Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 січня, 05:11:01

12 березня – Всесвітній день боротьби з цифровою цензурою

12.03.2013   11:32Агенцiя

Міжнародні правозахисні групи звернулися до корпорацій Google, Yahoo і Microsoft із закликом не піддавати цензурі діяльність пошукових систем протягом Всесвітнього дня боротьби з цифровою цензурою, який відзначається 12 березня.

Чи знаєте ви, що китайська версія Вікіпедії заблокована повністю і остаточно?
“Цей день призначений для прославлення Інтернету як відкритого вікна у світ і засудження атак на вільний потік інформації, – говориться в листі організацій “Репортери без кордонів ”і “Міжнародна амністія ”. – У дусі сприяння свободі вираження думок ми просимо вас не піддавати цензурі роботу пошукових систем та блогів у цей день. Ми закликаємо вас 12 березня підтримати ідею Інтернету як вільного простору для кожного, незалежно від національності чи географічного місцезнаходження, а також здійснити мрію про дійсно всесвітньої мережі – нехай навіть протягом одного дня. Це буде потужний сигнал для всіх сетян – людей, організацій і держав, що цензура в Інтернеті – це не єдиний шлях вперед”.

За словами правозахисників, в даний час більше двох десятків країн обмежують доступ до Інтернету на регулярній основі. “Ми розуміємо труднощі, з якими ви стикаєтесь у країнах, що обмежують доступ до Інтернету, – продовжують“Репортери без кордонів ”і“Міжнародна амністія ”. – Ці країни намагаються чинити тиск на вас, змусити дотримуватися місцеві закони, які не відповідають нормам міжнародного права і стандартам, що захищає свободу слова. Але прагнення відповідати місцевим вимогам, які порушують норми міжнародного права, не зможе виправдати ваші дії. Ваша допомога дозволить таким країнам, як Китай, обійти заборону на доступ до інформації про права людини, Далай-ламі, “Хартії-08” і демократії, а також до шановних правозахисним сайтам ”.

Китай згаданий неспроста. Уряд КНР здійснює жорсткий контроль над Інтернетом, блокуючи сайти, які пов’язані з китайськими дисидентами, оголошеним поза законом духовним рухом Фалуньгун, тибетським урядом у вигнанні, а також ресурси, що містять інформацію про державну різанині на площі Тяньаньмень в 1989 році.
Декілька американських компаній, включаючи Google, Yahoo, Microsoft і Cisco, мали постати перед Конгресом США на слуханнях за звинуваченням у співучасті в створенні Great Firewall of China. Корпорація Google піддалася критиці за потурання китайському уряду, який вимагає фільтрувати інтернет-пошук, щоб ліквідувати результати запитів, наприклад, за такими темами, як “демократія” або “площа Тяньаньмень”.

“Репортери без кордонів”, заснували Всесвітній день боротьби з цифровою цензурою в минулому році, на цей раз планують відзначити його доповіддю про стан свободи в Інтернеті по всьому світу.

Останні новини Чернігівщини

Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30

“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

  Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07

Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52

На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.