Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 серпня, 10:24:26

Французька організація «ACTED» профінансує відновлення шкіл Чернігова

22.11.2023   10:52Агенцiя

Відповідних домовленостей досягнуто 21 листопада під час зустрічі в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломако з представниками французької неурядової організації «ACTED». Між сторонами підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю. Організація реалізовуватиме на території міста проєкт, що передбачає відновлення закладів освіти, а також вирішення питання безбар'єрності та осучаснення освітнього простору.

Проєкт масштабний і його попередній бюджет більше 2 млн євро. Усі заплановані заходи планується реалізувати протягом 2024 року, йшлося під час зустрічі. Акцент на термомодернізації закладів освіти та інклюзивності приміщень, а також планується ремонт укриттів.

    — Підтримка сфери освіти для Чернігова дуже важлива. Діти, які повернулися і пропустили навчання через активні бойові дії, мають бути максимально забезпечені освітніми послугами. Зокрема, кошти на досить дороговартісні проєкти, пов'язані з утепленням, у міста будуть нескоро. Тому підтримка міжнародних партнерів, народу Франції, неурядових організацій для нас дуже важлива, і я дякую, що ви відгукнулися, — подякував під час зустрічі  Олександр Ломако.

Відбудова та модернізація сфери освіти — один із пріоритетних напрямків у роботі органів місцевого самоврядування. Під час активних бойових дій у місті було зруйновано та пошкоджено до 80% закладів освіти. Для відновлення очного навчального процесу виділялися кошти з міського бюджету, а також залучалася допомога держави та міжнародних партнерів. На сьогодні сфера освіти все ще продовжує потребувати посиленої уваги і фінансового ресурсу. Участь у цьому процесі організації «ACTED» дозволить місту вирішити низку питань, що було б неможливо без їх участі та в умовах браку ресурсів у міському бюджеті.

Представники цієї організації у співпраці з управлінням освіти вже визначили перелік закладів, які включені в загальний проєкт.

    — Це буде 10 шкіл, які вже попередньо обрані і ми з ними працюємо. Це №2, 20, 34, 14, 28, 6, 33, 27, 15, 29. Поточні ремонти передбачають заміну радіаторів опалення, енергоефективні заходи, освітлення, безперебійне енергоживлення. Також серед активностей проєкту — капітальний ремонт санітарних кімнат, відновлення пошкоджених покрівель та огороджуючих конструкцій, заміна вікон, утеплення, ремонт харчоблоків тощо, — говорить керівник проєкту з відновлення закладів освіти Чернігова Максим Вяхірєв.

За словами Вяхірєва, їх проєкт пов'язаний з Національним планом відновлення України, всі заходи в його рамках енергоефективні та орієнтовані на маломобільні групи населення.

Наразі продовжуються досліджуватися потреби, відбуваються технічні консультації та обстеження. Невдовзі розпочнеться виготовлення проєктно-кошторисної документації. Крім того, вже погоджене виконання робіт у школі №28.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08

Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.

У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27

У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».

Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35

Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.

Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54

З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.

Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02

Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини