Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 лютого, 02:52:00

Боротьба з корупцією - один з пріоритетів роботи міліції Чернігівщини

11.02.2013   12:50

Відповідно до вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Указу Президента України «Про першочергові заходи з реалізації Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції», Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України боротьба з корупцією є пріоритетним напрямком діяльності міліції.

Зважаючи на це міліцією Чернігівщини спільно з іншими правоохоронними органами проводиться системна робота, спрямована на виявлення фактів корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності. В Управлінні МВС України в Чернігівській області організовано роботу, спрямовану на запобігання і протидію корупції, вжито комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності боротьби з корупцією. В Управління МВС області та Управлінні боротьби з організованою злочинністю УМВС області функціонують офіційні сайти (http://kop.gov.ua/ та http://ubozcn.gov.ua/), на яких постійно оновлюються інформація про законодавчу базу, результати роботи, в тому числі, з протидії корупційним проявам. Так, у 2012 році в центральних та регіональних засобах масової інформації вийшло понад 100 матеріалів, пов'язаних з профілактикою та результатами протидії корупції.

У системі службової підготовки працівників органів і підрозділів внутрішніх справ області постійно вивчаються вимоги Законів України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» та зміни до них. З метою активізації роботи з протидії корупції в області в 2012 році до міськрайвідділів направлено ряд вказівок, методичних рекомендацій та алгоритм дій з виявлення фактів корупції.

Всього з початку 2012 року і до моменту вступу в дію нової редакції  Кримінального процесуального кодексу України (20.11.12р.) працівниками УМВС України в Чернігівській області викрито 171 злочин у сфері службової діяльності, з них за статтями Кримінального кодексу України: за зловживання владою або службовим становищем - 11; за перевищення влади або службових повноважень - 1; за службове підроблення - 131; за службову недбалість - 12; за одержання хабара - 16.

З 20 листопада і до кінця 2012 року за матеріалами працівників органів внутрішніх справ області внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 35 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, з них за статтями Кримінального кодексу України: за зловживання владою або службовим становищем - 12; за перевищення влади або службових повноважень - 9; за службове підроблення - 9; за службову недбалість - 4; за одержання хабара - 1.

Що ж до адміністративної корупції, протягом минулого року складено 29 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. Всі складені протоколи направлені до судів та розглянуті.

22 правопорушників притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу на загальну суму майже 40 тисяч гривень.

За суб'єктами відповідальності, відносно яких набрав законної сили обвинувальний вирок суду та на яких накладено адміністративні стягнення за корупційне правопорушення: 2 державних службовця 6 категорії; 6 посадових осіб органів місцевого самоврядування (4 - IV категорії, 2 - V-VII категорій); посадова особа органу цивільного захисту; 5 працівників ОВС; 2 посадові особи юридичної особи публічного права; 3 особи, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов'язки; 3  фізичні особи. 

Систематична робота із запобігання та протидії корупції триває.

Останні новини Чернігівщини

Вшанували пам’ять полковника армії УНР

Вшанували пам’ять полковника армії УНР 18:17

23 лютого в м Ічня меморіальні заходи увічнення пам’яті борця за незалежність України у 20-му столітті Архипа Кмети розпочалися хвилиною мовчання на честь іншого Захисника України, старшого солдата 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, уродженця с. Більмачівка Ічнянського району Чернігівської області Сергія ПЕТРАУСКАСА, який 22 лютого цього року загинув на фронті внаслідок обстрілу військами російських загарбників.

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19 18:12

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 27 лютого зафіксовано 157 нових випадків інфікування COVID-19.

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області 13:00

25 лютого Антимонопольним комітетом України надано Чернігівській обласній державній адміністрації обов’язкові для розгляду рекомендації щодо суб’єктів господарювання на ринку постачання природного газу.

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики 12:30

За даними Аналітичного звіту за 2020 рік, які щорічно готує Державна регуляторна служба України, Чернігівщина посіла 3 місце в підсумковому рейтингу дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики.

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно 11:52

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини