Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 14:14:56

Ленін може повернутись

14.03.2013   09:42Агенцiя

Серегій Зозуля, історик та громадський діяч міста Ніжина вважає, що законність процедури перейменування площі Леніна можна піддати великому сумніву.

Посилаючись на закон про найменування та перейменування вулиць він повідомляє, що якщо вулиці міста, або площі присвоюють назву на честь якоїсь людини або події, цей проект рішення має обов’язково пройти громадське обговорення.

Якщо це була б назва нейтральна, то сесія міської ради своїм рішенням могла б надати об’єкту таку назву, і це б не потребувало втручання у процес громади міста.

Сергій Зозуля очолює робочу групу при Громадський раді, яка саме і готувала проект рішення про перейменування вулиць, точніше готувала свій варіант. В склад цієї групи входили історики науковці, які досліджували історичні назви вулиць Ніжина.

Цією робочою групою якраз пропонувалась назва площі “Центральна площа”. Це і є нейтральна назва, не прив’язана ні до людей ні до подій ні до політики.

Цю назву, “Центральна площа”, депутати не підтримали.

Також з’ясувалось, що кожне місто України, яке займалось перейменуванням своїх вулиць, має затверджене положення, прийняте місцевою радою “Про порядок найменування та перейменування вулиць, площ міста”.

Потім, спираючись на це положення, рада затверджувала склад спеціальної комісії, яка готувала нові назви та їх обґрунтування. І потім обов’язкове всенародне обговорення.

Про прийняття такого спеціального положення в Ніжині ніхто не чув. Обговорення в народних масах обранці теж ігнорували. Рішення, яке вчора на сесії прийняли депутати про перейменування площі Леніна у площу Франка повинен підписати міський голова, або скоріш за все це зробить секретар міської ради Олег Кірсанов.

Він, до речі, вважає, що всі ці положення повинні бути прописані в Статуті міста, якій до сих пір ще в Ніжині не затверджений. Окрім перейменування вулиць є законодавчі прогалини в призначенні почесних громадян міста і навіть вуличкомів. Прийняття Статуту міста Олег Кірсанов найважливішим завданням цієї депутатської каденції.

Протягом п’яти робочих днів рішення сесії про нову назву площі має бути підписане. А далі, якщо хтось і зважиться оскаржити нову назву площі міста і повернути ім’я Леіна, зможе зробити це тільки в суді.

http://www.uezd.com.ua/page/lenin-mozhe-povernutis.html

Останні новини Чернігівщини

Завершився обласний педагогічний конкурс

Завершився обласний педагогічний конкурс "#ed-вимір методичної майстерності" 12:37

Відбувся заключний, ІІІ етап обласного педагогічного конкурсу «#ed-вимір методичної майстерності» у формі онлайн-представлення його учасниками колективних проєктів «Траєкторія нашої творчості».

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА 12:16

У IV кварталі 2020 року на підприємствах, в організаціях та установах м.Чернігова (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) були зайняті в середньому 69 тис. штатних працівників.

Ніжин: презентовано проєкт

Ніжин: презентовано проєкт "Greening of the Planet" 11:53

3 березня відбулася пресконференція, на якій було презентовано масштабний проєкт «Greening of the Planet».

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію "Пролісок" 11:37

Перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом заступником голови ОДА Жанною Шерстюк із робочою поїздкою відвідали комунальне некомерційне підприємство «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:25

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини