Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 червня, 02:45:53

У Чернігові створили майданчик, де психологи надаватимуть малечі та підліткам всебічну підтримку

08.06.2022   14:30Агенцiя

Хаб гуманітарної та соціально-психологічної допомоги дітям почав працювати у Чернігові з 7 червня. Ідея належить фахівцям Управління освіти ЧМР, Центру професійного розвитку педагогічних працівників та представникам міжнародного БФ «Жовто-блакитні крила».

Для функціонування цього майданчика створена відповідна матеріальна база та графік занять. Фахівці окремо займатимуться з дітьми дошкільного віку, і окремо з учнями шкіл. Також відбуватиметься обмін досвідом, надаватимуться консультації і для самих психологів закладів освіти.

— Внаслідок російської агресії галузь освіти Чернігова зазнала значних руйнувань. Дуже велика частина будівель закладів, як дошкільної, так і загальної середньої освіти пошкоджені. На сьогодні діяльність Управління освіти націлена на два напрямки: перший — відновлення матеріальної бази, а другий, дуже важливий для освітян — психологічна підтримка дітей, надання їм допомоги психологів та інших фахівців, живого спілкування.

У межах реалізації цих напрямків є велика робота з налагодження співпраці з міжнародними організаціями. Завдяки підтримці міжнародного благодійного фонду «Жовто-блакитні крила» напрямок надання психологічної підтримки дітям запрацював у Чернігові. Між Управлінням та цим благодійним фондом підписаний Меморандум, який передбачає спільну діяльність в реалізації даного напрямку, створення хабу і подальше його функціонування, — розповів начальник Управління освіти Василь Білогура.

 

Хаб відкритий абсолютно для всіх дітей

Психологи тут працюватимуть з різними категоріями дітей, заняття проводитимуть згідно з їхніми віковими особливостями, відбуватиметься індивідуальне та групове консультування.

Для дошкільнят буде ігрова терапія, для дітей молодшого шкільного віку підключатимуть арт-терапію та пісочну.

Для підлітків, які вже майже дорослі, підбиратиметься інші форми психологічної підтримки та роботи.

— Дітей треба приводити в нормальний психологічний стан. Чим раніше ми почнемо працювати, тим краще зможемо зберегти нормальний психологічний стан наших дітей, — зауважила психологиня Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ілона Гусєва.

Координатор міжнародного благодійного фонду «Жовто-блакитні крила» Юрій Гайдученко розповів, що свою діяльність фонд розпочав із 2014 року на територіях, де проводяться чи проводились бойові дії. Вони допомагають дітям у різних ініціативах, надають гуманітарну допомогу, а, перш за все, соціально-психологічну підтримку і розвиток життєвоважливих навичок у дітей та підлітків.

— Є декілька цілей цього хабу. Перш за все, це гуманітарна місія, допомога родинам, які опинилися в кризових ситуаціях. Для Фонду дуже важливо було підтримати дітей та підлітків після пережитого драматичного досвіду, допомогти усвідомити його, виробити певні життєві навички, розвиток емоційного інтелекту. І, звичайно, надається психологічна, соціальна допомога родинам із дітьми, зокрема, консультування батьків з тих чи інших питань, — додав він.

На сьогодні фонд «Жовто-блакитні крила» підтримує більше восьми різних локацій. Це прихистки для внутрішньо переміщених осіб, де перебувають сім’ї з дітьми з різних територій, де відбуваються бойові дії. Такі хаби соціально-психологічної допомоги працюють вже в Ірпині, Вишгороді, Яремче. Надається гуманітарна допомога — продовольчі пакунки, одяг та засоби гігієни.

— Хотілося, щоб це був осередок, куди діти хотіли би повертатися та отримувати психологічну підтримку, звертатися за допомогою. І звичайно, це такий місточок між батьками і дітьми, тому що ми розуміємо, що ефективна психологічна підтримка може бути тільки тоді, коли батьки теж мають ресурс для допомоги дітям, коли вони розуміють, яким чином зарадити своїм дітям, тому стресу та як його подолати, — додав координатор міжнародного благодійного фонду «Жовто-блакитні крила».

Інформація про проведення занять буде на сайті Центру професійного розвитку педагогічних працівників міста.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини