Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 червня, 15:55:14

Відбувся семінар "Територіальні громади в контексті реформи субрегіонального рівня"

26.03.2021   13:15Агенцiя

25 березня перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом із головою Чернігівської районної ради Миколою Силенком та директором Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації Олександрою Хомик взяли участь у семінарі «Територіальні громади в контексті реформи субрегіонального рівня».

Захід для очільників територіальних громад Чернігівського району, у складі якого Чернігівська, Городнянська, Остерська міські ради; Березнянська Гончарівська, Деснянська, Любецька, Олишівська, Куликівська, Михайло-Коцюбинська, Добрянська, Седнівська, Ріпкинська, Козелецька селищні ради; Іванівська, Киїнська, Киселівська Кіптівська, Новобілоуська, Тупичівська сільські ради, відкрив директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування Володимир Бойко.

Звертаючись до учасників семінару перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш наголосила на тому, що керівництво обласної ради відкрите до спілкування з людьми і не прив'язується до визначених годин прийому громадян та готове разом із усіма представниками громад спільно працювати над вирішенням нагальних питань в інтересах розвитку Чернігівщини.

Учасники заходу вели мову про те, що реформа децентралізації відбувається, а законодавча база відстає, тому аби реформування проходило синхронно з вимогами та потребами суспільства необхідно насамперед внести зміни до Конституції. Суттєвого перегляду потребує низка важливих законів.

Юрій Ганущак, який є одним із розробників теорії децентралізації та територіальної організації виконавчої влади, під час семінару детально проаналізував зміст законопроєктів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації», ознайомив присутніх із складовими проєктів законодавчих актів щодо адміністративно-територіального устрою України. За словами виступаючого, зараз настав час для інтелектуального законодавства, у якому місцевому самоврядуванню відводилася роль не «молодшого брата», а партнера.

Експерт з питань місцевого самоврядування поінформував про критерії та принципи розмежування повноважень між державними і самоврядними органами, функції та основи організації виконавчої і представницької влад та інші важливі теми, які виникли в учасників семінару за короткостроковою програмою.

Останні новини Чернігівщини

Кава з політиком Сергієм Гривко. ВІДЕО 15:34

У пресцентрі «Деснянська правда» за філіжанкою запашної кави, у невимушеній атмосфері говорили про різноманітні аспекти роботи народного депутата 9 скликання від партії «Слуга народу» Сергія Гривко.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 15:12

З початку епідсезону (з 01.10.2020 року) по Чернігівській області перехворіло 15,9% населення.

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання 13:29

Засідання Погоджувальної ради перед 9-ю сесією міської ради VIII скликання відбулося в Чернігівській міській раді 14 червня.

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада” 13:13

11 червня відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”.

Привітали переможців Всеукраїнського чемпіонату

Привітали переможців Всеукраїнського чемпіонату "Дитяча ліга" з волейболу 13:03

У Чернігові відбувся фінал Всеукраїнського чемпіонату«Дитяча ліга» з волейболу серед дівчат 2007 року народження, який проходив з листопада 2020 року по червень 2021 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини