Експерти навчали основам бюджетної прозорості фахівців і фахівчинь територіальних громад
Тренінг «Прозорість бюджетного процесу та управління публічними фінансами в ТГ» відбувся в перших п’яти громадах четвертої когорти Чернігівщини.
Експерти Громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети" Микола Орлов та Олександр Мошнягул 6-7 липня навчали основам бюджетної прозорості фахівців і фахівчинь Лосинівської, Коропської, Сосницької, Новгород-Сіверської, Любецької територіальних громад.
Під час тренінгу з використанням практичних прикладів та вправ обговорили та закріпили знання про зміст й інструменти забезпечення прозорості та відкритості бюджетного процесу територіальних громад.
За допомогою презентації та посібника «Бюджет громади людською мовою» команди напрацювали та презентували перші концепції Бюджетів для громадян (БдГ), які після тренінгу стануть підґрунтям для розробки їх остаточних версій.
Цікавою видалася вправа «батл фінансистів та громадськості». Кожен із учасників зміг уявити себе по іншу сторону своєї оперативної повсякденної роботи з фінансовою тематикою.
Окремо у другій частині тренінгу пройшла презентація «Методології оцінювання рівня прозорості бюджетного процесу», оновленої експертами Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!». Учасники й учасниці тренінгу виявили зацікавленість у проведенні такого оцінювання.
За планом реалізації проєкту вже у липні громади-учасниці почнуть самостійно здійснювати оцінювання рівня прозорості свого бюджетного процесу і спільно з експертами доведуть опитувальники до компромісного і верифікованого стану, підтвердженого лінками на офіційні документи та самими документами. Також повністю буде опрацьована концепція бюджету для громадян.
Громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети"
Останні новини Чернігівщини
Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 16 разів перевищував допустиму межу 10:01
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 52-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:59
Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 10 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
11 лютого: цей день в Україні і світі 08:58
День 1449 Російська агресія - Day 1449 Russian aggression
В Чернігівському районі під час пожежі загинули троє людей: поліція розслідує обставини трагедії 14:50
9 лютого до поліції надійшло повідомлення про пожежу в одному з домоволодінь в селищі Ріпки Чернігівського району.
У Чернігові викрито групу медиків, які оформлювали фіктивну непридатність до служби 14:47
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організованого злочинного угруповання медиків, які налагодили корупційну схему ухилення від мобілізації