Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 19:14:57

Про хід виконання рішення обласної ради "Про створення РЛП "Ялівщина"

04.04.2013   12:09

3 квітня у залі засідань облдержадміністрації заступник голови обласної ради Валентин Мельничук разом із головою постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів Арсеном Дідуром взяв участь у засіданні Громадської ради при обласній державній адміністрації, яке провела голова Ради Світлана Пасталиця.

Петрова

Петрова

У порядку денному одним з перших було розглянуто питання «Про хід виконання рішення Чернігівської обласної ради «Про створення РЛП «Ялівщина».

Член Громадської ради Тамара Петрова розповіла про роботу робочої групи з питань створення Регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», утвореної при обласній раді, до складу якої вона входить. Головною метою групи визначено забезпечення ефективної співпраці між депутатським корпусом обласної, міської, районної у місті рад та громадськими організаціями.

Голова цієї робочої групи Валентин Мельничук зазначив, що після прийняття міською радою рішення від 31 серпня 2012 року «Про надання статусу регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», Чернігівська обласна рада 28 вересня 2012 року прийняла  рішення «Про розгляд клопотання Чернігівської міської ради про надання статусу регіонального ландшафтного парку лісопарку «Ялівщина».

За результатами спільної праці Чернігівської міської ради, депутатів обласної ради, представників громадських організацій за сприяння керівництва облдержадміністрації вдалось дійти до одностайності щодо окружних меж майбутнього парку та орієнтовної площі 170 га, визначення розробника проекту створення регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» - це Чернігівський національний педагогічний університет ім. Шевченка, виконання наукового обґрунтування необхідності створення РЛП «Ялівщина».  А також за допомоги державного підприємства «Чернігівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» був підготовлений картографічний матеріал на паперових та електронних носіях.

Фактично виконаний обсяг робіт надає змогу Чернігівській міській раді звернутись з клопотанням до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області  про створення РЛП «Ялівщина». У разі його схвалення, Держуправлінням буде проводиться його погодження з власниками та первинними користувачами природних ресурсів у межах територій, рекомендованих для заповідання.

Після узгодження клопотання, Держуправління забезпечуватиме розроблення проекту РЛП шляхом залучення проектних та наукових установ.

Далі проектна установа має здійснити підготовку необхідного комплексу документів та їх узгодження. Проект створення РЛП подається Управлінням до Чернігівської обласної ради для прийняття рішення про створення чи оголошення територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

Валентин Мельничук наголосив на необхідності створенні РЛП «Ялівщина», оскільки це питання здоров’я наших дітей, а діти – це майбутнє нашої держави.

Голова постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу,  земельних відносин, екології та природних ресурсів Арсен Дідур закликав присутніх спільними зусиллями виконати всі необхідні процедури і все ж таки створити регіонально-ландшафтний парк «Ялівщина».

Після активного обговорення даного питання згідно з планом роботи Громадська рада ініціювала проведення громадського моніторингу створення регіонального ландшафтного парку  в урочищі «Ялівщина» та затвердила склад робочої групи щодо його організації.

Наступного тижня, 9 квітня, заплановано останнє засідання робочої групи з питань створення РЛП «Ялівщина», під час якого намічена передача напрацьованих документів до Чернігівської міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.