Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 06:51:49

Генеральні плани міст Чернігівщини доступні для обраних

28.03.2013   16:07Агенцiя

У жодному з 16-ти міст Чернігівської області генеральні плани не є доступними для громадськості.

Про це 27 березня 2013 року на презентації результатів моніторингу доступності генеральних планів розповіли громадські активісти Чернігівщини спільно із експертами Східноукраїнського центру громадських ініціатив. Дослідження проводилось з липня по грудень 2012 року.

За словами голови Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимира Щербаченка, генеральний план - це найважливіший документ, який відображає процес розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Цей документ описує як поточний стан розвитку міста, так і план на найближчі роки.

Згідно Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування та у місцевих періодичних друкованих ЗМІ, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу.

Але, в той же час, за словами Віктора Тарасова, виконавчого директора Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, на сьогодні в жодному місті Чернігівщини не виконані вимоги законодавства щодо оприлюднення матеріалів генерального плану й їх не можна назвати доступними.

Зокрема, у шести містах області повідомили, що генплани перебувають під грифом "Для службового користування" та зберігаються у відповідних райдержадміністраціях (Батурин, Бахмач, Ічня, Носівка, Остер, Щорс). У Семенівці генплан зберігається в міській раді, але також має гриф обмеженого доступу.
У Бобровиці, Борзні та Новгород-Сіверському стверджують, що генеральні плани застарілі й втратили чинність, а в Городні знаходиться на експертизі в проектному інституті.

В той же час в Мені та Прилуках затвердженого генерального плану міста взагалі ніколи не було.

Тільки в Корюківці відповіли, що мають новий затверджений генплан, який містить як відкриту так й таємну частину, але до цього часу він знаходиться в Корюківській РДА. Згідно рішення міської ради, міський голова уповноважений звернутися до суду з вимогою до РДА передати міській громаді нетаємну частину генерального плану міста.

В управлінні архітектури та містобудування Чернігівської міської ради повідомили, що Генеральний план міста також має гриф "Для службового користування", а тому копії генплану надати не можуть. Та запевнили, що всі бажаючі можуть ознайомитися з матеріалами будь-якої містобудівної документації за попередньою домовленістю в межах управління архітектури міської ради.

У підсумку координатор проекту з моніторингу доступності генеральних планів міст в Чернігівській області Віктор Тарасов спільно з членами ініціативної робочої групи по збереженню чернігівського лісопарку "Ялівщина" змогли ознайомитися з генпланом Чернігова в приміщенні міської архітектури, але під суворим наглядом працівників управління, без можливості робити копії та фотографії матеріалів генплану міста.

Аналіз офіційних веб-сайтів міських рад області також показав практично повну відсутність матеріалів містобудівної документації на цих веб-ресурсах всупереч вимогам законодавства.

"Генеральні плани забудови міст згідно законодавства мають бути відкриті для громади. Але, як бачимо, поки що норми закону не виконуються, а обгрунтування міськими радами причин неможливості надання запитуваної інформації виглядає недолуго та безглуздо", - зазначила одна з координаторів моніторингу в Чернігівській області Альона Шешеня.

Під час заходу були також презентовані результати моніторингу дотримання майнових прав громадян в Чернігівській області, проведеного Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.
 

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 185 нових випадків COVID-19 19:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 вересня в області зафіксовано 185 нових випадків COVID-19.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 18:17

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 744 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 744 особи 16:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 23 вересня в області щеплено першою та другою дозою 313 584 людини.

У Чернігові привітали машинобудівників 16:22

Напередодні професійного свята — Дня машинобудівника, що традиційно відзначається у четверту неділю вересня, — представників галузі привітали в Чернігівській облдержадміністрації голова ОДА В’ячеслав Чаус та перша заступниця голови облради Ніна Лемеш.

Ремонт 25 км дороги Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня — на фінішній прямій

Ремонт 25 км дороги Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня — на фінішній прямій 15:58

Дорожники майже закінчили ремонт 25-кілометрової ділянки автошляху Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня, що починається від перехрестя з трасою Р-67 поблизу села Монастирище і проходить по території Лосинівської громади. Згодом фінішує нанесення розмітки, будуть доставлені усі технічні засоби організації та безпеки дорожнього руху. Готовність об'єкту — 98%.