Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 вересня, 15:48:46

У Чернігові – дні україно-кубинської дружби

12.10.2011   07:11

10 жовтня у м. Чернігові з офіційним візитом перебувала кубинська делегація на чолі з Радником, заступником місії Куби в Україні Еміліо Певіда Пупо. Поважних гостей у Чернігівській міській раді зустрічав секретар міської ради Олег Шеремет.

Під час зустрічі обговорені питання україно-кубинського співробітництва на рівні міста Чернігова. Олег Шеремет ознайомив гостей з основними напрямками економічного та культурного розвитку нашого стародавнього міста, а також, значним розширенням географії взаємовигідного співробітництва та дружніх відносин Чернігова із країнами не тільки Європи, а й усього світу.

Секретар міської ради відзначив, що між нашими державами існують давні дружні стосунки та висловив особливу подяку кубинському уряду та народу за надання допомоги у справі оздоровлення українських дітей після Чорнобильської катастрофи. За інформацією кубинської сторони загалом понад 24 тисяч дітей з України, Росії та Білорусі отримали оздоровлення у рамках Чорнобильської програми.

О. Шеремет також підкреслив, що на сучасному етапі можливості торгово-економічного, культурного та наукового співробітництва між нашими народами значно зростають, що особливо актуально напередодні візиту Президента України Віктора Януковича на Кубу на чолі української делегації для участі у двосторонньому торгово-економічному форумі наприкінці жовтня. Особливу увагу він акцентував на можливості налагодження співробітництва у галузі охорони здоров’я, адже на Кубі у сфері медицини працюють фахівці найвищої кваліфікації.

Заступник посла Куби пан Еміліо розповів про низку позитивних зрушень у економіці країни за останні роки, а саме розвитком експортних галузей, туризму і, звичайно, медичного обслуговування. Він зазначив, що на Кубі створений потужний потенціал в області медицини та науки, кубинські лікарі володіють унікальними методиками і препаратами по лікуванню багатьох найбільш поширених у світі захворювань. За його словами, Куба має розвинені контакти у сфері надання медичної допомоги із 60-ма країнами світу, серед яких країни Азії, Африки та Латинської Америки, а понад 60 тисяч кубинських медичних фахівців працюють у різних країнах світу. Зокрема, вже 7 років працює бригада кубинських лікарів в Україні у рамках Чорнобильської програми.

Представники кубинської делегації повідомили, що з 11 по 15 жовтня, напередодні оголошеного тижня кубинської культури в Україні, у м. Чернігові пройдуть дні україно-кубинської дружби, що на їх думку, сприятиме налагодженню більш тісних контактів та культурному зближенню двох народів.

Олег Шеремет побажав кубинським гостям приємних вражень від перебування в м. Чернігові та від імені міської громади подарував сувеніри на згадку про перебування у нашому древньому місті.

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини