Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 13:33:04

Цивілізаційні виклики до Основного закону обговорили в Чернігові

18.06.2013   08:15

Історію творення Конституції України, її роль на сучасному етапі розвитку держави та основні правові виклики, які ставить перед українцями сьогодення, обговорили в Чернігові під час засідання круглого столу за темою “Цивілізаційні виклики до Основного закону”, присвяченого 17-й річниці Конституції України.

У обговоренні взяли участь освітяни й науковці, представники органів місцевого самоврядування, політичних партій та громадських організацій, засобів масової інформації.

Заступник начальника юридичного відділу міської ради Роман Миколаєнко ґрунтовно роз’яснив правові здобутки Конституції України, акцентував увагу на тих моментах, що суттєво впливають на життєдіяльність держави в різних сферах. Він окремо проаналізував ініціативи Президента України щодо реформування системи місцевого самоврядування.

Про особливості викладання правознавства в школах, висвітлення ролі Основного закону в житті громадянина розповіла методист науково-методичного центру управління освіти міської ради Алла Жостка.

На прикладі країн Європейського Союзу начальник відділу зв’язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха довела, що більшість проблем там успішно вирішуються безпосередньо на рівні територіальних громад. Для цього вони мають як фінансові механізми, так і правові важелі. Вона також висловилася на підтримку очікуваної реформи в місцевому самоврядуванні, яка має посилити самостійність громад.

Учасники засідання зійшлися на думці, що чинна Конституція вже не відповідає викликам сьогодення і потребує внесення конструктивних змін.

Останні новини Чернігівщини

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку 17:17

Його концерти завжди проходять з аншлагом, його виконавською майстерністю захоплюються тисячі шанувальників, він не тільки успішний співак, а в 2015 році він ще й став заслуженим артистом України, і все це про одну людину – Сергія Сулімовського.

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.