Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 січня, 07:20:05

У Чернігові відкрили регіональний навчально-практичний центр сучасних швейних технологій та дизайну «ІМПЕРІЯ МОДИ»

14.01.2022   16:34Агенцiя

У Чернігові 13 січня відкрили регіональний навчально-практичний центр сучасних швейних технологій та дизайну «ІМПЕРІЯ МОДИ».

Розташований він у приміщенні Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування, що на вул. Козацька, 11-а.

Тепер майбутніх модельєрів та дизайнерів тут навчатимуть за допомогою системи автоматизованого проєктування (САПР). Завдяки їй технологічний процес проектування виробу, а саме одягу, відбувається повністю автоматично. Таке сучасне виробництво передбачає не тільки створення якісних моделей, а й перевірку їх посадки на 3D-манекені. Програмний комплекс також включає технічну послідовність, опис моделі та інші складові.

Програма САПР складається з 4 підпрограм: дизайн – створення базової конструкції будь-якої моделі одягу, конструктор, 3D-манекен та розкладальник. А вже змодельовані лекала роздруковуються за допомогою плоттера.

Окрім цього сучасного програмного забезпечення у Центрі є й сучасне технічне: смарт-панель, потужні комп’ютери для учениць та викладачів, додаткове обладнання для вивчення предметів швейного профілю.

На урочисту презентацію цього Центру були запрошені почесні гості, яким також показали оновлену швейну майстерню з новітнім обладнанням, на якому шиють нові моделі одягу.

Директорка закладу освіти Світлана Михалко подякувала очільнику Чернігова за підтримку у реалізації такої ідеї. На створення центру з міського бюджету виділено 350 тис. грн. Загальна ж вартість реконструкції - 1,5 млн грн, більша частина коштів - державна субвенція. Також окремі роботи виконані за рахунок власних коштів закладу, зароблених на швейних підприємствах Чернігова.

- Ми, дійсно, свідомо реалізували цей проєкт. У нас місто, де історично розвинута легка промисловість, це ваш профільний напрямок. Ці інвестиції слугуватимуть підготовці якісних спеціалістів, які потім прийдуть на виробництво і будуть конкурентними, - прокоментував реалізацію проєкту чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час огляду відремонтованих кабінетів.

Начальник управління освіти міської ради Василь Білогура висловив переконання, що саме розвинений заклад професійно-технічної освіти – це фундамент економічного майбутнього чернігівських підприємств та Чернігова.

- Дуже приємно, що в період реформування галузі освіти ми орієнтуємося на профтехосвіту, на профільний ліцей, на здобуття професій. Дуже добре, якщо ми будемо відкривати хоча б по одному такому навчально-практичному центру в кожному закладі профтехосвіти щороку. Переконаний, як би технології не розвивалися, але те обладнання, яке вже зібрано тут, дасть можливість тим дітям, які приходять сюди за знаннями, за вміннями, бути конкурентними у даній професії, - зазначив він.

Заклади професійно-технічної освіти Чернігова, яких наразі у місті п’ять, здійснюють підготовку фахівців з 38 професій. У вищому професійному училищі побутового обслуговування готують фахівців із 8 робітничих професій та фахових молодших бакалаврів за спеціальностями «Технології легкої промисловості», «Перукарське мистецтво та декоративна косметика». Викладацький склад налічує 70 осіб, які навчають 581 учнів. Серед них діти не тільки з Чернігова та області, а й з інших областей України.

Заклад освіти тісно співпрацює з роботодавцями Чернігова: ТОВ «Сівертекс», ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант», ПрАТ «ТК Стиль», Чернігівською фабрикою головних уборів.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини