Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 15 грудня, 19:55:54

“Соборність України: минуле, сучасність, майбутнє”

23.01.2013   08:18

До Дня Соборності та Свободи України в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проведена міжрегіональна відеоконференція “Соборність України: минуле, сучасність, майбутнє”.

У заході взяли участь історики, науковці, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, журналісти з Чернігівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

З представників Чернігівської області на конференції виступали:

Сергій Лепявко – професор кафедри історії України та політології Ніжинського державного університету імені М.Гоголя, директор Сіверського інституту регіональних досліджень, доктор історичних наук, професор;

Сергій Бутко – представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, науковий співробітник;

Ігор Соф’їн – заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації.

Насамперед учасники конференції відзначили велику роль свята Соборності у формуванні національної свідомості та світогляду українців. У подальших виступах доповідачі вказували на споконвічність ідеї об’єднання українських земель, згадуючи при цьому видатних державних діячів козацької доби, керманичів національно-визвольного руху у Галичині та Наддніпрянській Україні. Ця ідея вже остаточно викристалізувалася напередодні самого Акту злуки 22 січня 1919 р., причому об’єднала не тільки мешканців роз’єднаних українських земель, а й представників національних меншин. У підсумку, на карті Європи з’явилася нова держава, а українці довели, що вони єдиний народ від Сяну до Дону. Також науковці та представники влади розповідали про відзначення Дня Соборності до 1990 р. і які заходи щодо цього проходять в областях сьогодні.

Присутні на відеоконференції дійшли висновку про те, що День Соборності – не просто державне свято. Об’єднання українських земель – це нагадування про отриманий шанс для побудови власної держави, над подальшим творенням якої необхідно ретельно та важко працювати.

Останні новини Чернігівщини

5 простих способів позбутися зимової депресії

5 простих способів позбутися зимової депресії 15:43

Зима – це не тільки радісний час, коли ми можемо насолоджуватися снігом, катанням на лижах та веселими святами, а й час, коли зимова депресія може непомітно підкрастися до когось із нас.

10 способів генерувати проривні ідеї

10 способів генерувати проривні ідеї 15:34

Художник Сальвадор Далі, щоб «спіймати» натхнення, використовував метод ложки або ключа: тримав предмет у руках, дрімаючи в кріслі чи за столом, в очікуванні, коли засне, впустить предмет, той впаде в тарілку на підлозі і різко розбудить митця. Саме в такий момент – між сном та реальністю – інтуїція особливо активна.

Міжнародний день чаю: цікаві факти про цей  напій

Міжнародний день чаю: цікаві факти про цей напій 15:27

Зігрітися чаєм, зустрітися за чашкою чаю... Чаювання - це ритуал, привід для зустрічі або розмови. Ми знаємо, що чай буває білий, чорний, зелений, духмяний та запашний. А що ще відомо про цей напій?

Смачні рецепти вихідного дня: бісквіт з лимонним кремом

Смачні рецепти вихідного дня: бісквіт з лимонним кремом 15:11

Шифоновый бисквит всегда получается очень пористым и пышным, этим он напоминает кекс. У него достаточно нейтральный вкус, поэтому ему необходимо яркое сопровождение. С этой задачей прекрасно справляется крем с выразительным лимонным вкусом.

Гороскоп на тиждень з 16 до 22 грудня

Гороскоп на тиждень з 16 до 22 грудня 15:02

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 16 до 22 грудня 2019 року