Суспільне розпочинає навчання для мешканців громад: хто тренери проєкту
Наступного тижня стартує навчання від Академії суспільного мовлення для мешканців громад Харківщини, Сумщини та Чернігівщини, які попередньо зголосилися долучитися до проєкту розбудови гіперлокальної мережі Суспільного
![](/uploads/30598-m.jpg)
Зі 176 заявок команда мовника обрала 90 учасників, які опанують основи універсальної журналістики впродовж грудня 2021 – січня 2022 року.
«Нам вдалося залучити чимало учасників, а в результаті аналізу — відібрати найбільш вмотивованих. Вірю, що після завершення навчання команда Суспільного в регіонах отримає потужну підмогу», — розповіла координаторка проєкту Ганна Рожкова.
Навчання відбудеться у два етапи: у грудні — дистанційні онлайн-тренінги, у січні — менторська підтримка, де учасники зможуть створювати власні матеріали та допрацьовувати їх спільно з тренерами. Ними стануть:
Азад Сафаров, журналіст і документаліст із досвідом роботи на Deutsche Welle; розповість про розробку теми та підготовку до знімань;
Олексій Набожняк, журналіст, старший викладач Могилянської школи журналістики і тренер StopFake; навчатиме фактчекінгу та як протидіяти дезінформації;
Ірина Цибух, менеджерка проєктів на Суспільному, медіатренерка; розповість про стандарти журналістики;
Ангеліна Карякіна, генпродюсерка інформаційного мовлення Суспільного; познайомить учасників з конвергентною журналістикою;
Анна Цигима, режисерка документальних фільмів із досвідом роботи на Громадському; навчатиме основ зйомки та монтажу.
«Ми обирали тренерів серед колег, з якими працювали раніше, і які поділяють цінності Суспільного, зокрема у виробництві якісного контенту. Серед тренерів курсу — експерти з провідних українських медіа та організацій, дотичних до медіа. Радіємо, що і колеги з Суспільного долучаються до тренерської роботи під час проєкту і також ділитимуться досвідом, — розповіла кураторка навчальних програм Академії суспільного мовлення Ярослава Камінська. — Протягом грудня учасники отримають знання з аспектів виробництва якісного контенту і вже в січні, під пильним менторським наглядом наших тренерів, зможуть готувати свої матеріали. Навчання відбуватиметься онлайн з активною взаємодією тренерів та учасників».
Нагадаємо, Суспільний мовник розбудовує гіперлокальну мережу універсальних журналістів, які працюватимуть на рівні об’єднаних територіальних громад. Мета — розповідати більше історій про віддалені містечка й села, проблеми чи досягнення тамтешніх мешканців.
Пілотними у проєкті, який реалізується за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, сталим Сумщина, Чернігівщина та Харківщина. Упродовж вересня-жовтня команда Суспільного відвідала 30 громад цих областей, де запрошувала реєструватися усіх, хто любить чи хоче навчитися працювати з інформацією. Найкращі випускники навчань отримають роботу на Суспільному.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.