації податків, який був розташований у м. Києві та надавав послуги підприємствам реального сектору економіки в частині формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень викрито 20 порушень Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень викрито 20 порушень Правил рибальства 10:40

За тиждень з 8 по 15 липня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 20 порушень Правил рибальства. Так, складено 12 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та вісім протоколів - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства).