Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 липня, 22:55:18

Молоді – перше робоче місце

26.06.2013   08:04Агенцiя

Завершується черговий навчальний рік. У вітчизняних закладах освіти – період вручення дипломів, які мають стати для молодих людей своєрідною перепусткою у професію. І кожен з них, покидаючи стіни “альма-матері”, мріє про перше у своєму житті робоче місце. Для когось мрії стають реальністю, а дехто, зневірившись у самостійному пошуку роботи, звертається за допомогою до служби зайнятості.

Лідія Падалка

Лідія Падалка

Наскільки така тенденція є загрозливою для вітчизняної економіки і що робиться державною службою зайнятості, аби допомогти молоді здобути оте омріяне перше робоче місце, – про це наша розмова із директором обласного центру зайнятості Лідією Падалкою.

– Лідіє Василівно, проблема молодіжного безробіття, забезпечення молоді першим робочим місцем не є новою для нашої держави. Напевне, для її вирішення мають змінюватися і підходи. Чи є вони інноваційними на сьогодні?

– В умовах жорсткої конкуренції на сучасному ринку праці найважливішим пріоритетом соціальної політики держави є збереження трудового потенціалу та соціальний захист населення від безробіття, особливо тих, хто не здатний на рівних конкурувати на ринку праці. Серед них – молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової або альтернативної служби і яка вперше приймається на роботу.

Сьогодні для сприяння працевлаштуванню молоді служба зайнятості використовує різні механізми – від допомоги у підборі роботи до надання профорієнтаційних послуг та організації професійного навчання відповідно до потреб ринку праці, в результаті чого з початку року своє перше робоче місце вже отримали 75 осіб. Серед них – Яна Лугина працює економістом у “Чернігівському райавтодорі”, Андрій Діденко – електриком на ПрАТ “Куликівське молоко”, Павло Погибко та Анатолій Петріченко – машиністами сільськогосподарського виробництва на СТОВ “Дружба -нова” у Варвинському районі.

До нинішнього року в Україні діяв Закон “Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцям”. І торік службою зайнятості на підприємства області працевлаштовано більше сотні випускників. Вищезгаданий Закон втратив чинність з вступом у дію 1 січня поточного року нового Закону України “Про зайнятість населення”, яким передбачено механізми стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, в тому числі й молоді, яка вперше приймається на роботу.

– Про які нові стимули для роботодавців йдеться?

– Мова йде про компенсацію роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за умови працевлаштування за направленням служби зайнятості на новостворені робочі місця не менше ніж на 2 роки громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. Тобто молода людина отримує на 2 роки гарантію закріплення на робочому місці. Інакше, роботодавцю доведеться повернути отримані кошти у повному обсязі або працевлаштувати на це робоче місце іншого безробітного.

– Напевне, самою великою перешкодою для молоді на шляху працевлаштування є відсутність професійного досвіду…

– Дійсно, роботодавці нерідко надають перевагу тим, хто має за плечима певний трудовий стаж. Тому новою редакцією Закону “Про зайнятість населення” дещо розширено можливості для підвищення конкурентоспроможності молоді, а саме студенти останніх курсів професійно-технічних та вищих навчальних закладів мають право проходити стажування у роботодавців строком до 6-ти місяців, про що в обов’язковому порядку буде внесено запис до їхньої трудової книжки. Власне, це свідчитиме про набуття певного досвіду роботи. Студенти проходитимуть стажування за індивідуальною програмою під керівництвом наставника. На стажерів поширюються всі права і соціальні пільги, встановлені для працівників, які займають відповідні посади.

– Не секрет, що нині молодь у пошуках роботи виїжджає із села в місто. Чи існують перспективи вирішення цієї проблеми?

– Законом “Про зайнятість населення” передбачена державна підтримка молодих спеціалістів, які вирішили поїхати працювати у сільську місцевість. За умови укладання трудового договору на строк не менш як три роки їм передбачається надання житла та одноразової адресної допомоги в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України у порядку та за переліком професій, затверджених Кабінетом Міністрів. Крім того, існує перспектива отримати житло у власність, для цього необхідно пропрацювати на селі не менше 10-ти років.

– Лідіє Василівно, що б Ви порадили молоді, якій доведеться обирати майбутню професію?

– Перш за все, я хочу наголосити, що вибір професії – це один з найголовніших кроків у житті, який нерідко порівнюють з другим народженням. Аби уникнути розчарувань у майбутньому, бути конкурентоздатним на ринку праці, мати успішну трудову біографію, я раджу обрати професію, яка затребувана цим ринком, та стати справжнім професіоналом своєї справи.


Світлана Шеремет, начальник відділу організаційної та інформаційної роботи
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник»

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник» 17:59

Перші обласні змагання з компакт-спортингу серед лісівників, мисливців та спортсменів під назвою «Влучний лісівник» відбулися на базі тиру «Десна» неподалік Чернігова.

Де можна вакцинуватися у Чернігові. Адреси та час роботи центрів вакцинації 17:50

У чернігівських тимчасових пунктах масової вакцинації населення проти Covid-19 будуть використовуватися вакцини Pfizer та Moderna.

Кордон за минулий тиждень

Кордон за минулий тиждень 17:42

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19 17:34

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 липня в області не зафіксовано нових випадків захворювання COVID-19.

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу 17:29

На території Новгород-Сіверської окружної прокуратури КСЛП «Агролісгосп», у порушення вимог Лісового кодексу України не забезпечено охорону і збереження лісового фонду на підвідомчій території (Коропська ОТГ). Внаслідок чого було допущено самовільну рубку лісу невстановленими особами, сума завданих збитків склала 75 тис грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини