Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 12:21:46

Як знешкодити непридатні хімікати, яких в області залишилося 275 тонн у восьми районах?

22.02.2013   12:06Агенцiя

Як виконувати плани з насаджування нових лісів, коли на це в місцевих бюджетах не вистачає коштів? Ці питання, зокрема, дослідили разом з фахівцями депутати обласної ради – члени постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів.

Позбутися нарешті непридатних хімікатів, як накопичилися на складах колишніх великих сільгосппідприємств, фахівці-екологи сподівалися ще в минулому році. Щодо утилізації прострочених хімічних засобів захисту рослин була розроблена спеціальна програма. Старі пестициди вивозилися активно протягом 11-го і 12-го років. Але виявилося, що кількість хімікатів визначили неточно, адже це доводилося оцінювати візуально – “на око”. Як наслідок, на території восьми районів області ще залишилося майже 275 тонн непридатних пестицидів – найбільше в Прилуцькому районі.

З остаточним вивезенням і утилізацією цих небезпечних речовин зволікати неможна. Особливої шкоди вони завдають навесні, коли разом з талою водою і дощами можуть потрапляти до грунту. Тому депутати обласної ради на засіданні постійної комісії з питань АПК, земельних відносин, екології та природних ресурсів, заслухавши доповідь екологів, вирішили направити звернення до центральних органів влади з проханням прискорити знешкодження хімікатів. Затримка пов’язана з проведенням тендерів на ці роботи. Адже за законом їх мають виконувати ліцензовані підприємства.

Також на засіданні комісії депутати ознайомилися з виконанням програми комплексного розвитку лісового господарства. Ця програма була прийнята обласною радою в 2011-му році; за 12-ий рік переважна більшість планів реалізована, крім одного з головних – насадження нових лісів. На це в місцевих бюджетах не вистачає коштів. Доводиться виконувати ці роботи менш ніж на половину від планів за кошти з державного бюджету і власні кошти лісгоспів.

Також постійна комісія з питань АПК вивчила питання про укладання договорів про участь користувачів мисливських угідь у розвитку територіальних громад, низку земельних та майнових питань.

Останні новини Чернігівщини

Як працюватимуть центри масової вакцинації у Чернігові цими вихідними?

Як працюватимуть центри масової вакцинації у Чернігові цими вихідними? 11:10

У Чернігові у роботу центрів масової вакцинації внесені зміни.

Команда Чернігівської області посіла другу сходинку чемпіонату України з легкоатлетичного чотириборства серед ДЮСШ та СДЮШОР

Команда Чернігівської області посіла другу сходинку чемпіонату України з легкоатлетичного чотириборства серед ДЮСШ та СДЮШОР 11:09

У командній першості серед областей командного чемпіонату України з легкоатлетичного чотириборства серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків та дівчат 2008-2009 рр.н., команда Чернігівської області посіла ДРУГЕ місце!

Оптимізація медичної мережі області має підвищити якість лікувальних послуг 10:53

Цими днями в області стан формування спроможної мережі лікарняних закладів вивчають представники Національної служби здоров’я України: Вікторія Мілютіна, директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ, та Дмитро Кущ, начальник управління цього департаменту. У ході моніторингу, за словами представників НСЗУ, були виявлені як позитивні напрацювання, так і недоліки в роботі медичних установ області

Департамент культури Чернігівської ОДА підписав Меморандум про співпрацю з НУ «Чернігівська політехніка» 10:51

Напередодні відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні з метою покращення співпраці у напрямку розвитку туризму Чернігівської області відбулось підписання Меморандуму про співробітництво між Департаментом культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації та Національним університетом «Чернігівська політехніка».

На Чернігівщині посіяли ріпак 10:50

Станом на 20.09.2021 р. в Україні посіяно 880 тис. га озимого ріпаку, що становить 86% до прогнозу.