Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 лютого, 11:30:47

Делегація представників органів місцевого самоврядування Івано-Франківщини з ознайомчим візитом перебуває в Чернігівській області

16.07.2013   17:24

16-18 липня на Чернігівщині проходить виїзний семінар делегації Профспілкової асоціації молодих сільських голів Прикарпаття, що проводиться в рамках реалізації Програми заходів щодо розвитку лідерства та Проекту «Формування громадянського суспільства у сільських і селищних громадах Івано-Франківської області».

Зокрема, сьогодні у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся «круглий стіл» до 23-ї річниці ухвалення Декларації про державний суверенітет України. На ньому було обговорено питання щодо проекту Концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні та реалізації  державної політики національної пам’яті в Івано-Франківській і Чернігівській областях.

У заході взяли участь голова Чернігівської обласної ради Анатолій Мельник, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, радник Президента України, народний депутат України ІV, V, VI скликань, президент благодійного фонду «Схід-Захід разом» Володимир Зубанов, в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Юрій Музика, представники органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування Чернігівщини та Івано-Франківщини, науковці.

Звертаючись до присутніх, Анатолій Мельник, зокрема, зазначив, що зустрічі подібного формату - це свідчення налагодження безпосереднього міжрегіонального співробітництва.

- Під час таких багатосторонніх семінарів-нарад зростає ефективність сприйняття і аналізу важливих питань суспільно-політичного життя. І, особливо, це стосується обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в нашій державі.

Ініційований Главою держави проект Концепції - вкрай необхідний і політично виважений крок.

Безпосередньо для нашого депутатського корпусу важливо, що Концепція вміщує зведений в єдину систему комплекс заходів реформування територіальної організації влади із врахуванням звернень та пропозицій від регіонів, зокрема і від Чернігівської обласної ради та асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Чернігівщини»

 У своїх зверненнях ми пропонували врахувати саме те, що болить  кожному місцевому депутатові, кожному керівникові територіальної громади, наголошуючи на тому, що основою реформи має бути розширення прав і самодостатність місцевого самоврядування, децентралізація влади та нова якість адміністративних послуг населенню, - підкреслив голова обласної ради.

За словами Анатолія Мельника, реформа має визначити напрями, механізми і терміни формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
Відповідно до Концепції, серед головних шляхів у цьому напрямку  визначено комплексний і збалансований розвиток сільських територій, який би відповідав усталеним стандартам  Європейського Союзу і був орієнтиром для державної регіональної політики в Україні. Зростання доходів та якості життя на селі Президент назвав в числі базових пріоритетів державної політики.
Впровадження у життя Концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної влади в Україні сприятиме «підняттю з колін»   українського села,    розвитку  його інфраструктури, інтенсивному залученню інвестицій на створення нових виробництв і робочих місць, відродить підприємницьку активність у депресивних сільських громадах.
Згідно із проектом Концепції, реформування місцевої влади має проходити у два етапи.

На першому (2013-2015рр.) етапі – це, насамперед, широка інформаційно-роз’яснювальна робота та підготовка  кадрів, залучених до проведення реформи на національному і регіональному рівнях.

На другому етапі (2015-2020рр.) планується законодавчо врегулювати систему адміністративно-територіального устрою, завершити формування законодавчої бази для діяльності місцевої влади на новій територіальній основі, з визначенням повноважень та їх ресурсного забезпечення.

 І головне - передбачено створити конституційну основу утворення виконавчих органів обласних та районних рад, розподілу повноважень між ними та відповідними місцевими адміністраціями, які будуть наділені функцією  контролю за дотриманням радами та їх виконавчими  органами вимог Конституції та законів України.

Створена таким чином ефективна територіальна система  врядування  стимулюватиме економічний розвиток територіальних громад, сприятиме наповненню необхідних бюджетних коштів  на  соціальний розвиток і розбудову інфраструктури усіх без виключення населених пунктів України.

Запровадження Концепції реформування місцевої влади сприятиме підвищенню ролі громад  у вирішенні   питань місцевого розвитку відповідно до вимог Європейської хартії.

- Реформа  системи публічної влади – це якраз той шанс для сіл, селищ та міст районного значення, які через неувагу  до їх долі залишилися на узбіччі соціально-економічно і духовно-культурного розвитку.  

Ради повинні зайняти в цьому питанні принципову позицію і відстоювати її на всіх етапах запровадження реформи.

А результатом цієї роботи буде ефективна територіальна система  врядування  із широким залученням населення до прийняття управлінських рішень, - наголосив, завершуючи свій виступ, Анатолій Мельник.

Радник Президента України Володимир Зубанов акцентував увагу на необхідності проведення в державі реформ, які сприятимуть подальшій демократизації системи влади в Україні, наданню  місцевому самоврядуванню більшої самостійності у виконанні владних повноважень. Також він зазначив, що головне в розбудові розвиненої європейської держави – це єдність українців Сходу і Заходу.

В обговоренні питання щодо реформування місцевого самоврядування взяли участь заступник начальника Головного управління юстиції в Чернігівській області Володимир Бобруйко, Хриплинський сільський голова (Івано-Франківська область) Роман Качмар, заступник начальника юридичного відділу виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Ольга Лазаренко, Гончарівський селищний голова Чернігівського району Віталій Рудник та начальника відділу зв’язків з громадськістю Чернігівської міської ради Ірина Соломаха.

Продовжилась робота «круглого столу» розглядом теми: «Реалізація державної політики національної пам’яті в Івано-Франківській та Чернігівській областях: регіональний вимір». В її обговоренні виступили: директор Департаменту інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Подорван, директор Івано-Франківського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Богдан Волошинський, Ямницький сільський голова (Івано-Франківська область), голова профспілкової асоціації молодих сільських голів Прикарпаття Іван Ковальчук.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.