Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 грудня, 20:30:49

Обговорили питання протидії торгівлі людьми

27.07.2013   11:40Агенцiя

25 липня у Чернігові відбувся семінар-тренінг з питань протидії торгівлі людьми, організований Міністерством соціальної політики спільно з Міжнародним жіночим правозахисним центром "Ла Страда Україна".

В рамках заходу було проведено засідання "круглого столу", під час якого обговорили стан реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми та особливості процедури встановлення статусу особам, які постраждали від торгівлі людьми.

В обговоренні взяли участь представники державних установ, громадських організацій, психологи, науковці. Зокрема, заступник начальника відділу організації профорієнтації Чернігівського обласного центру зайнятості Марина Кривопала у своєму виступі наголосила, що торгівля людьми - це наслідок неврегульованої зовнішньої трудової міграції, упередження якої - серед основних завдань державної служби зайнятості. Для цього служба зайнятості має достатні ресурси та реальні інструменти. Зокрема, спрямування потенційних мігрантів на працевлаштування в Україні здійснюється центрами зайнятості шляхом надання громадянам соціальних послуг з підбору роботи, профорієнтації, профнавчання, допомоги в започаткуванні власної справи, роз'яснення ризиків, пов'язаних із незаконною міграцією і працевлаштуванням за кордоном.

Служба зайнятості сприяє цьому, насамперед, розширюючи єдине інформаційне середовище щодо попиту на робочу силу за рахунок охоплення вакансій з усіх районів та регіонів України, використовуючи Єдину інформаційно-аналітичну систему служби зайнятості ЄІАС(.NET), відповідні інформаційні сервіси - Інтернет - портали, безкоштовні телефони 0-800-50-50-600 і 730 (для дзвінків з мобільних телефонів). Це дає змогу мешканцям територій та регіонів, де є відносний дефіцит вакансій, ефективно знаходити привабливу роботу в інших регіонах України, що сприяє більш раціональному використанню робочої сили. Проводиться й широка інформаційно-роз'яснювальна робота з даного питання.

Активній зайнятості населення, збереженню трудового та кадрового потенціалу області, створенню нових робочих місць, сприянню поверненню в країну громадян України та розвитку сучасного високотехнологічного виробництва сприяє залучення в економіку регіону іноземних суб'єктів господарювання та інвестицій. Центри зайнятості області активно співпрацюють з підприємствами, заснованими іноземними громадянами та компаніями, надаючи їм цілий комплекс різноманітних послуг: роз'яснення з питань законодавства про зайнятість, загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, проводиться підбір та направлення кандидатів для працевлаштування на вільні робочі місця та вакантні посади, організовується професійне навчання під замовлення роботодавця.

Питання трудової міграції, співпраці з українськими та іноземними суб'єктами та учасниками транскордонного співробітництва є для служби зайнятості Чернігівщини досить актуальними, враховуючи територіальне розташування області. Їх вирішення здійснюється з урахуванням нагальних та перспективних потреб місцевого ринку праці з позицій збереження та відновлення трудового потенціалу регіону, підвищення рівня зайнятості населення.

Підбиваючи підсумки роботи "круглого столу", учасники наголосили на необхідності активізації співпраці та окреслили шляхи її подальшого розвитку.


Відділ організації профорієнтації ОЦЗ
 

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19 18:10

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 3 грудня в області зафіксовано 382 нових випадки COVID-19. Зокрема 243 — у Чернігівському районі (в тому числі 166 — у Чернігові), 71 — у Прилуцькому, 57 — у Ніжинському, 6 — у Новгород-Сіверському та 5 — у Корюківському районі. 47 захворілих госпіталізовані.

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка 16:32

Капітально оновлюємо передаварійний міст через річку Смяч на дорозі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка поблизу села Політрудня Городнянської ОТГ. Роботи розпочато.

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда 16:24

У Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" відкрили виставку робіт легендарного архітектора, краєзнавця і художника Андрія Карнабеда, якого за життя за принципову позицію щодо збереження та охорони пам’яток називали "останнім Дон Кіхотом старого міста".

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає 13:56

У Чернігові встановили нові грошові норми на харчування дітей у школах, які діятимуть з початку 2022 року. Відповідне рішення виконком міської ради прийняв сьогодні, 3 грудня.

В облдержадміністрації привітали волонтерів

В облдержадміністрації привітали волонтерів 13:33

Напередодні Міжнародного дня волонтера у Чернігівській облдержадміністрації зібралися ті, хто щиро прагнуть зробити світ кращим та допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки.