Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 жовтня, 18:39:34

Школярі з Менської громади вдало виступили на конкурсі «Спільна спадщина» у Польщі

14.06.2022   21:45Агенцiя

Днями у школі солецтва Седлісках-Богуш (гміна Бжостек, Республіка польща) відбулося фінальне змагання українських та польських школярів у конкурсі «Спільна спадщина».

Організаторами заходу виступили українські громади з Чернігівщини (Батурин, Мена, Сосниця, Плиски) та польські – з Підкарпаття (Бжостек, Пільзно, Жиракув).

Мета цього міжнародного учнівського заходу – інтеграція учнівської молоді партнерських гмін та громад через пізнання історико-культурної спадщини Речі Посполитої (1569–1795). Свого роду поштовхом для організації стало відзначення у вересні минулого року 400-річчя перемоги польсько-литовсько-козацьких військ над Османською імперією під Хотином, чи не найбільшої перемоги у нашій спільній історії.

Серед завдань конкурсу були: побудова пілотних механізмів міжмуніципального співробітництва в форматі кількох партнерських гмін та громад; залучення партнерських університетів для формування змісту конкурсу; налагодження безпосередньої співпраці між вчителями та школами партнерських громад та гмін; взаємні знайомства учнів партнерських гмін та громад; популяризація історичних знань із українсько-польської історії; мотивування учнів для поглиблення своїх знань із історії поза шкільною програмою; вдосконалення навиків та вмінь учнів самостійно шукати та опрацьовувати інформацію; формування в учнів почуття гідності за власну істотко-культурну спадщину.

Варто відзначити ще один показовий момент конкурсу – визначення кола конкурсних питань й одночасна підготовка українських та польських учнів передбачала дзеркальну наявність літератури обома мовами. Причому, матеріал мав бути викладений у доступній формі

Окрім того, у дітей і вчителів у Польщі була насичена програма: зустрічі з однолітками, відвідання об’єктів історико-культурної спадщини, що стосуються як Польщі, так і України, спортивні ігри та фінальне змагання. Власне, саме сьогодні й визначилися переможці цього конкурсу: першими стали учасники з Бжостека (Польща), другими – команда з Мени (Україна), а третіми – з Пільзно (Польща).

Учасників конкурсу вітали керівники українських громад, звідки приїхали діти. З конкурсантми зустрілася і перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, яка перебувала з візитом у Польщі.

-        Війна не може зупинити або знищити розвиток молоді та дітей. Бачити щасливі очі школярів з громад, що пройшли ад війни - неймовірне задоволення, - зауважила Ніна Лемеш та відзначила важливість партнерських відносин між органами місцевого самоврядування України та Польщі і подякувала за підтримку нашої держави.

Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:45

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.

Чернігівський спецпризначенець Віталій Костюченко: «Ми захищаємо свою землю, своїх рідних, своїх дітей» 09:39

Свідомо обрав професію захисника України, бо відчував, що велика війна з росією неминуча. Поліцейський інспектор-снайпер Віталій Костюченко стояв у витоків формування спеціального підрозділу «Чернігів», і вже десятий рік поспіль виконує бойову роботу в найгарячіших точках російсько-українського протистояння.

2 жовтня - цей день в Україні та в світі

2 жовтня - цей день в Україні та в світі 09:36

ДЕНЬ 586 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 586 RUSSIAN AGRESSION

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини