“Посилення місцевого самоврядування в Україні як наслідок європейської інтеграції”
Посилення місцевого самоврядування – одне з очікувань від можливості укладання Угоди про політичну асоціацію та поглиблену зону вільної торгівлі України та ЄС.
Така думка пролунала під час семінару “Європейська інтеграція України: проблеми, здобутки, перспективи”, який проводився у Сосниці на базі райдержадміністрації та районної ради для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування четвертої категорії посад в рамках реалізації профільної Державної цільової програми. Увага слухачів – переважно сільських голів району, концентрувалася на двох блоках питань: розвитку відносин Україна – ЄС, насамперед, реалізації політики Східного партнерства, а також перспективах та наслідках укладання зазначеної Угоди.
Учасники семінару також висловили сподівання на те, що позитивний розвиток відносин з Європейським союзом дозволить перейти до безвізового режиму з ним, розширить ринки збуту українських товарів та збільшить кількість якісних товарів у середині країні, створить можливості для збільшення інвестицій, для вільного руху робочої сили, знизить безробіття, підвищить стандарти якості виробництва в нашій державі, зрештою, сприятиме зростанню добробуту людей. Разом з тим слухачі висловили побоювання стосовно непопулярних реформ, занепокоєння щодо долі окремих галузей українського виробництва, особливо – в сільському господарстві, складності приведення українських реалій до стандартів ЄС.
За загальною думкою слухачів, вони перебувають лише на початкових щаблях знайомства у сфері відносин України та Європейського союзу.
Останні новини Чернігівщини
Захисник із Чернігова, який відкрив бізнес завдяки ветеранським грантам, планує його масштабувати 14:30
На запрошення ветерана, а нині підприємця Євгена Смаги, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус ознайомився з роботою його бізнесу. У Чернігові чоловік відкрив автомийку «Водолій». Бізнес працює більш ніж пів року.
В області затверджено комплексний план протидії пожежам: акцент – на профілактиці, контролі та відповідальності 11:43
Про готовність протидіяти масовим пожежам на Чернігівщині у весняно-літній період, можливі виклики і заходи реагування йшлося на брифінгу, який відбувся сьогодні в медіацентрі ОВА.
Допомога родинам загиблих воїнів: ухвалено чергове рішення 11:12
2 квітня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про надання одноразової матеріальної допомоги ще вісьмом членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума виплат становить 648 525 гривень.
Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоювали підпали на замовлення 11:10
Поліцейські Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо двох членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоїли на замовлення низку підпалів приватного житлового будинку у Чернігові.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:18
Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 16 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.