Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 3 грудня, 15:10:04

14 бюджетів громад втратять частину освітньої субвенції

02.12.2021   09:10Агенцiя

Опубліковано проєкт державного бюджету на 2022 рік (ред. до 2 читання). Змінено підходи до розподілу освітньої субвенції.

 

Видатки на галузь зросли на понад 8%, відповідно на таку ж цифру має зрости дохід педагогів, адже з 1 грудня зросла ЄТС. Але не всі бюджети Чернігівщини матимуть відповідне зростання трансфертів.
 
Найбільше зростання обсягу освітньої субвенції матимуть бюджети Олишівки (+33%), Плисків (+21%) та Нової Басані (+20%). Обласний бюджет має +15%, а місто Чернігів +12%.
 
Більшість бюджетів матиме зростання освітньої субвенції на рівні +1-2%, а бюджети Семенівки, Борзни та Понорниці навпаки втратять відповідно 5-7-9% порівняно з 2021 роком. Загалом зменшення обсягів освітньої субвенції торкнеться 14 з 58 місцевих бюджетів області.
 
В пошуках оптимальної формули освітньої субвенції знову вийшло щось, що вийшло. Знаю, що багато громад вже заявили про нестачу, навіть при хорошому показнику наповнюваності класів. При тому що значну частину видатків на освіту місцеві бюджети не зможуть покрити за рахунок додаткової дотації, адже її обсяг зменшено у 2 рази.
 
З хорошого - показник базової дотації для бюджетів області зменшився на 60 млн.грн. (з 310 до 250), що свідчить про зростання спроможності місцевих бюджетів Чернігівщини на фоні всеукраїнського показника.
 
Бюджетна дедецентралізація триває.Ратан АХМЕДОВ

Останні новини Чернігівщини

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів 17:15

Поліцейські Чернігівського районного управління поліції спільно з оперативниками регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю в ході обшуку вилучили у жителя Чернігова два кілограми висушеного наркозілля.

Обласна школа керівника

Обласна школа керівника "Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку" 17:10

30 листопада у форматі онлайн на платформі ZOOM відбулася обласна школа керівника "Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку", яку щорічно організовує Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка як методичний центр області.

3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості

3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості 10:56

Тривимірна, або 3D-графіка- це розділ комп'ютерної графіки для зображення об'ємних об'єктів,які максимально наближені до реальних. Саме цей вид графіки широко використовується в інженерному проектуванні, комп’ютерному моделюванні,анімації, мультиплікації, індустрії розваг тощо.

Чернігівська міськрада звернулася до Президента та Верховної ради з пропозицією заборонити діяльність рпц в Україні, її структурних підрозділів та залежних організацій

Чернігівська міськрада звернулася до Президента та Верховної ради з пропозицією заборонити діяльність рпц в Україні, її структурних підрозділів та залежних організацій 10:52

Неможливість функціонування в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій. Відповідне звернення на адресу Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, голів ОВА та Конституційного Суду України зробили депутати Чернігівської міської ради під час засідання сесії 30 листопада. Його винесла на розгляд своїх колег депутатка від "Європейської Солідарності" Ірина Соломаха.

АНОНСИ ПОДІЙ