Про дуальну освіту, кадровий потенціал для промислової галузі та підготовку фахівців
Для Чернігівської області питання забезпечення підприємств промислової галузі якісними робочими кадрами є актуальним, як і для всієї України. Питання створення умов для ефективної співпраці та комунікацій між закладами профтехосвіти та виробничими підприємствами обговорили учасники наради, яка днями проходила в облдержадміністрації.

У нараді взяли участь заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк, представники Департаменту розвитку економіки та сільського господарства, підприємств машинобудівної галузі та навчальних закладів області, які готують відповідних фахівців.
- Не втратити кадровий потенціал і допомогти молоді отримати конкурентну професію - це завдання, яке ми маємо вирішити під час циклу робочих нарад щодо вирішення проблем підготовки робітничих кадрів для пріоритетних галузей економіки регіону. Голова Чернігівської ОДА підписала Меморандум про співпрацю та узгоджені дії з Федерацією роботодавців України, одним з основних завдань якого є налагодження співпраці із закладами професійної та професійно-технічної освіти в підготовці фахівців робітничих професій, - наголосила заступниця голови ОДА.
За її словами найсуттєвішими проблемами, які потребують невідкладного вирішення є невідповідність якості підготовки фахівців та змісту освіти вимогам ринку праці, низький рівень престижності та популяризації робітничої професії, недостатнє фінансування галузі, нерозвиненість державно-приватного партнерства у сфері професійної та професійно-технічної освіти.
З грудня 2020 року в Україні діє Стратегія розвитку професійно-технічної освіти до 2023 року. Нею визначено ключові напрямки, які посилять співпрацю бізнесу та профтехосвіти через дуальну форму освіти, спільне створення освітніх програм та впровадження податкових пільг, інших економічних стимулів для роботодавців.
Свої пропозиції щодо вирішення проблемних питань у кадровому забезпеченні працівниками робітничих професій надав Микола Конопацький, начальник Управління освіти і науки ОДА. Він наголосив, що в умовах сучасного ринку праці молоді спеціалісти мають отримувати вміння та навички, які дадуть їм конкурентні переваги.
Сьогодні популярною формою освіти є дуальна, яка за останні роки значно підвищила рівень працевлаштування молоді на робітничі спеціальності. Вона синхронізує теоретичні знання і практичні навички та виробниче навчання. Це дає можливість молодим кадрам швидко пристосуватися до робочого ритму виробництва, набути стійких професійних навичок, а підприємству – перспективно планувати заміну робочих ресурсів та відбирати кращих учнів.
- Дуальна освіта - це можливість для молоді ефективно використовувати найголовніший ресурс, який швидко втрачається - час, - наголошували учасники наради.
На Чернігівщині вже є позитивні приклади впровадження дуальної освіти. Наприклад, такий підхід застосовується підприємствами легкої промисловості. Студенти, паралельно з вивченням технологічних процесів приготування їжі або теорії крою та шиття, вчаться працювати із сучасними швейним устаткуванням та обладнанням. А також звикають до трудової дисципліни та робочого режиму. В результаті - практичні навички і теоретичні знання підкріплюють один одного, а фахівець має години стажу і досвід роботи за фахом.
Робота в напрямку налагодження ефективної співпраці між навчальними закладами та підприємствами триває. Керівництво Чернігівської облдержадміністрації продовжує виконувати заплановані кроки для виведення області в ТОП-10 по створенню робочих місць та підвищенню рівня життя в регіоні.
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.