На Чернігівщині понад 43 тис. хворих на гіпертонічну хворобу отримали пільгові рецепти на ліки
У Чернігівській області активно продовжується реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.
За інформацією управління охорони здоров’я облдержадміністрації, артеріальна гіпертензія є одним з найпоширеніших захворювань серед населення. Майже 264 тисячі дорослого населення області мають підвищений тиск.
З метою забезпечення повноцінного лікування хворих на гіпертонічну хворобу, особливо соціально незахищених категорій населення у медичних закладах області визначений перелік хворих з артеріальною гіпертензією, сформовані списки диспансерних хворих. Усі лікувально-профілактичні заклади Чернігівщини у достатній кількості забезпечені рецептурними бланками, постійно здійснюється контроль за виписуванням рецептів, у яких зазначається міжнародна непатентована назва препаратів.
У поточному році лікарями виписано 43606 рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів. Завдяки реалізації проекту понад 14 тисяч хворих з гіпертонічною хворобою отримали ліки за референтними цінами.
Слід зазначити, що у пілотному проекті щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою на теренах Чернігівщини беруть участь 180 аптечних закладів приватної та комунальної форм власності.
У рамках реалізації проекту на 2013 рік Чернігівщині виділено 3,9 млн. грн. субвенцій з державного бюджету. Станом на 28.03.2013 року в область надійшло 626,7 тис. грн.
Також проводиться робота з відшкодування аптечним закладам вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. На сьогодні аптечним закладам Чернігівської області відшкодовано 184,4 тис. грн.
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=246219707&cat_id=244277216
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).