Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 вересня, 13:23:22

Інститут національної пам’яті передав у бібліотеки Чернігова нові книги

21.10.2022   09:40Агенцiя

У жовтні, вперше після повномасштабного вторгнення військ російського агресора, бібліотеки Чернігова отримали примірники двох спільних видань Архівного центру дисидентських студій та Українського інституту національної пам’яті.

Співробітники Інституту національної пам’яті передали Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка та Чернігівській міській комунальній централізованій бібліотечній системі такі видання:

— Євген СВЕРСТЮК «Іван Котляревський сміється». Автор (1927—2014) — український літературний критик, есеїст, поет, мислитель, філософ, учасник руху шістдесятництва, політичний в'язень, дослідник творчості М. Гоголя, Т. Шевченка, І. Франка, доктор філософії. Засновник та з 1989 року — незмінний редактор православної газети «Наша віра», президент Українського ПЕН-клубу. Книга вміщує есеї Євгена Сверстюка, що стали класикою самвидавної літератури. Більшість із них фігурували у карних справах як самого автора, так і в решті причетників дисидентського руху. Кожний текст – відшук правдивого слова, реакція на культурну політики комуністичного тоталітарного режиму СРСР, спротив загрозі національного та особистісного знищення, підміни людських цінностей ідеологічними кліше.

— Мустафа ДЖЕМІЛЄВ «Від Узбекистану до України: хроніки боротьби за права людини». Автор (народився в 1943 році) — політичний та громадський діяч України кримськотатарського походження, один із провідників кримськотатарського національного руху, правозахисник, учасник дисидентського руху, політичний в'язень, Народний депутат України, з 20 серпня 2014 року до 18 травня 2019 року був Уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу. У книзі представлено 16 текстів Мустафи Джемілєва: транскрипи його виступів на судових засіданнях, листи до представників органів влади СРСР та однодумців. Запропоновані читачеві матеріали датовано 1969—2021 роками.

Обидві книги видало Науково-видавниче об’єднання «Дух і літера» в Києві.

Ці видання дають можливість краще пізнати не тільки сучасного ворога — російського агресора, який є спадкоємцем російського імперіалізму часів СРСР, а насамперед самих себе, за що ми воюємо зараз, які фундаментальні цінності поєднують нас із авторами цих книг.

 Сергій Бутко,
Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

23 вересня - цей день в Україні та в світі

23 вересня - цей день в Україні та в світі 11:31

ДЕНЬ 577 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 577 RUSSIAN AGRESSION

На Чернігівщині відкрили два "Класи безпеки" 16:41

22 вересня у Прилуцькому та Ніжинському районах відкрили “Класи безпеки”.

Набір учасниць на програму відновлення та створення малого бізнесу в Чернігівській області

Набір учасниць на програму відновлення та створення малого бізнесу в Чернігівській області 16:38

Для мешканок Чернігівської області, які повернулися, та жінок–внутрішньо переміщених осіб ГО «Жіночий консорціум України» оголошує старт програми з відновлення та створення малого бізнесу. До програми можуть долучитися мешканки приймаючих громад Комарівської, Крутівської, Вертіївської та Остерської ОТГ та м. Чернігів та жінки-ВПО, котрі проживають у цих громадах.

Перший сертифікат в області на придбання житла за програмою «єВідновлення» уже сформовано, другий – на підході 16:25

Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі. Про це розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

 Кампанія з довакцинації дітей проти кору: чому важливо зробити щеплення

Кампанія з довакцинації дітей проти кору: чому важливо зробити щеплення 16:02

Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини