Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 січня, 04:28:08

Відбувся семінар "Територіальні громади в контексті реформи субрегіонального рівня"

26.03.2021   13:15Агенцiя

25 березня перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом із головою Чернігівської районної ради Миколою Силенком та директором Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації Олександрою Хомик взяли участь у семінарі «Територіальні громади в контексті реформи субрегіонального рівня».

Захід для очільників територіальних громад Чернігівського району, у складі якого Чернігівська, Городнянська, Остерська міські ради; Березнянська Гончарівська, Деснянська, Любецька, Олишівська, Куликівська, Михайло-Коцюбинська, Добрянська, Седнівська, Ріпкинська, Козелецька селищні ради; Іванівська, Киїнська, Киселівська Кіптівська, Новобілоуська, Тупичівська сільські ради, відкрив директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування Володимир Бойко.

Звертаючись до учасників семінару перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш наголосила на тому, що керівництво обласної ради відкрите до спілкування з людьми і не прив'язується до визначених годин прийому громадян та готове разом із усіма представниками громад спільно працювати над вирішенням нагальних питань в інтересах розвитку Чернігівщини.

Учасники заходу вели мову про те, що реформа децентралізації відбувається, а законодавча база відстає, тому аби реформування проходило синхронно з вимогами та потребами суспільства необхідно насамперед внести зміни до Конституції. Суттєвого перегляду потребує низка важливих законів.

Юрій Ганущак, який є одним із розробників теорії децентралізації та територіальної організації виконавчої влади, під час семінару детально проаналізував зміст законопроєктів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації», ознайомив присутніх із складовими проєктів законодавчих актів щодо адміністративно-територіального устрою України. За словами виступаючого, зараз настав час для інтелектуального законодавства, у якому місцевому самоврядуванню відводилася роль не «молодшого брата», а партнера.

Експерт з питань місцевого самоврядування поінформував про критерії та принципи розмежування повноважень між державними і самоврядними органами, функції та основи організації виконавчої і представницької влад та інші важливі теми, які виникли в учасників семінару за короткостроковою програмою.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині торік майже 2,5 тис. безробітних пройшли професійне навчання

На Чернігівщині торік майже 2,5 тис. безробітних пройшли професійне навчання 16:34

Протягом 2021 року 2463 безробітних набували нових професій та підвищували кваліфікацію за направленням обласної служби зайнятості. Усі - на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця.

На Чернігівщині фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у зборах пасічників Понорницької територіальної громади

На Чернігівщині фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у зборах пасічників Понорницької територіальної громади 16:31

16 січня у приміщенні Понорницької селищної ради пройшли збори пасічників територіальних громад Новгород-Сіверського району.

Аудитори Чернігівщини протягом січня – грудня 2021 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 61 млн грн

Аудитори Чернігівщини протягом січня – грудня 2021 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 61 млн грн 16:27

За результатами проведених протягом січня – грудня 2021 року заходів державного фінансового контролю фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму 192,5 млн грн, та втрат через неефективні управлінські рішення на суму понад 1,3 млрд грн.

Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка взяв участь у святковій акції «Різдвяний караван казок» для дітей, які проживають на прифронтових територіях Донбасу

Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка взяв участь у святковій акції «Різдвяний караван казок» для дітей, які проживають на прифронтових територіях Донбасу 16:13

У Різдвяні Новорічні свята уся малеча країни чекає на диво і казку. Та особливої уваги і позитивних святкових емоцій потребують діти, які проживають на прифронтових територіях Донбасу.

Військовослужбовця засуджено за неодноразове залишення місця служби: 3 роки за гратами

Військовослужбовця засуджено за неодноразове залишення місця служби: 3 роки за гратами 16:08

За публічного обвинувачення Чернігівської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено військовослужбовця військової служби за контрактом, який повторно ухилявся від військової служби, вже маючи вирок за аналогічний злочин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини