Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 серпня, 03:47:02

У Чернігові – дні україно-кубинської дружби

12.10.2011   07:11

10 жовтня у м. Чернігові з офіційним візитом перебувала кубинська делегація на чолі з Радником, заступником місії Куби в Україні Еміліо Певіда Пупо. Поважних гостей у Чернігівській міській раді зустрічав секретар міської ради Олег Шеремет.

Під час зустрічі обговорені питання україно-кубинського співробітництва на рівні міста Чернігова. Олег Шеремет ознайомив гостей з основними напрямками економічного та культурного розвитку нашого стародавнього міста, а також, значним розширенням географії взаємовигідного співробітництва та дружніх відносин Чернігова із країнами не тільки Європи, а й усього світу.

Секретар міської ради відзначив, що між нашими державами існують давні дружні стосунки та висловив особливу подяку кубинському уряду та народу за надання допомоги у справі оздоровлення українських дітей після Чорнобильської катастрофи. За інформацією кубинської сторони загалом понад 24 тисяч дітей з України, Росії та Білорусі отримали оздоровлення у рамках Чорнобильської програми.

О. Шеремет також підкреслив, що на сучасному етапі можливості торгово-економічного, культурного та наукового співробітництва між нашими народами значно зростають, що особливо актуально напередодні візиту Президента України Віктора Януковича на Кубу на чолі української делегації для участі у двосторонньому торгово-економічному форумі наприкінці жовтня. Особливу увагу він акцентував на можливості налагодження співробітництва у галузі охорони здоров’я, адже на Кубі у сфері медицини працюють фахівці найвищої кваліфікації.

Заступник посла Куби пан Еміліо розповів про низку позитивних зрушень у економіці країни за останні роки, а саме розвитком експортних галузей, туризму і, звичайно, медичного обслуговування. Він зазначив, що на Кубі створений потужний потенціал в області медицини та науки, кубинські лікарі володіють унікальними методиками і препаратами по лікуванню багатьох найбільш поширених у світі захворювань. За його словами, Куба має розвинені контакти у сфері надання медичної допомоги із 60-ма країнами світу, серед яких країни Азії, Африки та Латинської Америки, а понад 60 тисяч кубинських медичних фахівців працюють у різних країнах світу. Зокрема, вже 7 років працює бригада кубинських лікарів в Україні у рамках Чорнобильської програми.

Представники кубинської делегації повідомили, що з 11 по 15 жовтня, напередодні оголошеного тижня кубинської культури в Україні, у м. Чернігові пройдуть дні україно-кубинської дружби, що на їх думку, сприятиме налагодженню більш тісних контактів та культурному зближенню двох народів.

Олег Шеремет побажав кубинським гостям приємних вражень від перебування в м. Чернігові та від імені міської громади подарував сувеніри на згадку про перебування у нашому древньому місті.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 4 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 4 нових випадки COVID-19 17:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 серпня в області зафіксовано 4 нових випадки COVID-19. Всі захворілі з Чернігова.

У громаді започатковано щорічний спортивно-масовий фестиваль «Богатир – FEST» ім. Терентія Кореня

У громаді започатковано щорічний спортивно-масовий фестиваль «Богатир – FEST» ім. Терентія Кореня 13:42

Депутати Менської міської ради проголосували за внесення змін до Програми культурно-мистецьких заходів на 2020– 2022 роки та включили до заходів фестиваль імені відомого у світі силача Терентія Кореня.

Укрзалізниця оприлюднила перелік поїздів, які запізнюються через негоду в Західній Україні

Укрзалізниця оприлюднила перелік поїздів, які запізнюються через негоду в Західній Україні 13:31

В Україні досі запізнюються низка потягів через несприятливі погодні умови. Затримка складає від 40 хвилин до понад 2 годин.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1 479 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1 479 осіб 13:23

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 2 серпня в області щеплено першою та другою дозою 154 263 людини.

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області на 1 липня 2021 року - заборгованість 11 млн гривень

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області на 1 липня 2021 року - заборгованість 11 млн гривень 13:15

На 1 липня 2021 року працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області вчасно не виплачено 11 млн.грн нарахованої заробітної плати. Це на 32% менше, ніж на початок року.