Чи будуть діти вчитися довше?
У Міносвіти зазначають, що організація освітнього процесу залежить від конкретної безпекової ситуації в кожному населеному пункті.

Обласні військові адміністрації і засновники закладів освіти в цих умовах мають ухвалювати рішення, які необхідні для збереження життя та здоров’я населення. Кожен заклад освіти має змогу визначати тривалість та форму навчального року, при цьому він триватиме не менше 175 навчальних днів.
Тобто, кожен заклад самостійно може визначати кінець навчального року залежно від безпекової ситуації в населеному пункті та освітнього плану.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2023р. № 782 “Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні” тривалість 2023/24 навчального року в закладах загальної середньої освіти установлено з 1 вересня 2023 р. до 28 червня 2024 року - останнього робочого дня цього місяця. Торік він припав на 30 червня, тоді постановою Кабміну і був визначений кінець навчання. Чи означає це, що діти будуть навчатись довше?
Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, пояснює, що навчальний рік складається не лише з навчання. Окрім освітнього процесу до нього входить і виконання освітніх програм, організація і проведення атестацій, підготовка та видача документів про закінчення навчання.
Відповідно, тривалість навчального року не збільшилась, і діти закінчать навчання після того, як повністю буде виконано освітню програму, проведено підсумкову атестацію (НМТ/ЗНО або ДПА) та видано документи про закінчення навчання.
Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01
Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.
Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56
З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.
20 березня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.