Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 1 грудня, 01:37:02

Інститут національної пам’яті передав у бібліотеки Чернігова нові книги

21.10.2022   09:40Агенцiя

У жовтні, вперше після повномасштабного вторгнення військ російського агресора, бібліотеки Чернігова отримали примірники двох спільних видань Архівного центру дисидентських студій та Українського інституту національної пам’яті.

Співробітники Інституту національної пам’яті передали Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка та Чернігівській міській комунальній централізованій бібліотечній системі такі видання:

— Євген СВЕРСТЮК «Іван Котляревський сміється». Автор (1927—2014) — український літературний критик, есеїст, поет, мислитель, філософ, учасник руху шістдесятництва, політичний в'язень, дослідник творчості М. Гоголя, Т. Шевченка, І. Франка, доктор філософії. Засновник та з 1989 року — незмінний редактор православної газети «Наша віра», президент Українського ПЕН-клубу. Книга вміщує есеї Євгена Сверстюка, що стали класикою самвидавної літератури. Більшість із них фігурували у карних справах як самого автора, так і в решті причетників дисидентського руху. Кожний текст – відшук правдивого слова, реакція на культурну політики комуністичного тоталітарного режиму СРСР, спротив загрозі національного та особистісного знищення, підміни людських цінностей ідеологічними кліше.

— Мустафа ДЖЕМІЛЄВ «Від Узбекистану до України: хроніки боротьби за права людини». Автор (народився в 1943 році) — політичний та громадський діяч України кримськотатарського походження, один із провідників кримськотатарського національного руху, правозахисник, учасник дисидентського руху, політичний в'язень, Народний депутат України, з 20 серпня 2014 року до 18 травня 2019 року був Уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу. У книзі представлено 16 текстів Мустафи Джемілєва: транскрипи його виступів на судових засіданнях, листи до представників органів влади СРСР та однодумців. Запропоновані читачеві матеріали датовано 1969—2021 роками.

Обидві книги видало Науково-видавниче об’єднання «Дух і літера» в Києві.

Ці видання дають можливість краще пізнати не тільки сучасного ворога — російського агресора, який є спадкоємцем російського імперіалізму часів СРСР, а насамперед самих себе, за що ми воюємо зараз, які фундаментальні цінності поєднують нас із авторами цих книг.

 Сергій Бутко,
Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівщини

Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівщини 16:38

Вчергове окупанти поцілили по прикордонню Чернігівщини і Сумщини.

До уваги мешканців Чернігова і району!

До уваги мешканців Чернігова і району! 16:33

Сьогодні з 16:30 до 20:00 будуть проводитися нічні стрільби з використанням автоматичної стрілецької зброї на полігоні на околицях міста.

Як вимушені переселенці допомагають Менській громаді. Історія Світлани 14:51

Якщо людина мала сильну громадську свідомість та позицію до того, як почалось повномасштабне вторгнення, то вона її не позбувається і тепер, а навпаки - максимально адаптується в умовах війни на новому місці і допомагає громаді, яка її прийняла.

 Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД?

Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД? 11:06

За 9 місяців цього року в Чернігівській області виявлено 265 нових випадків ВІЛ-інфекції. В порівняні з минулими роками, ця цифра не збільшилась. Але вона могла би бути меншою, якби не бойові дії на нашій території. Війна – це завжди кров. А кров - один із можливих шляхів передачі ВІЛ. Тому кількість звернень в області щодо обстеження на ВІЛ, починаючи з квітня, відчутно зросла. Про це розповідає піар-менеджерка ГО «Відродження нації» Ірина Кравець.

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи 10:49

Низку важливих рішень щодо життєдіяльності Чернігівщини в умовах воєнного стану прийняли сьогодні депутати у ході пленарного засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини