Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 21:32:39

З чого починається лабораторія?

11.11.2011   16:31

Інколи побудова цілої лабораторії починається… з гранітної плити.

Виявляється, стіни будівлі державного підприємства “Чернігівстандартметрологія” зводили навколо столу з гранітною плитою. Так було під час будівництва корпусу наприкінці 80-х років.

Про ці та інші цікаві факти з життя і роботи підприємства дізналися студенти Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права, які завітали на екскурсію на ДП “Чернігівстандартметрологія”.

Студенти оглянули лабораторії і відділи підприємства і навіть скористалися надточними вагами. Так, у лабораторії, де повіряють засоби вимірювальної техніки, студентки попросили зважити свої ювелірні прикраси. Каблучка дівчини “затягнула” на 2,328 грамів.

У лабораторії з випробувань харчової продукції та продовольчої сировини її начальник, Наталія Коновець, розповіла про перевірки, які проходять імпортні вина та відповіла на запитання. Студентів цікавило все, що пов’язане з використанням ГМО і хімічних добавок у продуктах.

У іншій лабораторії, де проходять повірку та метрологічну атестацію засоби вимірювальної техніки геометричних та механічних величин (це, наприклад, ваги), студенти побачили унікальний стіл з гранітною плитою. Фахівці розказали майже легендарну історію, пов’язану з ним.

Наприкінці 80-х років, коли починалось будівництво нового корпусу ДП “Чернігівстандартметрологія”, спочатку поклали підлогу, а потім… внесли цей стіл. І лише після цього навколо столу зводили стіни.

Чому так? Бо стіл дуже великий, не пройде у жодні двері. Він ще і дуже важкий та потребує точного встановлення по горизонталі. Адже на плиті тепер проходять повірки приладів.

Генеральний директор ДП “Чернігівстандартметрологія” Валентин Бакуменко відзначив, що це лише один із прикладів співробітництва з навчальними закладами міста та області.

“Наше підприємство плідно співпрацює з кількома вузами міста і в науковій роботі, і в запровадженні систем управління, і в плані організації екскурсій та конкурсів”, – наголосив він.

Студенти подякували за цікаву екскурсію.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина знову «помаранчева»

Чернігівщина знову «помаранчева» 17:35

Відповідно до Індикаторів визначення рівнів епідемічної небезпеки, від 21 січня поточного року Чернігівська область разом із п’ятьма іншими регіонами України увійшла до «помаранчевої» зони епіднебезпеки по корона вірусній інфекції.

700 тисяч на бюлетені та понад 13 мільйонів видатків на дільничі комісії - ЦВК ухвалила кошторис виборів у 206 окрузі

700 тисяч на бюлетені та понад 13 мільйонів видатків на дільничі комісії - ЦВК ухвалила кошторис виборів у 206 окрузі 17:29

Центральна виборча комісія ухвалила документи щодо фінансування проміжних виборів нардепа в ОВО № 206

З нагоди Дня Соборності на урочистостях у Чернігівській ОДА вручили нагороди та відзнаки

З нагоди Дня Соборності на урочистостях у Чернігівській ОДА вручили нагороди та відзнаки 17:26

Щороку 22 січня, Україна відзначає День Соборності в пам’ять про знакову подію державотворення. Сьогодні в облдержадміністрації відбулися урочистості з нагоди цього свята.

На Чернігівщині очікується погіршення погодних умов

На Чернігівщині очікується погіршення погодних умов 17:20

Удень 22 січня у Чернігові та області очікується посилення вітру до 15-20 м/с. Пориви вітру можуть спричинити утворення локальних переметів на автошляхах.

Міський голова Чернігова закликав Президента України провести Форум національної єдності

Міський голова Чернігова закликав Президента України провести Форум національної єдності 16:38

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звернувся до Президента України з закликом провести Форум національної єдності. Про це він написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук.