63 млн грн додаткових коштів передбачили на безоплатне харчування дітей пільгових категорій у Чернігові
Рішенням сесії Чернігівської міської ради від 31 липня затверджені відповідні зміни до бюджету Чернігівської міської територіальної громади.
Додатково на харчування дітей пільгових категорій у закладах освіти до кінця року буде спрямовано близько 63 млн грн. Необхідність такого рішення пояснюється правом всіх дітей Чернігова, яким на 03.04.2022 року не виповнилось 18 років, отримати статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів і отримувати безкоштовне гаряче харчування в закладах освіти.
За попередніми розрахунками, аби профінансувати цей напрямок у наступному році, знадобиться щонайменше 340 млн грн. Для порівняння, до початку повномасштабного вторгнення на 2022 рік видатки з бюджету Чернігівської міської територіальної громади на цей напрямок становили майже 43,3 млн грн, що в 12 разів менше від обсягу потреби на 2024 рік.
Зважаючи на таке навантаження на міський бюджет, за яким вже зараз спостерігається тенденція до недовиконання, яке й надалі тільки збільшуватиметься (за I півріччя 2023-го воно становить 37 млн грн), депутатами Чернігівської міської ради зроблено звернення до Верховної Ради України, аби місту надали дотацію з держбюджету для забезпечення пільговим харчуванням дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій.
Згідно з прогнозованим контингентом дітей на 2023/2024 навчальний рік та враховуючи встановлену вартість харчування, на 2024 рік з бюджету Чернігівської міської територіальної громади необхідно виділити (*із розрахунку 182 навчальні дні для ЗЗСО, 262 дні – для ЗДО, 210 днів – для ПТО).
- для закладів загальної середньої освіти – 227,6 млн грн (без врахування видатків на харчування на час роботи таборів з денним перебуванням);
- для закладів дошкільної освіти – 88 млн грн;
- для закладів професійної (професійно-технічної) освіти – майже 25,3 млн грн.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 30 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 загибель на водних об’єктах та 28 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 2 особи та 1 особа постраждала.
Поліція розшукує зниклу безвісти неповнолітню дівчину 09:32
Поліцейські розшукують безвісти зниклу Колдоб Наталію Валеріївну, 2008 року народження, мешканку м. Чернігова. 24 березня дівчина пішла з лікарні і дотепер місце її перебування невідоме.
Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту 09:30
З 18 до 23 березня у селі Поляниця, Івано – Франківської області відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат (старші та середні).
25 березня: цей день в Україні і світі 09:26
День 1491 Російська агресія - Day 1491 Russian aggression
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.