Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 11:31:03

“Соборність України: минуле, сучасність, майбутнє”

23.01.2013   08:18

До Дня Соборності та Свободи України в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проведена міжрегіональна відеоконференція “Соборність України: минуле, сучасність, майбутнє”.

У заході взяли участь історики, науковці, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, журналісти з Чернігівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

З представників Чернігівської області на конференції виступали:

Сергій Лепявко – професор кафедри історії України та політології Ніжинського державного університету імені М.Гоголя, директор Сіверського інституту регіональних досліджень, доктор історичних наук, професор;

Сергій Бутко – представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, науковий співробітник;

Ігор Соф’їн – заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації.

Насамперед учасники конференції відзначили велику роль свята Соборності у формуванні національної свідомості та світогляду українців. У подальших виступах доповідачі вказували на споконвічність ідеї об’єднання українських земель, згадуючи при цьому видатних державних діячів козацької доби, керманичів національно-визвольного руху у Галичині та Наддніпрянській Україні. Ця ідея вже остаточно викристалізувалася напередодні самого Акту злуки 22 січня 1919 р., причому об’єднала не тільки мешканців роз’єднаних українських земель, а й представників національних меншин. У підсумку, на карті Європи з’явилася нова держава, а українці довели, що вони єдиний народ від Сяну до Дону. Також науковці та представники влади розповідали про відзначення Дня Соборності до 1990 р. і які заходи щодо цього проходять в областях сьогодні.

Присутні на відеоконференції дійшли висновку про те, що День Соборності – не просто державне свято. Об’єднання українських земель – це нагадування про отриманий шанс для побудови власної держави, над подальшим творенням якої необхідно ретельно та важко працювати.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині газівники модернізують критичну інфраструктуру

На Чернігівщині газівники модернізують критичну інфраструктуру 11:29

У місті Сновськ фахівці АТ «Чернігівгаз» демонтували газовий колодязь, проклали новий газопровід та повністю замінили лінію редукування газорегулювального пункту (ГРП).

Село на Чернігівщині обстріляли зі ствольної артилерії

Село на Чернігівщині обстріляли зі ствольної артилерії 09:57

27 червня 2022 року, з 19.20 до 19.35 у районі населеного пункту Гірськ Чернігівської області зафіксовано 15 вибухів (виходів) та 15 вибухів (приходів).

Життя блокадного Чернігова 一 Суспільне Чернігів покаже виставу «Тиловий Що?Денник»

Життя блокадного Чернігова 一 Суспільне Чернігів покаже виставу «Тиловий Що?Денник» 09:51

28 червня о 23:00 в ефірі Суспільне Чернігів та всіх регіональних телеканалах Суспільного вийде телеверсія вистави «Тиловий Що?Денник» Чернігівського обласного молодіжного театру.

Уряд затвердив програми безповоротних грантів на створення теплиць і садів 09:45

Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило програми безповоротних грантів для аграріїв, які були затверджені на черговому засіданні Кабінету Міністрів України.

На Чернігівщині екологи нарахували близько 10 мільярдів гривень шкоди, завданої землям та атмосферному повітрю

На Чернігівщині екологи нарахували близько 10 мільярдів гривень шкоди, завданої землям та атмосферному повітрю 09:31

Через авіаційні бомбардування та ракетні обстріли російськими військами на Чернігівщині виникли надзвичайні ситуації, наслідками яких стали пошкодження підприємств, житлових будинків та лісових насаджень.