Журналісти “Прилуччини”: оголошуємо тихий протест проти свавілля районної ради – не говоримо, не пишемо не друкуємо
Неписані закони для влади
![](/uploads/4518-m.jpg)
Порушивши процедуру прийняття рішень, Прилуцька районна рада в незаконний спосіб забрала автомобіль, який належить на праві власності юридичній особі “Редакція газети “Прилуччина”, у спільну власність сіл і селищ Прилуцького району. Рішення приймалося без врахування думки двох інших співзасновників – колективу редакції та райдержадміністрації, без обговорення на засіданні депутатських комісій.
Редакція, щоб захистити свої інтереси, звернулася до суду і виграла його. Але голова районної ради Лариса Татарченко, незважаючи на рекомендації двох депутатських комісій про внесення питання на розгляд сесії районної ради і відміну пункту 1 рішення від 26 грудня 2012 року, спільне засідання яких було зініційоване редакцією, одноосібно подала апеляційну скаргу до Київського адміністративного апеляційного суду. Цим самим голова районної ради порушила п.30 ст. 43 Закону України про місцеве самоврядування та п.18 ст.9 Регламенту районної ради, адже питання звернення в судові органи належить до питань, які вирішуються виключно на пленарних засіданнях. На сесії районної ради питання про подання апеляційної скарги не розглядалося взагалі.
Натомість, заступник голови районної ради Микола Синенко, виступаючи з трибуни сесії, договорився до того, що редакція “незаконно орендує приміщення і районна рада збирається позбавити редакцію пільгових розцінок на оренду”. Ми вважаємо це прямим перешкоджанням діяльності журналістського колективу.
Президент України наголошує на прискоренні прийняття Закону України про роздержавлення ЗМІ, де були б захищені права журналістів, а місцева влада позбавляє нас останнього майна і даху над головою.
Журналісти, вичерпавши всі можливості відстояти свої права, вимушені були заблокувати останнє пленарне засідання сесії районної ради. І заявили про свій “тихий протест” керівництву районної ради. Ми не згадуємо, не пишемо і не друкуємо про керівництво районної ради. Продовжуючи відстоювати свої права, журналістський колектив просить втрутитися в ситуацію органи прокуратури і дати оцінку рішенням і вчинкам посадових осіб Прилуцької районної ради.
Колектив редакції газети “Прилуччина”
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.