Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 грудня, 18:05:36

У Прилуках благодійники ініціювали екологічний проект для дошкільнят

22.11.2021   09:56Агенцiя

В рамках проекту "Життя без сміття", який ініціювала благодійна спільнота "10 гривень Прилуки" 28 садочок та школа № 9 отримали баки для сортування сміття

Так, педагогічний колектив та юні вихованці 28 садочка подали ідею проекту "Життя без сміття" активістам спільноти "10 гривень Прилуки".

"Цим питанням ми займалися починаючи з 2009 року, починалося воно екологічною акцією "дошкілля за чисте місто" і в рамках цієї акції ми разом із сімями висаджували дерева на території нашого міста у парку біля центральної площі, потім ця робота продовжилась в рамках науково-методичної теми із 2010 по 2015-й рік уся освіта міста працювала за такою темою і надалі ми продовжили цю роботу і взяли до уваги авторську програму Наталії Гавриш", - говорить директор ДНЗ № 28 Олена Недільченко.

Принцип садочка, що виховувати свідомість дітей варто починати змалечку, підтримала і у спільноті "10 гривень Прилуки". Саме тому першими баки для сортування сміття придбали у дитячий садочок.

"Проблема сміття і сортування сміття в Україні проблема сміттєзвалищ є вже досить критичною. Проблема нашої країни в тому, що ми досі використовуємо радянській підхід до сортування сміття і підхід до сміттєзвалищ різниця лише в тому, що коли ці підходи формувалися 90% всіх відходів це була органіка  то зараз 90% це вже складають полімери, а лише 10% органіки , а підходи до сортування і до сміттєзвалищ ми використовуємо ті самі. Проблему загалом треба вирішувати на різних рівнях це проблема законодавства потрібно змінювати законопроект и, потрібно долучувати бізнес до інвестицій щоб створювалися підприємства, які перероблювали е сміття», - зазначає активістка спільноти «10 гривень Прилуки» Оксана Мусієнко.

Зібране та посортоване сміття у подальшому адміністрація садочка планує здавати на переробку, про що вже є домовленість із місцевим підприємством. У прилуцькій школі №9,  учні та педагогічна спільнота вирішили теж долучитися до проекту: контейнери закуплені за кошти благодійної спільноти на обох поверхах тут встановлені на початку тижня. До них учні звикли до них швидко, ніби завжди сортували сміття! 

"За даними статистики в Україні на запитання "Чи вмієте ви сортувати сміття?" у більшості випадків чути відповідь "ні", головне пояснення – нас не вчили цьому з дитинства. 

Саме із цією метою у планах активістів "10 гривень Прилуки" забезпечити баками для сортування сміття всі школи та садочки міста, звісно, якщо у них буде таке бажання", - йдеться у сюжеті.

джерело

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові прикордонники та поліцейські виявили підпільний цех, де виробляли тонни алкогольного сурогату

У Чернігові прикордонники та поліцейські виявили підпільний цех, де виробляли тонни алкогольного сурогату 10:43

Зловмисники виробляли товар та розливали у тару відомих іноземних та українських брендів. Сурогат планували продавати на території Чернігівської та Київської областей.

У громаді на Прилуччині відкрили меморіальну дошку на честь загиблого прикордонника – сержанта Богдана Назаренка

У громаді на Прилуччині відкрили меморіальну дошку на честь загиблого прикордонника – сержанта Богдана Назаренка 10:37

У селі Валки Сухополов’янської громади відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь захисника України, прикордонника – сержанта Богдана Назаренка.

 «Зброя Перемоги» була  презентована у Чернігові

«Зброя Перемоги» була презентована у Чернігові 10:31

У день Збройних Сил України в обласному центрі відбулося спецпогашення нових поштових марок «Зброя Перемоги».

У Чернігові під час благодійної вечері вторгували за прапор з підписом Героя Ніколюка понад 50 тисяч гривень

У Чернігові під час благодійної вечері вторгували за прапор з підписом Героя Ніколюка понад 50 тисяч гривень 10:21

Але і це ще не всі новини: завдяки кухарям, волонтерам, активістам вдалося за один вечір зібрати понад чверть мільйона грн на потреби ЗСУ.

Повідомлення щодо додаткового добору присяжних Деснянського районного суду м. Чернігова

Повідомлення щодо додаткового добору присяжних Деснянського районного суду м. Чернігова 10:14

У зв’язку з недостатньою кількістю присяжних Деснянського районного суду м. Чернігова, для розгляду судових справ, у яких передбачена їх участь, проводиться додатковий добір присяжних відповідного суду.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини