Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 19:27:42

16 прикордонних знаків встановлено на українсько-російському кордоні

29.11.2012   16:12

У квітні цього року на кордоні з Росією розпочалася стадія проведення польових робіт з виносу лінії державного кордону на місцевість. Відтоді міждержавній комісії вдалося повністю визначити проходження лінії держкордону на Чернігівсько-Брянській ділянці із зазначенням точок для встановлення 631 прикордонного знаку.

Загалом протяжність сухопутної ділянки українсько-російської межі становить майже 1975 кілометрів. В середньому, в залежності від рельєфу, на одному кілометрі кордону мають бути встановлені 3-4 основних знаки. Для проведення демаркації кордону від Сеньківки до Азову, на складах вже є достатня кількість знаків.

Нагадаємо, що 7 листопада поточного року на кордоні України та Росії, неподалік населеного пункту Сеньківка, за участю першого заступника Міністра закордонних справ України Руслана Демченка, статс-секретаря – заступника Міністра закордонних справ Російської Федерації  Григорія Карасіна, Голови Державної прикордонної служби України Миколи Литвина, керівника Прикордонної служби ФСБ РФ Володимира Пронічева, представників місцевої влади та інших членів делегацій відбулося встановлення першого основного прикордонного знака.
Варто зазначити, що після зникнення з політичної карти світу СРСР, Україна і Росія погодилися зупинитися в межах адміністративних кордонів, що автоматично набули статусу державних. Пройшло майже 6 років до того як було укладено базовий Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 30 травня 1997 року, про визнання суверенітету, державних кордонів і територіальної цілісності двох держав, відсутність територіальних претензій один до одного.

Протягом 1998 по 2003 років спільна комісія провела 18 спільних засідань стосовно вирішення проблемних, неузгоджених ділянок. Таких на  початку виявилося 33, згодом їх стало 12 і до останнього засідання лишилося 6. Бралося до уваги все, що тільки могло би мати значення, навіть час побудови об’єктів. Якщо будівництво було до проголошення незалежності – господар отримував перевагу, оскільки не міг передбачити такого розвитку політичних подій. Якщо ж таке сталося вже під час існування суверенних держав – це порушення, яке потрібно було усунути. 28 січня 2003 року був підписаний і у квітні наступного року ратифікований парламентами договір про українсько-російський державний кордон. Проте документ не містив норм щодо проведення подальшої демаркації. І тільки 17 травня 2010 року між Україною і Російською Федерацією було підписано відповідну міждержавну угоду про демаркацію українсько-російського державного кордону, яка набула чинності вже 29 липня. У грудні того ж року було створено спільну компетентну комісію, яка відтоді провела 11 засідань.

Наразі на сьогоднішній день в Чернігівській області на українсько-російській ділянці кордону українською стороною вже встановлено 16 основних прикордонних знаків. З боку Російської Федерації цього року заплановано встановлення одного знаку, який і був встановлений.
Наразі з настанням несприятливих погодних умов та особливостей лісисто-болотистої місцевості на півночі Чеірнігівщини польовий сезон 2012 року демаркаційна група закінчила. Проведення робіт відновиться навесні наступного року, після настання сприятливих умов на місцевості.
 

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового очільника Прилуцької РДА

Представлено нового очільника Прилуцької РДА 18:34

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Прилуцької районної державної адміністрації Олесю Кісленко.

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату 16:34

Чернігівський клуб здобув виїзну перемогу і продовжує боротьбу за медалі УПЛ.

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні  коштами комунального підприємства та службовій недбалості

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні коштами комунального підприємства та службовій недбалості 12:52

Прокуратура Чернігівської області повідомила про підозру у службовій недбалості та заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем головному бухгалтеру одного з комунальних підприємств області ( ч. 2, ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).