Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 січня, 20:54:50

Збереження земель та вод є гарантією нашого спільного майбутнього

17.06.2013   09:59Агенцiя

17 червня відзначається людством, як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами

Щорічно 17 червня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами, який було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН. Саме в цей день у 1994 році в м. Париж, Франція, була прийнята Конвенція Організації Об’єднаних Націй про боротьбу з опустелюванням у тих країнах, що потерпають від серйозної посухи або опустелювання, особливо в Африці. На сьогоднішній день її сторонами є 193 країни світу. Конвенція є однією з найбільших міжнародних угод природоохоронного спрямування.

Екологічні проблеми природно-антропогенного характеру в сфері з охорони земель і довкілля Чернігівської області є досить актуальними.

Складні екосистеми ґрунтового покриву найглибше руйнуються через інтенсивний розвиток ерозії. Вона є основним і найбільш небезпечним дестабілізуючим фактором екологічної ситуації в ландшафтах через розорювання земель та деградації лісосмуг. Вона призводить до видування верхнього родючого шару ґрунту, забруднення, замулення струмків, річок, ставків, посилення цвітіння окремих водойм нашого регіону.

Найбільше вітровій ерозії (дефляції) підпадають піщані та супіщані ґрунти легкого механічного складу. Найчастіше дефляція проявляється весною, на розораних ґрунтах великої площі за відсутністю будь-якої рослинності на них. Дефляційно небезпечні землі на території Чернігівської області поширені на площі 942,2 тис. га. що складає майже 29,5% від загальної площі області. Дефляційно небезпечні землі, за якісною характеристикою, поділяються на: слабодефляційні, які займають площу 689,4 тис.га; середньодефляційні – 237,7 тис.га; сильнодефляційні – 15,1 тис.га.

Найбільше дефляційні процеси проявляються на землях адміністративних районів області: Ічнянського, Новгород-Сіверського, Ріпкинського, Семенівського, Сосницького, Чернігівського та Щорського.

Водно-ерозійна небезпека на території області поширена на площі 71,4 тис. га. (що складає 3,5% від загальної площі області). В основному в північно-східних Новгород-Сіверському, Корюківському районах, та в південно-східних – Прилуцькому, Варвинському, Срібняському, Талалаївському.

Державними природоохоронними органами постійно ведеться робота для того, щоб охорона земель дійсно стала одним з політичних пріоритетів країни. Це знайшло відображення в Концепції національної екологічної політики України на період до 2020 року, затвердженій розпорядженням Кабінету Міністрів України (17.10.2007 № 880-р). Розроблено Порядок збирання, використання, поширення інформації про опустелювання та деградацію земель, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 998.

Здійснюються практичні землеохоронні заходи, наприклад, в рамках виконання Загальнодержавної програми формування Національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки та розвитку природно-заповідної справи, яка діє і на території Чернігівської області.

Збереження земель та вод є гарантією нашого спільного майбутнього.

Довідково: На сьогоднішній день понад 2 мільярди населення світу проживають у пустельних або посушливих районах. 90% цього населення – жителі держав, що розвиваються. Опустелюванням порушено 3,6 мільярди гектарів земель у всьому світі, а це 25% суші.

На сьогодні до розвитку ризиків деградації схильні землі в 110 країнах світу. Щорічно в результаті процесів опустелювання втрачається 12 млн. гектарів землі. Опустелювання і посухи призводять до втрат сільськогосподарської продукції орієнтовно на суму в 42 млрд. доларів США в рік, 75% причин опустелювання в світі складає людська діяльність.

Останні новини Чернігівщини

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування 12:03

Комунікації правлять світом. Результатом грамотного спілкування у будь-якій сфері життя є гарні відносини та продуктивність.

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви 12:00

Кожне п’яте захворювання починається через стрес. Це фактично встановлений факт.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням 11:13

Взимку та навесні кондитери рекомендують готувати випічку з варенням. Пропонуємо кілька смачних та нескладних рецептів, які стануть в пригоді господиням.

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року 10:19

Основна подія тижня – це повний місяць у ніч з 17 на 18 січня.

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні 10:13

16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та загиблих воїнів.