Чернігівські освітяни вчаться працювати з дітьми під час війни та допомагати їм пережити травматичні події
Допомогти дитині оговтатися від втрат і впоратися з наслідками війни. Чернігівські освітяни протягом двох днів слухатимуть тренінг, який читатиме експерт ЮНІСЕФ, доктор психологічних наук та провідний спеціаліст із питань психологічного здоров’я та психосоціальної допомоги Кун Севенантс.

Він має досвід роботи у близько 20 країнах світу і спеціалізується, в тому числі, на роботі з дітьми, які опинилися в гарячих точках.
— Ми хочемо підготувати вчителів, психологів та соціальних працівників до підтримки дітей, які пережили жахливий досвід бойових дій, що були у цьому регіоні. Ми маємо намір навчити їх пізнавати симптоми психологічного стресу і допомагати дітям впоратися із ним. Також хочемо навчити як вилікувати вплив війни на дітей і зробити так, аби він не мав травматичних наслідків на подальший розвиток дитини, — говорить Кун Севенантс.
Участь у тренінгу беруть директори, вчителі та психологи шкіл Чернігова. Отриманими знаннями вони ділитимуться вже зі своїми колективами.
— Війна ще триває, а дитинство продовжується. Хоч ми і на дистанційному навчанні, але завжди в контакті зі своїми учнями, батьками і розуміємо наскільки це для них це травматично. Для того, аби не було потім таких великих втрат у майбутньому, в плані психосоціального розвитку дитини, треба швиденько позбутися всіх психотравм, які пов'язані з воєнною агресією. Це дуже вчасно, дуже потрібно і ми сподіваємося, що дуже багато дітей зголосяться брати участь у цих заняттях. І будемо сподіватися, що ці військові дії не вплинуть на їх успішне майбутнє, — говорить учасниця тренінгу, директорка Навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак.
Даний захід вдалося організувати завдяки співпраці Управління освіти Чернігівської міської ради з міжнародною організації «Finn Church Aid» (Фінська церковна допомога). Спільно вони мають кілька розроблених проєктів і цей — один із них.
— Наші вчителі, які тут присутні, є вмотивовані для якісної роботи саме з цього напрямку. Освітяни вислови самі бажання взяти участь у цьому тренінгу і підвищити свою кваліфікацію, — розповів начальник Управління освіти Василь Білогура.
Чернігівська область один із тих регіонів, який повною мірою пізнав на собі війну і жорстокість російської армії щодо цивільного населення. Так, лише в обласному центрі постраждало 1800 дітей — вони отримали поранення, втратили батьків, домівки. Все це вплинуло на їх психологічний стан та власне всіх, хто залишився у місті на час активних бойових дій чи обрав виїхати. Саме тому освітяни і опановують психологічні практики, які допоможуть їм працювати з дітьми та їх травмами.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.