Канікули для розвитку. Як школам з користю використати міжнавчальний період?
Як із користю використати міжнавчальний період громадам та школам? Це питання обговорили на онлайн семінарі експерти Програми «U-LEAD з Європою» із фахівцями громад на базі Чернігівського регіонального офісу Програми.

«Ключова ціль – покращити якість освітньої послуги. Про цю можливість для шкіл та для управлінців, ми детально розповіли понад 170 представникам громад 6 областей. Гарні практики та помилки – все це наші експерти роз’яснили та відкоментували», - наголошує Ірина Кудрик, керівниця Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».
На семінарі обговорили заходи для покращення організації освітнього процесу в умовах карантинних обмежень, проведення інституційного аудиту та можливості розробки стратегію розвитку освіти. Сергій Дятленко, експерт з освіти Програми «U-LEAD з Європою» навів результати соціального опитування батьків та вчителів про проблеми дистанційного навчання. Це поганий інтернет, відсутність техніки, невміння навчатись самостійно та відсутність контролю.
«Дослідження показало ключові проблеми, і сьогодні у нас є три місяці для їх розв’язання. Закупити техніку, навчити нею користуватись, забезпечити якісний інтернет, підняти рівень цифрової грамотності вчителів та дітей можливо за такий короткий час», - переконує Сергій Дятленко.
Олена Заплотинська, керівниця ініціативи із забезпечення якості освіти проєкту SURG(e) детально розповіла про інституційний аудит закладів та його вплив і важливість. Якість освіти це не лише відгуки про заклад та близькість до школи, як вважає більшість батьків, це і якість організації процесу навчання, яка дозволяє здобути освіту.
«Ми працюємо з педагогами в напрямку стратегії, педагогічної доброчесності, підготовки до інституційного аудиту. Є запити від шкіл і це значно мотивує нас до роботи. Влітку запланували роботу по складанню річного плану, а зараз чекаємо результатів перших аудитів шкіл», - розповідає Світлана Чернякова, директорка Прилуцького центру професійного розвитку педагогів.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.