36 вчителів початкових класів з Чернігівщини успішно пройшли сертифікацію-2022
Попри повномасштабну війну, сертифікація вчителів початкових класів 2022 року відбулася.
Оцінювання професійних компетентностей учасників проходило, як і два попередні роки, в онлайн-режимі. Особливістю сертифікації стало використання цифрових технологій, зокрема інформаційно-аналітичної системи EvaluEd.
Участь в сертифікації взяли 1 983 педагоги із 1 462 закладів освіти. Успішно склали незалежне тестування і були допущені до участі в наступних етапах 1 335 учителів. Кожна область мала свою квоту учасників. Для Чернігівщини – 60 осіб. І не зважаючи на те, що з 24 лютого Чернігівщина перебувала в зоні активних бойових дій, кількість зареєстрованих в Чернігівській області — 59. З них успішно пройшли незалежне тестування 42 педагоги. Всі ж етапи сертифікації здолали 36 (61% з-поміж зареєстрованих) вчителів початкової школи із 17 територіальних громад області. Найбільша кількість сертифікованих учителів у Прилуцькій (6), Чернігівській (5) та Ріпкинській (3) громадах.
Відповідно до чинного законодавства сертифікат дійсний три роки й дає право вчителеві на надбавку до заробітної плати у розмірі 20 відсотків, а також право на позачергову атестацію педагога.
У 2023 році Міністерство освіти і науки України планує поширити сертифікацію на інші категорії педагогічних працівників, розпочавши пілотування процедур для вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної й математичної освітніх галузей.
За повідомленням Управління освіти і
науки Чернігівської ОВА
Останні новини Чернігівщини
470 аграріїв Чернігівщини отримали банківські кредити на розвиток 17:54
У 2025 році 13261 український агровиробник отримав 100,1 млрд гривень банківських кредитів на розвиток. Із них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» було профінансовано 6565 агропідприємств на суму 43,9 млрд гривень.
Нетверезий за кермом — загроза для всіх 17:22
Учора, близько 8-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду на вулиці Олександра Довженка. На місце події одразу направили екіпаж патрульних.
З початку 2025 року до Державного земельного кадастру внесено відомості про нормативну грошову оцінку земель 306 населених пунктів Чернігівщини 16:51
З початку 2025 року працівники землевпорядної служби Чернігівщини внесли до Державного земельного кадастру відомості про нормативну грошову оцінку земель 306 населених пунктів області.
Протягом минулої доби на Чернігівщині зареєстровано 7 пожеж 16:18
Протягом минулої доби на Чернігівщині зареєстровано 7 пожеж: 5 – у житловому секторі, 1 – на транспорті та 1 – у природних екологічних системах.
Як забезпечити стабільний інтернет під час блекаутів – на нараді з провайдерами 15:45
Заступник голови Чернігівської ОДА Сергій Зенченко провів робочу нараду з провайдерами фіксованого Інтернету Чернігівської області.