Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 липня, 06:26:34

Ленін може повернутись

14.03.2013   09:42Агенцiя

Серегій Зозуля, історик та громадський діяч міста Ніжина вважає, що законність процедури перейменування площі Леніна можна піддати великому сумніву.

Посилаючись на закон про найменування та перейменування вулиць він повідомляє, що якщо вулиці міста, або площі присвоюють назву на честь якоїсь людини або події, цей проект рішення має обов’язково пройти громадське обговорення.

Якщо це була б назва нейтральна, то сесія міської ради своїм рішенням могла б надати об’єкту таку назву, і це б не потребувало втручання у процес громади міста.

Сергій Зозуля очолює робочу групу при Громадський раді, яка саме і готувала проект рішення про перейменування вулиць, точніше готувала свій варіант. В склад цієї групи входили історики науковці, які досліджували історичні назви вулиць Ніжина.

Цією робочою групою якраз пропонувалась назва площі “Центральна площа”. Це і є нейтральна назва, не прив’язана ні до людей ні до подій ні до політики.

Цю назву, “Центральна площа”, депутати не підтримали.

Також з’ясувалось, що кожне місто України, яке займалось перейменуванням своїх вулиць, має затверджене положення, прийняте місцевою радою “Про порядок найменування та перейменування вулиць, площ міста”.

Потім, спираючись на це положення, рада затверджувала склад спеціальної комісії, яка готувала нові назви та їх обґрунтування. І потім обов’язкове всенародне обговорення.

Про прийняття такого спеціального положення в Ніжині ніхто не чув. Обговорення в народних масах обранці теж ігнорували. Рішення, яке вчора на сесії прийняли депутати про перейменування площі Леніна у площу Франка повинен підписати міський голова, або скоріш за все це зробить секретар міської ради Олег Кірсанов.

Він, до речі, вважає, що всі ці положення повинні бути прописані в Статуті міста, якій до сих пір ще в Ніжині не затверджений. Окрім перейменування вулиць є законодавчі прогалини в призначенні почесних громадян міста і навіть вуличкомів. Прийняття Статуту міста Олег Кірсанов найважливішим завданням цієї депутатської каденції.

Протягом п’яти робочих днів рішення сесії про нову назву площі має бути підписане. А далі, якщо хтось і зважиться оскаржити нову назву площі міста і повернути ім’я Леіна, зможе зробити це тільки в суді.

http://www.uezd.com.ua/page/lenin-mozhe-povernutis.html

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігова затримала чоловіка за намагання зґвалтувати малолітню дівчинку

Поліція Чернігова затримала чоловіка за намагання зґвалтувати малолітню дівчинку 18:30

Співробітники Чернігівського районного управління поліції затримали 54- річного чоловіка, який заманив до себе додому 13-річну дівчинку, погрожував їй, бив та намагався зґвалтувати. Поліцейські помістили чоловіка до ізолятора тимчасового тримання.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 901 особу

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 901 особу 18:19

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 29 липня в області щеплено першою та другою дозою 143 255 людей.

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка 16:20

Це відрізок дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поблизу села Манжосвіка, що під Прилуками.

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття 13:54

У Чернігові на вулиці Хлібопекарській 28 липня працівники підрядної організації "ШБУ-14" завершували поточний середній ремонт дороги - вкладали верхній шар асфальтобетонного покриття.

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року 13:31

У січні–червні 2021р. вантажообіг підприємств транспорту становив 521 млн.ткм, що на 8% більше від обсягу січня–червня 2020р.