Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 13:31:14

Чернігівські освітяни вчаться працювати з дітьми під час війни та допомагати їм пережити травматичні події

23.06.2022   08:59Агенцiя

Допомогти дитині оговтатися від втрат і впоратися з наслідками війни. Чернігівські освітяни протягом двох днів слухатимуть тренінг, який читатиме експерт ЮНІСЕФ, доктор психологічних наук та провідний спеціаліст із питань психологічного здоров’я та психосоціальної допомоги Кун Севенантс.

Він має досвід роботи у близько 20 країнах світу і спеціалізується, в тому числі, на роботі з дітьми, які опинилися в гарячих точках. 

— Ми хочемо підготувати вчителів, психологів та соціальних працівників до підтримки дітей, які пережили жахливий досвід бойових дій, що були у цьому регіоні. Ми маємо намір навчити їх пізнавати симптоми психологічного стресу і допомагати дітям  впоратися із ним. Також хочемо навчити як вилікувати вплив війни на дітей і зробити так, аби він не мав травматичних наслідків на подальший розвиток дитини, — говорить Кун Севенантс. 

Участь у тренінгу беруть директори, вчителі та психологи шкіл Чернігова. Отриманими знаннями вони ділитимуться вже зі своїми колективами. 

— Війна ще триває, а дитинство продовжується. Хоч ми і на дистанційному навчанні, але завжди в контакті зі своїми учнями, батьками і розуміємо наскільки це для них це травматично.  Для того, аби не було потім таких великих втрат у майбутньому, в плані психосоціального розвитку дитини, треба швиденько позбутися всіх психотравм, які пов'язані з воєнною агресією. Це дуже вчасно, дуже потрібно і ми сподіваємося, що дуже багато дітей зголосяться брати участь у цих заняттях. І будемо сподіватися, що ці військові дії не вплинуть на їх успішне майбутнє, — говорить учасниця тренінгу, директорка Навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак. 

Даний захід вдалося організувати завдяки співпраці Управління освіти Чернігівської міської ради з міжнародною організації «Finn Church Aid» (Фінська церковна допомога). Спільно вони мають кілька розроблених проєктів і цей — один із них. 

— Наші вчителі, які тут присутні, є вмотивовані для якісної роботи саме з цього напрямку. Освітяни вислови самі бажання взяти участь у цьому тренінгу і підвищити свою кваліфікацію, —  розповів начальник Управління освіти Василь Білогура. 

Чернігівська область один із тих регіонів, який повною мірою пізнав на собі війну і жорстокість російської армії щодо цивільного населення. Так, лише в обласному центрі постраждало 1800 дітей — вони отримали поранення, втратили батьків, домівки. Все це вплинуло на їх психологічний стан та власне всіх, хто залишився у місті на час активних бойових дій чи обрав виїхати. Саме тому освітяни і опановують психологічні практики, які допоможуть їм працювати з дітьми та їх травмами.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.