На старті – національний мультипредметний тест. Про найголовніше – на брифінгу в ОВА
Менш ніж за тиждень – 14 травня – розпочнеться основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ).
![](/uploads/19954-m.jpg)
Про конкретну дату, час та місце його проведення зареєстровані учасники та учасниці можуть дізнатися у персональному кабінеті, куди вже направлені відповідні запрошення. Зокрема, на Чернігівщині йдеться про 7177 зареєстрованих (на 300 осіб більше, ніж минулого року), з яких 5956 – випускники поточного року та 1221 – випускники минулих років.
Такі дані озвучила під час брифінгу в медіацентрі ОВА директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва, нагадавши особливості проведення цьогорічного тестування.
«Для проходження тестів створено 21 тимчасовий екзаменаційний центр в 11 населених пунктах Чернігівської області. Прагнемо, щоб всі вони задовольнили потреби учасників НМТ, які отримали найближчий пункт тестування до свого місця проживання. Скарг з цього приводу наразі немає», – зауважила Світлана Сакаєва.
Заступниця начальника Управління освіти і науки ОДА Олена Соронович повідомила, що учасників тестування готові прийняти пункти у містах Бахмач, Бобровиця, Мена, Ніжин, Носівка, Прилуки, Чернігів та селищах Козелець, Короп, Ріпки, Талалаївка.
«Затверджену мережу ми попередньо опрацювали на місцях, дуже ґрунтовно і виважено підійшовши до цієї роботи. Врахували всі фактори. Перш за все, головна увага була зосереджена на створенні безпекових умов. Але й продумали логістику, щоб надати можливість кожному учаснику вчасно доїхати до пункту тестування», – зазначила Олена Соронович.
Що мають пам’ятати учасники НМТ-2024
Змінено кількість сертифікаційних предметів. Цьогоріч їх чотири: три – обов’язкові (українська мова, математика та історія України), один – на вибір (іноземна мова, українська література, біологія, географія, фізика та хімія). Тестування поділено на два блоки: перший – українська мова та математика, другий – історія України та обраний предмет на вибір.
Допуск у пункт тестування – з 9:30 до 9:50. Щоб до нього потрапити, при собі потрібно мати документ, що посвідчує особу; сертифікат НМТ 2024 року та запрошення. Останні два – у персональному кабінеті. Загалом всі документи можуть бути в електронному вигляді. Якщо мають бути створені спеціальні умови – відповідний медичний висновок.
Саме тестування триватиме понад чотири години. Передбачена 20-хвилинна перерва, коли можна перекусити і просто відпочити. На виконання завдань з кожного предмета відводиться 60 хвилин. Проте учасник зможе самостійно розподіляти час між предметами одного блоку (а це – 120 хвилин). Повертатися до завдань з попереднього блоку – не можна.
Заборонено приносити небезпечні предмети або речовини, порушувати правила виконання сертифікаційної роботи (в тому числі спілкуватися між собою), користуватися будь-якими гаджетами та паперовими посібниками, калькуляторами.
Вживатимуться додаткові заходи щодо забезпечення порядку під час проведення тестувань, зокрема застосовуватимуться металошукач (перед входом у пункт), відеоспостереження, вбудовані або зовнішні вебкамери на комп’ютерах.
Нагадаємо: хто не встиг зареєструватися на основну сесію, зможе це зробити 10-15 травня для участі у додатковій, яка запланована на 11-19 липня.
І наостанок: спікерки закликали всіх учасників не розголошувати місце і дату свого тестування, адже йдеться про колективну безпеку.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.