У Прилуках 8 закладів ЗСО та 2 заклади позашкілля виявили бажання отримати фінансову автономію
8 закладів загальної середньої освіти та 2 заклади позашкільної роботи виявили бажання отримати фінансову автономію вже із 1 січня 2023 року.
![](/uploads/31436-m.jpg)
Про це під час апаратної наради міського голови із керівним апаратом ради розповів начальник управління освіти Олександр Правосуд, пише «Град Прилуки».
Як поінформував посадовець, наприкінці вересня поточного року спливає 5-річний термін для введення в дію нового ЗУ «Про освіту», протягом якого необхідно було привести установчі документи закладів освіти, а значить і їхню роботу, у відповідність до норм Закону.
Зважаючи на таку вимогу, 8 закладів загальної середньої освіти міста, а також ЦТДЮ та ДЮСШ виявили бажання отримати фінансову автономію вже з 1 січня 2023 року.
Наступним напрямком реформування освіти є приведення мережі закладів загальної середньої освіти до вимог законодавства, у тому числі і її оптимізація для ефективнішого використання фінансового ресурсу, передбачивши при цьому забезпечення якісніших послуг, тобто визначення ліцею (10-11 класи) та створення мережі гімназій (1-9 класи).
За словами Олександра Правосуда, цей процес довготривалий і потребує певного періоду часу.
На сьогодні управлінням освіти вже розроблений проєкт «Про затвердження плану перепрофілювання частини закладів загальної середньої освіти в гімназії як перший етап трансформації мережі ЗЗСО м. Прилуки». Він передбачає поступове виведення класів старшої школи з загальної мережі шкіл та перепрофілювання ЗЗСО в гімназії вже з 1 вересня 2022 року.
Відповідне рішення було прийняте на сесії міської ради 26 серпня.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.