Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 17:34:52

12 березня – Всесвітній день боротьби з цифровою цензурою

12.03.2013   11:32Агенцiя

Міжнародні правозахисні групи звернулися до корпорацій Google, Yahoo і Microsoft із закликом не піддавати цензурі діяльність пошукових систем протягом Всесвітнього дня боротьби з цифровою цензурою, який відзначається 12 березня.

Чи знаєте ви, що китайська версія Вікіпедії заблокована повністю і остаточно?
“Цей день призначений для прославлення Інтернету як відкритого вікна у світ і засудження атак на вільний потік інформації, – говориться в листі організацій “Репортери без кордонів ”і “Міжнародна амністія ”. – У дусі сприяння свободі вираження думок ми просимо вас не піддавати цензурі роботу пошукових систем та блогів у цей день. Ми закликаємо вас 12 березня підтримати ідею Інтернету як вільного простору для кожного, незалежно від національності чи географічного місцезнаходження, а також здійснити мрію про дійсно всесвітньої мережі – нехай навіть протягом одного дня. Це буде потужний сигнал для всіх сетян – людей, організацій і держав, що цензура в Інтернеті – це не єдиний шлях вперед”.

За словами правозахисників, в даний час більше двох десятків країн обмежують доступ до Інтернету на регулярній основі. “Ми розуміємо труднощі, з якими ви стикаєтесь у країнах, що обмежують доступ до Інтернету, – продовжують“Репортери без кордонів ”і“Міжнародна амністія ”. – Ці країни намагаються чинити тиск на вас, змусити дотримуватися місцеві закони, які не відповідають нормам міжнародного права і стандартам, що захищає свободу слова. Але прагнення відповідати місцевим вимогам, які порушують норми міжнародного права, не зможе виправдати ваші дії. Ваша допомога дозволить таким країнам, як Китай, обійти заборону на доступ до інформації про права людини, Далай-ламі, “Хартії-08” і демократії, а також до шановних правозахисним сайтам ”.

Китай згаданий неспроста. Уряд КНР здійснює жорсткий контроль над Інтернетом, блокуючи сайти, які пов’язані з китайськими дисидентами, оголошеним поза законом духовним рухом Фалуньгун, тибетським урядом у вигнанні, а також ресурси, що містять інформацію про державну різанині на площі Тяньаньмень в 1989 році.
Декілька американських компаній, включаючи Google, Yahoo, Microsoft і Cisco, мали постати перед Конгресом США на слуханнях за звинуваченням у співучасті в створенні Great Firewall of China. Корпорація Google піддалася критиці за потурання китайському уряду, який вимагає фільтрувати інтернет-пошук, щоб ліквідувати результати запитів, наприклад, за такими темами, як “демократія” або “площа Тяньаньмень”.

“Репортери без кордонів”, заснували Всесвітній день боротьби з цифровою цензурою в минулому році, на цей раз планують відзначити його доповіддю про стан свободи в Інтернеті по всьому світу.

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.