Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 11:33:52

Знову до Ліберії

05.12.2011   16:20

Воїни-миротворці, військовослужбовці чернігівського гарнізону, розповіли про свою діяльність та поділилися планами на майбутнє перед журналістами

З цього приводу в регіональному медіа-центрі відбулася прес-конференція. З журналістами спілкувалися командир 8-ого командного пункту армійської авіації Сухопутних військ ЗС України підполковник Сергій Шаповалов та помічник начальника зміни 8-ого командного пункту армійської авіації Сухопутних військ ЗС України капітан Дмитро Сініцин.

Наразі з числа особового складу 8-ого командного пункту армійської авіації Сухопутних військ ЗС України у Ліберії перебуває 9 військовослужбовців і один військовослужбовець – у складі багатонаціональних сил КФОР у Косово.

Загалом 47 військовослужбовців 8-ого цієї військової частини брали участь у 123 миротворчих місіях в Ліберії, Лівані, Кот-д’Івуарі, Сьєрра-Леоне, Республіці Ірак, Косово, Боснії та Герцеговині.
За плечима у капітана Сініцина шість миротворчих місій. Незабаром він вирушить до Ліберії у складі 16-ї ротації 56-го окремого вертолітного загону оператором Мі-24, яку передбачається здійснити у період з 17 по 28 грудня цього року.

Підполковник Сергій Шаповалов взагалі жива легенда, що стосується миро творчості. Він мирив сербів та албанців у Косовому, спілкувався з племенами канібалів у джунглях Сьєрра-Леоне і врятував сотні людей у Ліберії.

Миротворці детально розповіли журналістам, які завдання виконують українські вертолітники, в яких складних природних умовах та екстремальних ситуаціях їм доводиться працювати, як взаємодіють з миротворцями з інших країн, скільки коштів заробляють для нашої держави тощо.

Бойове злагодження нової 16-ї ротації 56-го окремого вертолітного загону ЗС України сил Місії ООН у Ліберії тривало на базі військової частини, що у місті Броди на Львівщині.

По завершенні навчання відбулася процедура сертифікації. Військовослужбовці миротворчого вертолітного загону склали заліки за основними напрямками, що визначають готовність до виконання завдань особисто та у складі підрозділів.

ДОВІДКОВО:
56 окремий вертолітний загін чисельністю 275 військовослужбовців виконує завдання у складі Місії ООН у Ліберії, із них 40 військовослужбовців тимчасово залучені до виконання завдань з надання оперативної підтримки Місії ООН у Кот-д’Івуарі.
Окрім 56 овз у складі Місії ООН у Ліберії проходять службу 4 військовослужбовці українського миротворчого персоналу: 2 військові спостерігачі та 2 офіцери штабу Місії.
Організаційна структура:
Вертольоти: Мі-8 – 8 од., Мі-24 – 3 од.
Військова техніка: БТР- 60ПБ – 1 од., БРДМ-2 – 3 од., автомобілі – 51 од., причепи – 32 од.
Місця постійної дислокації:
1. Аеропорт Робертсфілд: військовослужбовців – 224, вертольотів Мі-8МТ – 7;
2. Аеродром Грінвіл: військовослужбовців – 11, вертольотів Мі-8МТ – 1.
Загальні відомості щодо Місії ООН у Ліберії
Місія ООН у Ліберії заснована відповідно до Резолюції Ради Безпеки ООН від 19.09.03 № 1509 (2003). Наявна чисельність Місії на сьогодні складає 9189 військовослужбовців.
Основні завдання Місії:
– спостереження за дотриманням сторонами конфлікту угоди про припинення вогню;
– контроль за дотриманням прав людини;
– сприяння процесу роззброєння, демобілізації, реінтеграції та репатріації усіх учасників збройних формувань;
– забезпечення безпеки ключових урядових об’єктів;
– участь у реформуванні Збройних Сил та поліції Ліберії;
– забезпечення безпеки персоналу ООН та інших міжнародних організацій, захист цивільних осіб;
– перевезення персоналу Місії та високоповажних осіб;
– перевезення вантажів;
– медичне транспортування;
– евакуація поранених;
– польоти спостереження;
– повітряне супроводження переміщення військ Місії ООН.

Останні новини Чернігівщини

Кращі книги року визначені 11:17

Компетентне журі визначило переможців обласного літературного конкурсу «Книга року-2019». Цьогоріч на конкурс була номінована 21 книга 19 авторів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 7 липня до 8:00 8 липня 2020 року.