Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 5 грудня, 20:06:58

Чернігівські освітяни вчаться працювати з дітьми під час війни та допомагати їм пережити травматичні події

23.06.2022   08:59Агенцiя

Допомогти дитині оговтатися від втрат і впоратися з наслідками війни. Чернігівські освітяни протягом двох днів слухатимуть тренінг, який читатиме експерт ЮНІСЕФ, доктор психологічних наук та провідний спеціаліст із питань психологічного здоров’я та психосоціальної допомоги Кун Севенантс.

Він має досвід роботи у близько 20 країнах світу і спеціалізується, в тому числі, на роботі з дітьми, які опинилися в гарячих точках. 

— Ми хочемо підготувати вчителів, психологів та соціальних працівників до підтримки дітей, які пережили жахливий досвід бойових дій, що були у цьому регіоні. Ми маємо намір навчити їх пізнавати симптоми психологічного стресу і допомагати дітям  впоратися із ним. Також хочемо навчити як вилікувати вплив війни на дітей і зробити так, аби він не мав травматичних наслідків на подальший розвиток дитини, — говорить Кун Севенантс. 

Участь у тренінгу беруть директори, вчителі та психологи шкіл Чернігова. Отриманими знаннями вони ділитимуться вже зі своїми колективами. 

— Війна ще триває, а дитинство продовжується. Хоч ми і на дистанційному навчанні, але завжди в контакті зі своїми учнями, батьками і розуміємо наскільки це для них це травматично.  Для того, аби не було потім таких великих втрат у майбутньому, в плані психосоціального розвитку дитини, треба швиденько позбутися всіх психотравм, які пов'язані з воєнною агресією. Це дуже вчасно, дуже потрібно і ми сподіваємося, що дуже багато дітей зголосяться брати участь у цих заняттях. І будемо сподіватися, що ці військові дії не вплинуть на їх успішне майбутнє, — говорить учасниця тренінгу, директорка Навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак. 

Даний захід вдалося організувати завдяки співпраці Управління освіти Чернігівської міської ради з міжнародною організації «Finn Church Aid» (Фінська церковна допомога). Спільно вони мають кілька розроблених проєктів і цей — один із них. 

— Наші вчителі, які тут присутні, є вмотивовані для якісної роботи саме з цього напрямку. Освітяни вислови самі бажання взяти участь у цьому тренінгу і підвищити свою кваліфікацію, —  розповів начальник Управління освіти Василь Білогура. 

Чернігівська область один із тих регіонів, який повною мірою пізнав на собі війну і жорстокість російської армії щодо цивільного населення. Так, лише в обласному центрі постраждало 1800 дітей — вони отримали поранення, втратили батьків, домівки. Все це вплинуло на їх психологічний стан та власне всіх, хто залишився у місті на час активних бойових дій чи обрав виїхати. Саме тому освітяни і опановують психологічні практики, які допоможуть їм працювати з дітьми та їх травмами.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті 10:39

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр відкрила резиденцію Санти для дітей віком від 5 до 14 років. Упродовж грудня малеча може надсилати свої листи зимовому чарівнику, а наприкінці року кожна дитина отримає відповідь Санти та подарунок.

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти 10:36

Протягом двох днів журналісти Чернігівської області вчилися писати грантові заявки на медійні проекти, їх реалізовувати та правильно звітувати.

Забруднення земель та зловживання службовим становищем: правоохоронці скерували до суду провадження щодо чиновника Носівської міськради 10:26

На Чернігівщині слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо посадовця, причетного до забруднення понад 3,4 га землі та безпідставної сплати з місцевого бюджету більш як 350 тисяч гривень приватній фірмі.

У Прилуках відкривається мандрівна виставка «На Зламі» 10:25

14 грудня в м. Прилуках у приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентує мандрівну виставку «На Зламі».

ХІІ «Розумовські зустрічі» в Чернігові 10:20

У колі друзів, колег із атмосферою взаємоповаги йвзаємопідтримки 30 листопада – 1 грудня 2023 р. в Чернігові пройшли ХІІ«Розумовські зустрічі». Цього року присвячувалися вони 1000–літтю Великого Князівства Чернігівського (відзначатиметься в 2024 р.).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини