Школярі з Менської громади вдало виступили на конкурсі «Спільна спадщина» у Польщі
Днями у школі солецтва Седлісках-Богуш (гміна Бжостек, Республіка польща) відбулося фінальне змагання українських та польських школярів у конкурсі «Спільна спадщина».

Організаторами заходу виступили українські громади з Чернігівщини (Батурин, Мена, Сосниця, Плиски) та польські – з Підкарпаття (Бжостек, Пільзно, Жиракув).
Мета цього міжнародного учнівського заходу – інтеграція учнівської молоді партнерських гмін та громад через пізнання історико-культурної спадщини Речі Посполитої (1569–1795). Свого роду поштовхом для організації стало відзначення у вересні минулого року 400-річчя перемоги польсько-литовсько-козацьких військ над Османською імперією під Хотином, чи не найбільшої перемоги у нашій спільній історії.
Серед завдань конкурсу були: побудова пілотних механізмів міжмуніципального співробітництва в форматі кількох партнерських гмін та громад; залучення партнерських університетів для формування змісту конкурсу; налагодження безпосередньої співпраці між вчителями та школами партнерських громад та гмін; взаємні знайомства учнів партнерських гмін та громад; популяризація історичних знань із українсько-польської історії; мотивування учнів для поглиблення своїх знань із історії поза шкільною програмою; вдосконалення навиків та вмінь учнів самостійно шукати та опрацьовувати інформацію; формування в учнів почуття гідності за власну істотко-культурну спадщину.
Варто відзначити ще один показовий момент конкурсу – визначення кола конкурсних питань й одночасна підготовка українських та польських учнів передбачала дзеркальну наявність літератури обома мовами. Причому, матеріал мав бути викладений у доступній формі
Окрім того, у дітей і вчителів у Польщі була насичена програма: зустрічі з однолітками, відвідання об’єктів історико-культурної спадщини, що стосуються як Польщі, так і України, спортивні ігри та фінальне змагання. Власне, саме сьогодні й визначилися переможці цього конкурсу: першими стали учасники з Бжостека (Польща), другими – команда з Мени (Україна), а третіми – з Пільзно (Польща).
Учасників конкурсу вітали керівники українських громад, звідки приїхали діти. З конкурсантми зустрілася і перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, яка перебувала з візитом у Польщі.
- Війна не може зупинити або знищити розвиток молоді та дітей. Бачити щасливі очі школярів з громад, що пройшли ад війни - неймовірне задоволення, - зауважила Ніна Лемеш та відзначила важливість партнерських відносин між органами місцевого самоврядування України та Польщі і подякувала за підтримку нашої держави.
Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини


Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:45
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
Чернігівський спецпризначенець Віталій Костюченко: «Ми захищаємо свою землю, своїх рідних, своїх дітей» 09:39
Свідомо обрав професію захисника України, бо відчував, що велика війна з росією неминуча. Поліцейський інспектор-снайпер Віталій Костюченко стояв у витоків формування спеціального підрозділу «Чернігів», і вже десятий рік поспіль виконує бойову роботу в найгарячіших точках російсько-українського протистояння.

2 жовтня - цей день в Україні та в світі 09:36
ДЕНЬ 586 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 586 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03
Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.