Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 червня, 05:36:56

У Чернігові – дні україно-кубинської дружби

12.10.2011   07:11

10 жовтня у м. Чернігові з офіційним візитом перебувала кубинська делегація на чолі з Радником, заступником місії Куби в Україні Еміліо Певіда Пупо. Поважних гостей у Чернігівській міській раді зустрічав секретар міської ради Олег Шеремет.

Під час зустрічі обговорені питання україно-кубинського співробітництва на рівні міста Чернігова. Олег Шеремет ознайомив гостей з основними напрямками економічного та культурного розвитку нашого стародавнього міста, а також, значним розширенням географії взаємовигідного співробітництва та дружніх відносин Чернігова із країнами не тільки Європи, а й усього світу.

Секретар міської ради відзначив, що між нашими державами існують давні дружні стосунки та висловив особливу подяку кубинському уряду та народу за надання допомоги у справі оздоровлення українських дітей після Чорнобильської катастрофи. За інформацією кубинської сторони загалом понад 24 тисяч дітей з України, Росії та Білорусі отримали оздоровлення у рамках Чорнобильської програми.

О. Шеремет також підкреслив, що на сучасному етапі можливості торгово-економічного, культурного та наукового співробітництва між нашими народами значно зростають, що особливо актуально напередодні візиту Президента України Віктора Януковича на Кубу на чолі української делегації для участі у двосторонньому торгово-економічному форумі наприкінці жовтня. Особливу увагу він акцентував на можливості налагодження співробітництва у галузі охорони здоров’я, адже на Кубі у сфері медицини працюють фахівці найвищої кваліфікації.

Заступник посла Куби пан Еміліо розповів про низку позитивних зрушень у економіці країни за останні роки, а саме розвитком експортних галузей, туризму і, звичайно, медичного обслуговування. Він зазначив, що на Кубі створений потужний потенціал в області медицини та науки, кубинські лікарі володіють унікальними методиками і препаратами по лікуванню багатьох найбільш поширених у світі захворювань. За його словами, Куба має розвинені контакти у сфері надання медичної допомоги із 60-ма країнами світу, серед яких країни Азії, Африки та Латинської Америки, а понад 60 тисяч кубинських медичних фахівців працюють у різних країнах світу. Зокрема, вже 7 років працює бригада кубинських лікарів в Україні у рамках Чорнобильської програми.

Представники кубинської делегації повідомили, що з 11 по 15 жовтня, напередодні оголошеного тижня кубинської культури в Україні, у м. Чернігові пройдуть дні україно-кубинської дружби, що на їх думку, сприятиме налагодженню більш тісних контактів та культурному зближенню двох народів.

Олег Шеремет побажав кубинським гостям приємних вражень від перебування в м. Чернігові та від імені міської громади подарував сувеніри на згадку про перебування у нашому древньому місті.

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова 19:27

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Менської районної державної адміністрації нового керівника – Євгена Соловйова.

АНОНСИ ПОДІЙ