Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 16:10:18

Інститут національної пам’яті передав у бібліотеки Чернігова нові книги

21.10.2022   09:40Агенцiя

У жовтні, вперше після повномасштабного вторгнення військ російського агресора, бібліотеки Чернігова отримали примірники двох спільних видань Архівного центру дисидентських студій та Українського інституту національної пам’яті.

Співробітники Інституту національної пам’яті передали Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка та Чернігівській міській комунальній централізованій бібліотечній системі такі видання:

— Євген СВЕРСТЮК «Іван Котляревський сміється». Автор (1927—2014) — український літературний критик, есеїст, поет, мислитель, філософ, учасник руху шістдесятництва, політичний в'язень, дослідник творчості М. Гоголя, Т. Шевченка, І. Франка, доктор філософії. Засновник та з 1989 року — незмінний редактор православної газети «Наша віра», президент Українського ПЕН-клубу. Книга вміщує есеї Євгена Сверстюка, що стали класикою самвидавної літератури. Більшість із них фігурували у карних справах як самого автора, так і в решті причетників дисидентського руху. Кожний текст – відшук правдивого слова, реакція на культурну політики комуністичного тоталітарного режиму СРСР, спротив загрозі національного та особистісного знищення, підміни людських цінностей ідеологічними кліше.

— Мустафа ДЖЕМІЛЄВ «Від Узбекистану до України: хроніки боротьби за права людини». Автор (народився в 1943 році) — політичний та громадський діяч України кримськотатарського походження, один із провідників кримськотатарського національного руху, правозахисник, учасник дисидентського руху, політичний в'язень, Народний депутат України, з 20 серпня 2014 року до 18 травня 2019 року був Уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу. У книзі представлено 16 текстів Мустафи Джемілєва: транскрипи його виступів на судових засіданнях, листи до представників органів влади СРСР та однодумців. Запропоновані читачеві матеріали датовано 1969—2021 роками.

Обидві книги видало Науково-видавниче об’єднання «Дух і літера» в Києві.

Ці видання дають можливість краще пізнати не тільки сучасного ворога — російського агресора, який є спадкоємцем російського імперіалізму часів СРСР, а насамперед самих себе, за що ми воюємо зараз, які фундаментальні цінності поєднують нас із авторами цих книг.

 Сергій Бутко,
Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.