Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 вересня, 06:00:41

Європа стає досяжною для малих міст Чернігівщини

25.01.2013   08:02Агенцiя

Представники органів місцевого самоврядування Чернігівщини вивчали передовий досвід Естонії на шляху до “Угоди Мерів” на прикладі м. Раквере. Візит проходив з 15 по 21 січня 2013 року.

Мета візиту делегації – підвищення спроможності ОМС малих міст Чернігівщини в напрямку більш сталого енергетичного планування своїх міст, вивчення досвіду м. Раквере на шляху до Угоди Мерів.

4 дні спілкування з представниками міської влади м. Раквере та експертами у галузі енергоменеджменту надали можливість представникам української делегації усвідомити з чого варто починати. Це – усвідомлення проблеми, вироблення чіткої позиції керівництва міста, інвентаризації власних енергоспоживаючих і генеруючих об’єктів; розробка системного програмного документу, створення організаційної структури енергоменеджменту та налагодження ефективної роботи.

Українська делегація на реальних прикладах знайомилась з вже існуючими варіантами використання додаткових інвестицій Європейського Союзу в реалізації Угоди Мерів. За 9 років місто Раквере залучило 47 000 000 євро інвестицій в рамках Угоди. І все це при населенні в 15 000 осіб. Але всі ці надбання стали можливими тільки при наполегливій та узгодженій роботі команди міського голови.

В рамках ознайомчого візиту учасники також зустрілись з представниками Міністерства закордонних справ республіки Естонія. Представники департаменту Катрін Канарік та Арво Антон обговорили можливості участі українських місцевих громад у програмах співпраці. Посол України в Естонії Віктор Крижанівській, який був присутній на зустрічі, запевнив усіх у своїй підтримці співпраці між Україною та Естонією.

Всі учасники проекту наголосили про бажання тісної співпраці на майбутнє і зробити все можливе для покращення життя місцевих громад Чернігівщини через проекти розвитку. Тренінги, семінари, енергоаудит, приєднання до Угоди Мерів в обраних громадах Чернігівщини – наступний крок в діяльності партнерів по проекту.

Угода Мерів – ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти Угоди Мерів беруть на себе добровільні зобов’язання, випередити загальноєвропейські вимоги ЄС стосовно скорочення викидів CO2 щонайменше на 20 відсотків, шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії.
Діяльність проходить за підтримки МЗС Республіки Естонія.


Олександр Підгорний Експерт проекту
 

Останні новини Чернігівщини

Сучасні технології проти раку: у Чернігові обговорили досягнення ядерної медицини 17:07

Фахівці з ядерної медицини, радіаційної онкології та суміжних галузей з різних регіонів України зібралися в Чернігові, щоб обговорити сучасні досягнення ядерної медицини в Україні

На Чернігівщині службовця підозрюють у розтраті понад 200 тисяч гривень з програми «єВідновлення» 17:03

Службовець сільради Ніжинського району підозрюється у розтраті понад 200 тис. грн бюджетних коштів на відновленні пошкодженого житла

Назарій Остапчук — чемпіон світу з пара-армрестлінгу! 12:16

З 10 до 23 вересня в місті Албена (Болгарія) відбувається чемпіонат світу з пара-армрестлінгу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору.

Спортсмени Чернігівщини здобули командні та особисті нагороди чемпіонату України з бойового самбо 11:53

Цими вихідними у Києві паралельно з Кубком України серед дорослих розділ «Лайт» відбувся і чемпіонат України з бойового самбо розділ «Про-фул» серед дітей старшого віку (2015-2016 рр.н.), юнаків молодшого віку (2013-2014 рр.н.) та юнаків середнього віку (2011-2012 рр.н.)

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини