Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 липня, 17:28:47

Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко: “Створення першого робочого місця для молоді – одне з основних завдань влади”

26.06.2013   13:04

З 1 січня 2013 року набув чинності новий Закон України “Про зайнятість населення”, розроблений на виконання соціальних ініціатив Президента України, спрямованих на впровадження активної політики зайнятості, в першу чергу на працевлаштування соціально вразливих категорій населення та створення нових робочих місць.

Сьогодні для сприяння працевлаштуванню молоді служба зайнятості використовує різні механізми – від допомоги у підборі роботи до надання профорієнтаційних послуг та організації професійного навчання відповідно до потреб ринку праці. З початку дії нового закону в січні-травні 2013 року Чернігівською обласною службою зайнятості працевлаштовано майже 2,5 тисячі молодих осіб віком до 35 років, що на 31% більше, ніж за відповідний період 2012 року. З них 75 випускників навчальних закладів забезпечено першим робочим місцем.

На базі Чернігівського міського центру зайнятості постійно проводяться семінари на допомогу молоді, яка шукає роботу. З учасниками одного з них під назвою “Особливості зайнятості молоді” сьогодні поспілкувався голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Як підкреслив очільник області, створення першого робочого місця для молоді – одне з ключових соціальних завдань, яке ставить перед органами місцевої влади Президент України Віктор Янукович.

“Ми повинні розуміти, що формування майбутнього залежить від того, як ми дамо молодій людині увійти в трудове життя. Зараз існують проблеми, коріння яких в минулому. Одна з головних в тому, що формування пропозицій підготовки кадрів абсолютно не адаптувалося до вимог ринку праці. Тому зараз у нас існують серйозні перекоси у підготовці фахівців: одного фаху дуже багато, іншого не вистачає”, – зауважив голова облдержадміністрації.

За його словами, в області відпрацьовується система взаємозв’язку між роботодавцями та студентською молоддю.

“Зв’язок між роботодавцем і його майбутнім працівником має починатися ще в студентські роки. Було б краще, коли молода людина, закінчуючи навчальний заклад, знала, куди вона піде працювати і які професій користуються попитом в області”, – наголосив Володимир Хоменко.

Тому спільним завданням органів влади, служби зайнятості, роботодавців та профспілок сьогодні є використання у повній мірі механізмів, передбачених Законом України “Про зайнятість населення” для створення нових робочих місць та забезпечення легальної та продуктивної зайнятості молоді.

Останні новини Чернігівщини

Податкова проводить зустрічі з керівниками підприємств-боржників області

Податкова проводить зустрічі з керівниками підприємств-боржників області 17:27

Питання податкового боргу перебуває на контролі податкової і з метою недопущення накопичення боргів та погашення існуючих триває постійний діалог керівництва податкового органу з керівниками підприємств-боржників області.

Уряд провів співбесіду з кандидатом на посаду голови Чернігівської ОДА

Уряд провів співбесіду з кандидатом на посаду голови Чернігівської ОДА 17:13

Кабінет Міністрів провів співбесіду з кандидатом на посаду Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеславом Чаусом.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 5 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 5 нових випадків COVID-19 16:15

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 28 липня в області зафіксовано п'ять нових випадків COVID-19.

Прилуцькі поліцейські затримали підозрювану в крадіжці майже 140 тисяч гривень з оселі пенсіонерки

Прилуцькі поліцейські затримали підозрювану в крадіжці майже 140 тисяч гривень з оселі пенсіонерки 16:14

Впродовж кількох годин після надходження повідомлення про злочин співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу зловмисниці та затримали її.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 328 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 328 осіб 15:58

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 28 липня в області щеплено першою та другою дозою 139 354 людини.