Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 06:02:13

Держкомтелерадіо доопрацював законопроект про реформування комунальних ЗМІ

28.03.2013   17:02Агенцiя

Держкомтелерадіо України доопрацював підготовлений ним законопроект «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Зокрема, були розглянуті пропозиції від Національної спілки журналістів.

Згідно з документом, реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюватиметься у два етапи – впродовж трьох і двох років відповідно після набрання чинності закону. Попередній варіант проекту передбачав розширення другого етапу до чотирьох років.

Після виходу державних органів зі складу засновників (співзасновників) видання та редакції, трудовий колектив газети матиме змогу утворити суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення та тематичної спрямованості друкованого ЗМІ.

Рішення про реформування прийматиме засновник (співзасновник) за участі трудового колективу редакції. Останній має пріоритетне право у визначенні способу реформування.

Якщо колектив друкованого видання не подасть у встановлений строк пропозицій щодо своєї участі у процесі реформування, то майно редакції, що перебувало в державній чи комунальній власності, буде передано на приватизацію.

Засновники медіа впродовж 4 місяців з дня набрання чинності закону повинні будуть погасити всі заборгованості та фінансові зобов’язання.

У доопрацьованому законопроекті детально прописане положення про те, що у процесі реформування управління майном редакції здійснює засновник, котрий не має права проводити будь-які фінансові операції, спрямовані на відчуження майна редакції, його продаж, заставу, обміну та ін.

Моніторити цей процес буде Держкомтелерадіо України. Як зазначається – із метою забезпечення функціонування друкованих ЗМІ і редакцій, збереження їх назви, цільового призначення та тематичної спрямованості.

Новий варіант проекту закону передбачає і подовження терміну оренди приміщень державної або комунальної власності, в яких перебували редакції на момент реформування. Так, вони передаватимуться в оренду строком не менше, ніж на п’ятнадцять років, з розміром орендної плати, встановленим для бюджетних організацій.

Реформовані ЗМІ можуть розраховувати на державну підтримку - за умови, якщо збережуть своє цільове призначення і функціонування. Це може бути адресна підтримка, сприяння щодо укладення договорів на висвітлення діяльності органів місцевої влади та самоврядування тощо.

Положення законопроекту та зауваження НСЖУ до нього обговорювалися на засіданні експертної ради з питань приведення законодавства у сфері медіа до європейських стандартів Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів. Також він розміщений для громадського обговорення на офіційному сайті Держкомтелерадіо та на Урядовому порталі.

Детальніше ознайомитися із текстом документа можна на сайті Комітету у рубриці «Законопроектна діяльність» (підрубрика «Проекти Законів України») за адресою http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/category/main?cat_id=80453 .

Нагадаємо, Парламентська Асамблея Ради Європи ще у 2005 році закликала Україну розпочати роздержавлення друкованих засобів масової інформації, заснованих органами державної влади та місцевого самоврядування. Держкомтелерадіо України підготував відповідний законопроект, метою якого є обмеження впливу органів державної влади на діяльність друкованих медіа.

Реалізація законопроекту, упевнені його розробники, забезпечуватиме створення економічно незалежних друкованих засобів масової інформації, належних умов їх діяльності, що сприятиме покращенню інформаційного забезпечення громадян України.


Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 185 нових випадків COVID-19 19:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 вересня в області зафіксовано 185 нових випадків COVID-19.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 18:17

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 744 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 744 особи 16:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 23 вересня в області щеплено першою та другою дозою 313 584 людини.

У Чернігові привітали машинобудівників 16:22

Напередодні професійного свята — Дня машинобудівника, що традиційно відзначається у четверту неділю вересня, — представників галузі привітали в Чернігівській облдержадміністрації голова ОДА В’ячеслав Чаус та перша заступниця голови облради Ніна Лемеш.

Ремонт 25 км дороги Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня — на фінішній прямій

Ремонт 25 км дороги Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня — на фінішній прямій 15:58

Дорожники майже закінчили ремонт 25-кілометрової ділянки автошляху Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня, що починається від перехрестя з трасою Р-67 поблизу села Монастирище і проходить по території Лосинівської громади. Згодом фінішує нанесення розмітки, будуть доставлені усі технічні засоби організації та безпеки дорожнього руху. Готовність об'єкту — 98%.