Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 22:04:12

Збереження земель та вод є гарантією нашого спільного майбутнього

17.06.2013   09:59Агенцiя

17 червня відзначається людством, як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами

Щорічно 17 червня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами, який було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН. Саме в цей день у 1994 році в м. Париж, Франція, була прийнята Конвенція Організації Об’єднаних Націй про боротьбу з опустелюванням у тих країнах, що потерпають від серйозної посухи або опустелювання, особливо в Африці. На сьогоднішній день її сторонами є 193 країни світу. Конвенція є однією з найбільших міжнародних угод природоохоронного спрямування.

Екологічні проблеми природно-антропогенного характеру в сфері з охорони земель і довкілля Чернігівської області є досить актуальними.

Складні екосистеми ґрунтового покриву найглибше руйнуються через інтенсивний розвиток ерозії. Вона є основним і найбільш небезпечним дестабілізуючим фактором екологічної ситуації в ландшафтах через розорювання земель та деградації лісосмуг. Вона призводить до видування верхнього родючого шару ґрунту, забруднення, замулення струмків, річок, ставків, посилення цвітіння окремих водойм нашого регіону.

Найбільше вітровій ерозії (дефляції) підпадають піщані та супіщані ґрунти легкого механічного складу. Найчастіше дефляція проявляється весною, на розораних ґрунтах великої площі за відсутністю будь-якої рослинності на них. Дефляційно небезпечні землі на території Чернігівської області поширені на площі 942,2 тис. га. що складає майже 29,5% від загальної площі області. Дефляційно небезпечні землі, за якісною характеристикою, поділяються на: слабодефляційні, які займають площу 689,4 тис.га; середньодефляційні – 237,7 тис.га; сильнодефляційні – 15,1 тис.га.

Найбільше дефляційні процеси проявляються на землях адміністративних районів області: Ічнянського, Новгород-Сіверського, Ріпкинського, Семенівського, Сосницького, Чернігівського та Щорського.

Водно-ерозійна небезпека на території області поширена на площі 71,4 тис. га. (що складає 3,5% від загальної площі області). В основному в північно-східних Новгород-Сіверському, Корюківському районах, та в південно-східних – Прилуцькому, Варвинському, Срібняському, Талалаївському.

Державними природоохоронними органами постійно ведеться робота для того, щоб охорона земель дійсно стала одним з політичних пріоритетів країни. Це знайшло відображення в Концепції національної екологічної політики України на період до 2020 року, затвердженій розпорядженням Кабінету Міністрів України (17.10.2007 № 880-р). Розроблено Порядок збирання, використання, поширення інформації про опустелювання та деградацію земель, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 998.

Здійснюються практичні землеохоронні заходи, наприклад, в рамках виконання Загальнодержавної програми формування Національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки та розвитку природно-заповідної справи, яка діє і на території Чернігівської області.

Збереження земель та вод є гарантією нашого спільного майбутнього.

Довідково: На сьогоднішній день понад 2 мільярди населення світу проживають у пустельних або посушливих районах. 90% цього населення – жителі держав, що розвиваються. Опустелюванням порушено 3,6 мільярди гектарів земель у всьому світі, а це 25% суші.

На сьогодні до розвитку ризиків деградації схильні землі в 110 країнах світу. Щорічно в результаті процесів опустелювання втрачається 12 млн. гектарів землі. Опустелювання і посухи призводять до втрат сільськогосподарської продукції орієнтовно на суму в 42 млрд. доларів США в рік, 75% причин опустелювання в світі складає людська діяльність.

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.