Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 вересня, 09:07:11

Чернігівський міський голова привітав жінок з присвоєнням почесного звання України “Мати-героїня”

05.06.2013   19:44

В Чернігівській міській раді міський голова Олександр Соколов привітав з присвоєнням почесного звання “Мати-героїня” жінок, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку.

Враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, Указами Президента України від 7 березня 2013 року № 118 та № 119 почесне звання України “Мати-героїня” присвоєно:

Воробей Пелагеї Федорівні – матері шести дітей;

Глузд Людмилі Павлівні – матері п’яти дітей;

Давиденко Марії Прокопівні – матері шести дітей;

Дрозд Ганні Петрівні – матері п’яти дітей;

Піддубній Марії Іванівні – матері п’яти дітей;

Семененко Олександрі Ларіонівні– матері п’яти дітей;

Солоповій Ніні Вікторівні– матері п’яти дітей.

 

Довідково: “Мати-героїня” є вищою формою відзначення громадян за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей.

Особи, яким присвоєно почесне звання “Мати-героїня”, мають право на:

– отримання одноразової грошової винагороди у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (11470,00 грн.) (Указ Президента України від 25 грудня 2007 року № 1254);

– першочергове надання житла за місцем проживання (для тих, хто потребує поліпшення житлових умов) (ст. 45 Житлового кодексу України);

– пенсію за віком після досягнення 50 років і за стаж роботи, не менш як 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку;

– пенсію за особливі заслуги як надбавку до пенсії у розмірі від 20 до 25 відсотків (Закон України від 11.07. 2002 р. № 91-ІV “Про внесення змін до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”).

З 2006 по теперішній час у місті Чернігові почесне звання “Мати-героїня” отримали 89 мешканок Чернігова.

Останні новини Чернігівщини

«Безпека й стабільне проходження опалювального періоду – пріоритет»: В’ячеслав Чаус – на нараді з керівниками громад Прилуччини 08:56

Чернігівщина продовжує готуватися до нового опалювального періоду. Разом із тим активізується агресор. Виклики й сценарії реагування на них індивідуальні для кожного району.

17 вересня: цей день в Україні і світі

17 вересня: цей день в Україні і світі 08:53

ДЕНЬ 1302 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1302 RUSSIAN AGRESSION

 Чернігівські ветерани представлятимуть Україну на Strong Spirit’s Games у Мадриді

Чернігівські ветерани представлятимуть Україну на Strong Spirit’s Games у Мадриді 15:23

З 25 по 29 вересня у столиці Іспанії відбудуться міжнародні спортивні змагання Strong Spirit’s Games. Українська національна збірна виступить на турнірі вдруге, і цього року до її складу увійшло одразу сім представників Чернігівщини.

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині 08:19

З метою захисту інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до суду з заявами про передачу чотирьох гідротехнічних споруд, площею понад 20 тис. м2, у комунальну власність.

Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий сканер від благодійників 08:16

Завдяки Благодійній організації La Chaine de l'Espoir Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим сканером експертного класу з кардіонахилом.